Nyugat Európában mikortól kezdett látszódni, hogy párhuzamos társadalmak jönnek létre?
A második világháborút követően nagy szükség volt a munkaerőre és nagyon sok bevándorló érkezett. Tulajdonképpen minden ország más gyakorlatot követett, mert a franciák, britek főként egykori gyarmataikról, a németek meg Törökországból és a Balkánról hoztak embereket.
Nagymamám járt az egykori NSZK-ban a 70-es években és azt mondta már látszódott, hogy sok vendégmunkás volt, de nem tűntek problémásnak, dolgoztak, esténként esetleg elmentek a saját ízvilágukat kiszolgáló éttermekbe és elkülönültek, de nem keresték a bajt, mert gondolom hamar kitoloncolták volna őket. Aztán állítólag a 90-es években azért már szintet lépett a dolog, mert sok berlini kerület teljesen közel-keleti hangulatú lett, csak törököket lehetett látni az utcán, egykori keletnémetek is elmondták, hogy a fal leomlása után mekkora kultúrsokk volt nekik a sok bevándorló nyugaton.
Én a 2000-es évek közepén jártam először Bécsben, nyilván látszódott, hogy az ilyen fejkendős, pipázós társaság sosem válik osztrákká, egyértelműen párhuzamosan éltek a többségi társadalommal. Most már persze fényévekkel rosszabb a helyzet a 90-es évekhez képest is, de csodálkozom, hogy nem látták be hamarabb, hogy ebből nagy baj lesz.
Nehéz lenne megmondani az évszámot. Én a 2010-es évek elejére tenném. Afganisztán, az "Arab Tavasz" sokat dobott ezen.
Korábbi bevándorlók nem érkeztek tömegesen, és tudtak asszimilálódni. Ez ma nem megy, mert ennyi embert még akkor sem tudnának alkalmazni, ha akarnák.
ha megkérdeznél egy a 90'-es években Afrikából kivándoroltat mondjuk Svédországban erről, érdekes választ kapnál... Jobban gyűlölik a saját, újonnan menekült honfitársaikat, mint maguk a svédek.
talán 20-30 év múlva megint más lesz... Nem látunk a jövőbe. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!