Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egyiptomban hogyan tud megélni...

Egyiptomban hogyan tud megélni 120 millió ember?

Figyelt kérdés
Az ország területe kb 1 millió négyzetkilométer, de ennek 95%-a sivatag. Az azt jelenti, hogy egy fél Magyarország nagyságú területen élnek 12-szer annyian, mint nálunk és én itt is néha azt érzem túl sok már az ember. Hogyan jut elég víz, élelem mindenkinek? Ez más országokra is igaz, de Egyiptom mégis eléggé ismert történelmileg és turisztikailag.

2023. nov. 20. 18:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

A turisztikailag frekventált helyek kivételével az ország népességének nagy része hordókból, meg mindenféle anyagokból összetákolt viskókban él.

Másik ország, de munkatársam az előző cégétől volt Marokkóban, és ott a multicég!!! irodai folyosójában egy tehén feküdt.

2024. márc. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Kövess egyiptomi YouTuber-eket. Hátha többet megtudsz az ottani életről. Én ezt tenném. Gondolom angol nyelven vannak az ilyen videók, de ha tudsz angolul, nem gond.
2024. márc. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A sivatagban meg lehet élni, könnyebben mint a Tajgán, de ehhez egy jó kormány kellene. Jelenleg Egyiptom autokrácia, egy volt katonatiszt irányítja… Előtte is diktátorok voltak… Egyiptomba vízum kell, bőven van bevételük, de a kormányuk katonai kiadásokra költik, nem teremtenek munkahelyeket…


A sivatagban tudod miért lehetne jól megélni? Pont a klíma miatt. Ott egy napelem a teljesítményének a maximumán termel, nincs köd, felhős idő, tehát az áram környezetbarát módon olcsón előállítható. Folyadékáramos akkuval tárolható olcsón az áram. De akár tükrös naperőművekkel is lehet áramot fejleszteni, azok pedig éjjel is termelnek áramot, mivel gőzzel működik, és nem hűl le hamar. Tehát van olcsó áramod.


Van víz is, vannak ma már sótalantó üzemek is, mi a hátránya? A rengeteg energia ami a működésük velejárója. Hát ott a napelem, ha egy ilyen üzem tetejét beborítasz, akkor alig kell külső energia forrás. Tehát máris van édes vized is…


Növénytermesztés:


Létezik ma már hidropónikus termesztési mód is, amikor a növény nem földben terem, hanem tápoldatos vízben. Itt a víz körfolyamatban halad, tehát pótolni alig kell. Rengeteg féle növény termeszthető. LED-es mesterséges fénnyel pedig évente sokszor “aratható” a megtermelt gyümölcs, zöldség. Mi kell hozzá? Áram, sivatagban áramhoz jutni nem nehéz.


Tehát már van élelmiszered is.


Lakhatás: Lehetséges lenne, hogy az állam épít bérlakásokat, és azokat adják ki, ezzel megszűnik a szegénység, munkát is teremt, és hosszú távon bevételt is generál az államnak, ami fordítható egészségügyre, oktatásra.


De ehhez nem egy korrupt hatalom éhes tábornokot kell az elnöki székbe juttatni.


Tokiónak sokkal nagyobb a népsűrűsége, még is megvannak…


Ha az ókori egyiptom 4000 éven át megélt ott, akkor a mai embernek is menne, de a probléma másik fele maga a nép, aki túl lusta…


Minden megoldható, láthatod. Egyiptomnak rengeteg bevétele van a turizmusból, lehetne szinte egy Dubai 2.0.

dec. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!