Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hol követte el a nyugat a...

Hol követte el a nyugat a legnagyobb hibát az orosz ukrán konfliktus kezelésében ?

Figyelt kérdés

Aki azt mondja hogy nem hibázott a nyugat az szerintem téved. Ha helyes döntéseket hoztak volna akkor már rég vége lenne a konfliktusnak.


Szerintem az a legnagyobb baj hogy a nyugati országok a gyarmatosító fehér ember felsőbbrendűségével próbálják rendezni a helyzetet. Ugyanúgy mint ahogy az elmúlt évszázadokban intézték a konfliktusokat szerte a világon. Ez találkozik most az oroszok konokságával és szláv büszkeségével.


2023. nov. 5. 20:44
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
20%
@20 van egy balatonparti vityillod sajät steggel, erre a kerted közepen en odahuzok egy 3 meteres betonfalat es kijelentem hogy ez mindig is az enyem volt, meg különben is az en pöcsöm a hosszabb. Erre te becsicskulsz vagy inkäbb megprobälnäl kiverni a földedröl?
2023. nov. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
39%

#21 Ha ez a Balaton parti vityilló nem csak az enyém, hanem a családé és van aki el akarná adni, mert nem tetszik neki, hogy én a gyerekét állandóan felpofozom, akkor már nagyon nem ugyanaz a kép mint amit próbálsz előadni.

Amúgy neked akkor sem lenne közöd ahhoz, hogy mit kezdünk egymással, összeverekszünk vagy a családtagom rendőrt, bíróságot vet be és erővel veszik el "tőlem" azt ami amúgy nem is volt kizárólag az enyém.

Amúgy tudsz arról, hogy a déli határunktól nem messze van egy Szerbia és van egy Koszovó nevezetű ország? Hogy ez a Koszovó alig 15 éve még Szerbia szerves része volt? Hogy azok az uniós országok, az USA, amik most annyira kiállnak Ukrajna területi szuverenitása meg sérthetetlensége mellett azok éppen az ellenkezőjét képviselték még 15 éve? Hogy az ott élő albánoknak szerintük (szerintünk is) volt joga szavazni a függetlenedéséről és volt joguk önálló országot létrehozniuk akkor is ha egy nagyhatalom - Oroszország - ezt nem akarta és persze Szerbia sem?

Koszovó az mehet az ukrajnai orosz kisebbség meg a krími lakosok már nem tehetik meg ezt?

2023. nov. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
65%

17, meg a többi amit írtál: el vagy tévedve.

a krím kisajátítása nem agresszió volt hanem annexió.


Az annexió vagy annektálás, azaz bekebelezés: egy államnak más állammal való egyesítése.

Az agresszió a nemzetközi jogban fegyveres erő alkalmazása egy állam által egy más állam szuverenitása, területi integritása vagy politikai függetlensége ellen.


a krím puskalövés nélkül övék lett.


19: miután merkel elismerte hogy a minszki egyezményt eszükbe se állt betartani és a cél ukrajna felfegyverzése volt, na ezután ne csináljuk már azt hogy amit az orosz követ el bűn az valóban bűn, de ha azt az eu követi el az nem bűn. ez kettős mérce ezerrel.


21: ennek az annexiónak volt előzménye, bár tudjuk nálatok ez nem fér bele a tudatba. de ha hasonlattal élsz akkor olyan mint ha a vityilló tulaja nem a wcbe végzi el a dolgát hanem egy lapátra és áthajítja a telkedre. na akkor jogos a 3 méter magas fal.

2023. nov. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 Jeffrey Spender ***** válasza:
76%

#21


Ez a hasonlatod tökéletesen hibás.


Volt valaha ukrán a Krím ?


Mitől erősebb Ukrajna birtoklási joga, mint Oroszországé ?



A Krím az történelmileg Oroszországé.


"Eredetileg" a Török Birodalom függőségébe tartozott, majd 1783-ban a Cári Oroszország megvásárolta tőlük. 1783 - 1954 között Oroszországé is volt, majd az Ukrán tagköztársaságnak átpasszolta Hruscsov. Amikor összeomlott a Szovjetunió, akkor tartottak a Krímben is népszavazást, és fölényesen, egyértelműen az Ukrán tagköztársaságból kiválásra szavaztak a helyiek, és amellé még Oroszországhoz is szerettek volna csatlakozni. De Jelcin egy alkoholista vadbarom volt, ő mondta, hogy neki nem kell a Krím, csak nyűgöt jelentene, és maradt Ukrajnánál. Azonban Oroszország 80 %-os tulajdonjogot élvezett, és Ukrajna 20 %-osat.


A döntő az volt, hogy amikor megtörtént 2014, akkor az ukrán katonák átálltak az Orosz Hadseregbe, ők nem akartak harcolni Ukrajnáért.

2023. nov. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 Jeffrey Spender ***** válasza:
76%

" a nyugat az alapoknäl baszta el, amikor a ruszki elfoglalta Krimet, akkor kellett volna kb mindenhonnan is kitiltani a ruszkikat, nem csak ejnye-bejnyezni meg csunyän nezni... "



A Nyugat az áll 30 - 40 országból. És a Földön meg van 193 ország is.


Nehéz úgy mindenhonnan kitiltani Oroszországot, hogy a másik 163 - 153 nem asszisztál hozzá, és közöttük van a Kínai Népköztársaság is, nemhogy India ...


Sőt Izrael is.

2023. nov. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
77%

#25 Próbáljuk nekik magyarázni, de olyan mint egy lapos Föld hívőnek beszélni a Hol ár-apály hatásáról. Nekik a világ az a nyugatot jelenti és nem látják hogy a Föld nevű bolygón ez ma már gazdaságilag is csak egy kisebbséget jelent, nem hogy földrajzilag.

Az ilyenek szerint lehet az oroszokat elszigetelni azzal, ha az orosz-európai határokon nem tudnak átvinni semmit. Mintha úgy akarnák a kutyát bent tartani a kertben, hogy raknak az egyik oldalára egy bezárt kaput kerítés nélkül. :)

2023. nov. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 Jeffrey Spender ***** válasza:
75%

# 26


Amikor volt a Krím tulajváltását elítélő ENSZ szavazás, akkor Izrael megtehette, hogy ők nem vettek részt a szavazáson. Nem támogatták a tulajváltást, de nem is ítélték el. Izrael sem a Nyugat része, akármilyen kegyetlenül hangzik.


És Nyugaton is van nem egy ország, aki nyíltan ellenkezik, és csak kelletlenül ragadt az együttbólogatós szektában.


A Nyugat mit akar ezzel ?


Felújítja a hoppon maradást, és az ábrándkergetést ? :)

2023. nov. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 Jeffrey Spender ***** válasza:
34%

# 7



" Azért mert az Ukrajnát támogató országok demokráciák és a közmegítélésnek fontos hatása van a következő választásokra így nem teheti meg senki, hogy bemond egy all-in-t mert ha ezt a konkurens pártok ügyesen tematizálják abból választási bukás lesz legközelebb. Ha megnézzük az elmúlt másfél év nemzetközi híreit, elég látványos hogy mindenhol mekkora szardobálás lett a belpolitikában ebből a kérdésből. "



Felsorolom az anyagháborúkat, amibe a Nyugat öntötte a haditechnikát nagyipari mennyiségben:



- Vietnámban az USA vesztett 1,800 vadászrepülőt, 3,000 helikoptert, és 60,000 katonát, és lett következménye ? Nem.



- az Irak - Iráni háborúba a britek elpasszoltak 900 Chieftain harckocsit, abból 700 példány veszteség lett, és jutott még hadizsákmánynak Oroszországba is, ez nagyon rossz arány, és mégsem lett semmilyen következménye. A briteken kívül még a franciák, és az amerikaiak is eszetlenül ontották a hadianyagot annak a kettő névtelen harmadik világbeli országnak.


A Franciák a következőket szállították le Iraknak gyorsított tempóban:


- 121 Mirage F1EQ/BQ vadászbombázó


- 16 Super Frelon nehéz szállítóhelikopter


- 22 Puma közepes szállító helikopter


- 100 Gazelle könnyű támadó helikopter


- 40 Alouette könnyű szállító helikopter


- 127 Roland rövid hatótávolságú légvédelmi rakéta indító


- 85 AMX-30 AuF1 önjáró löveg



- És akkor ott van Afganisztán, 2001 és 2021 között, ami nem sikertörténet, nem tudták megmagyarázni, mi értelme, és nem is bukott bele senki.



De Ukrajna kapcsán jöttök, hogy a demokrácia így meg úgy :D

2023. nov. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
0%

A háborút jól csinálták. 2021 végén még mindenki attól félt, hogy Oroszország nemhogy Ukrajnát, de egész kelet -európát elsöpörné, ha egyszer megindulna rendesen.


Ehhez képest a nyugat olyan jól csinálta, hogy Oroszországnak még az európa beteg emberének számító Ukrajnát sem sikerült elfoglalnia, leszámítva a minden szempontból 100% orosz területeket, ahol még Ukrajna csinál ellentámadásokat?!


A hiba inkább az volt, hogy a nyugat -európai országoknak nem érdeke Ukrajna mellett harcolni az oroszok ellen. Ez 100% -ban amerikai érdek. Európai elvekről is fölösleges papolni, mert ebből a szempontból mindkét félnek ugyanúgy igaza van és ugyanúgy bűnösek is.

2023. nov. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem eleve nem kellett volna NATO tagsággal hitegetni Ukrajnát. Tudniuk kellett, hogy Putyin inkább a földel teszi egyenlővé Ukrajnát, minthogy ne Moszkva befolyása alatt legyen.
2023. nov. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!