Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha mondjuk a BRIC-snek lenne...

Ha mondjuk a BRIC-snek lenne egy katonai szövetség része is, ami a NATO ellensúlyozására jönne létre és Mexikót is be akarnák venni, azt az USA hogyan viselné?

Figyelt kérdés
Ha nem is érzed magad egyiknek se, akkor is nyilván tisztában vagy azzal, hogy az orosz-ukrán konfliktusról alkotott véleményed miatt melyiket szoktad megkapni.

2023. okt. 28. 12:37
A kérdező szavazást indított:
Oroszbérenc vagyok, az USA nem próbálná meg ellehetetleníteni Mexikó csatlakozását egy ellenséges katonai szövetséghez, mert hisz az önrendelkezésben.
Oroszbérenc vagyok, az USA gazdasági módon próbálná ezt megakadályozni de háborúzni akkor se kezdene ha nem érné el a céljait.
Oroszbérenc vagyok, az USA végső esetben simán megtámadná Mexikót.
Ukránbérenc vagyok, az USA nem próbálná meg ellehetetleníteni Mexikó csatlakozását egy ellenséges katonai szövetséghez, mert hisz az önrendelkezésben.
Ukránbérenc vagyok, az USA gazdasági módon próbálná ezt megakadályozni de háborúzni akkor se kezdene ha nem érné el a céljait.
Ukránbérenc vagyok, az USA végső esetben simán megtámadná Mexikót.
2 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

A BRIKS egy gazdasági közösség. Pont azért akarják megcsinálni mert nem akarnak ideológiai vagy más szövetséget - csak gazdaságit és elegük van az USA meg egyes európai országok által feléjük állandóan elhangzó ideológiai kioktatásból.

Ezek az országok nagyon különbözőek és azok is akarnak maradni. CSak szeretnének végre rendesen üzletelni és kizárólag a gazdasági kapcsolataikkal foglalkozni.

Ha megpróbálna bárki ebből egy katonai szövetséget verbuválni azonnal sokan egymás ellen fordulnának.

Ettől még simán megtörténhet, hogy létrejön egy NATO ellenes, vagy a NATO-tól független nagy katonai szövetség amiben lesznek BRICS államok is, de a kettő pont úgy nem egy forrású, nem azonos, mint az EU és a NATO.

2023. okt. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%
Kína, Oroszország, India gyakorlatilag már szövetségesek.
2023. okt. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2 De nem katonailag.

Pont a mostani izraeli konfliktus mutatja meg, hogy India és Oroszország ellenkező oldalon állnak, India számára Pakisztán pont olyan, mint az izraelieknek a palesztinok.

2023. okt. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A BRICS nem katonai hanem gazdasági közösség, a G7-ek ellensúlyozására legfőképpen.


Nagyon sok ellentét van a BRICS országai között, pl. India-Kína, Dél-afrikai Köztársaság-Irán, Egyiptom-Etiópia, Irán-Szaud-Arábia...


A BRICS+-ra kibővül a szervezet, 2024 jan 1-től még így is csak a világgazdaság 29%-át fogják foglalni, szemben a G7-tel, akik 44%-át birtokolják.

2023. okt. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
21%

#3: „India számára Pakisztán pont olyan, mint az izraelieknek a palesztinok”


Ez ostobaság, azon kívül hogy vallási ellentétek feszülnek közöttük, ténylegesen nincsen semmiféle egyéb párhuzam.

2023. okt. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
#5 Ezt beszéld meg azokkal az indiaiakkal akik pont ezt mondták el magukról és a pakisztániakról az izraeli háború kitörését követően!
2023. okt. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!