Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A zsidókat vagy az arabokat...

A zsidókat vagy az arabokat illeti meg Izrael/Palesztina?

Figyelt kérdés

Mik voltak az etnikai arányok a 20. század elején? Vagy inkább kicsit korábban, mert a zsidók a 19. század végén kezdtek újra beáramolni Palesztinába. Ez alapján kit illet a terület igazság szerint? Itt van egy táblázat:

[link]

Eszerint zsidók gyakorlatilag alig éltek ott régebben, valószínűleg több mint ezer éve, sőt volt, hogy a keresztények voltak többségben az arabok előtt. 1800-ban 7000 zsidó élt ott és 246 ezer muszlim. És 22 ezer keresztény. Tehát elvileg a zsidók futottak még kategória volt. Még 1900 körül is 10-szer annyi a muszlim, és csak 3. a zsidó. Aztán megindult a zsidó beáramlás, ha illegálisan is.

A zsidók megérdemlik Izraelt, ha nagyon régen éltek ott nagy tömegben? Nem az arabok űzték el őket, hanem a rómaiak. Igaz, elűzték őket, de a botrányos viselkedésük miatt, sokszor válogatás nélkül irtottak más népeket, keresztényeke, muszlimokat. Valószínűleg volt már uzsora és sok minden más is részükről.



2023. okt. 10. 13:05
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
0%
Igen, az izraeli területeken, (tehát nem Palesztínában) élnek, izraeli állampolgárok és egyenjogúak, de a hadseregbe se kell bevonúlniuk
2023. okt. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
34%
Én úgy tudom, ez azt jelenti, hogy tévedhetek, hogy Palesztina 1520-30-tól török megszállás áldozata lett. Törökország a Központi Hatalmak oldalán elvesztette az I. Világháborút. A győztesek behajtották a sarcot, ahogy tőlünk elvették M.O. 2/3-át, Törökországtól egész Palesztinát, és Anglia kapta meg. Angliának nem kellett, az ott, elszórtan élő arabokkal, palesztinokkal nem törődtek. Akkor szökött szárba egy galíciai zsidó, Teodor Herzl cionista mozgalma, amely a zsidókat az ősi földre kívánta össze gyűjteni. Anglia, a következményekkel nem számolva, a bevándorló zsidó telepeseknek adta Palesztinát. A palesztinokat, a filiszteusok utódait nem kérdezte meg senki. 1948-ra született meg a döntés, amely kijelölte a három nép, az arab, a zsidó, és a palesztin területeket.Létre jött Izrael. Izrael szinte azonnal megszegte a határ megállapodásokat, háborúkat indítva ezáltal. A háborúkat Izrael megnyerte, de a feszültség állandósult ezen a területen. Hogy mit hoz a jövő, senki sem tudja. Borzasztó, amit a palesztinok elkövettek, de amit a zsidók, arról sem beszél senki. A Holokauszt borzalmas volt, de a zsidók azóta mindent ezzel magyaráznak meg. Én ennyit tudok az eseményekről.
2023. okt. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
78%

#42, okt 12. 17:04 történelmi áttekintése zavaros. Nem kicsit.

1) Izrael ie 1500 -1300 körült ment be a Szentföldre, ie 1000 körül alapított államot, amit az imperialista, hódító Római Birodalom isz 70-ben egy f¨ggetlenségi szabadságharc vérbefojtása után megszüntett (az erõ jogán). isz 131-újabb szab.harc, 135-re ezt is vérbefojtották (580 ezer zsidó halt meg, nem számítva járványok és az éhinség áldozatait.) Ekkor nevezte el Palesztinának a zsidógyûlölõ Hadrianus császár.

2) Az Oszmán Birodalom 1453. május 29-én vette be Bizánot, késõbbi nevén Konstantinápoly.illetve Isztambul. Ezzel az addig Bizánc fennhatósága alatt volt Palesztina az Oszmán Birodalom fennhatósága alá került.

2a) Teodor Herzl (1860 –1904) nem galíciai, hanem magyar zsidó volt, cionista mozgalomnak vlóban egyik elsõ vezetõje volt.

3) Az Oszmán Birodalom 1. vh vesztesei közé tartozott, elvesztette a Közel-Keletet, benne Palesztinát. Az osztozkodás során a Brit Birodalom kapta, mint Mandátumot. A Mandátum feladata volt - egyebek között - hogy elõkészítse a területet egy késõbbi zsidó állam számára.

4) Az ENSZ közgyûlés 181.sz. 1947. nov. 29-i határozata egy arab és egy zsidó állam létesítésétírta elõ, meghatározta a területfelosztást is. Jeruzsálem nemzetközi lett volna.

Ezt az arabok, az arab államk nem fogadták el.

1948. május 15-én megalakult Izrael az ENSZ határozatnak megfelelõen. Mialatt Tel Avivban, Ben Gurion (késõbbIzrael elsõ miniszterelnöke) házában felolvasták és aláírták a Függetlenségi Nyilatkozatot, egy egyiptomi repülõgép BOMBÁZTA Haifa kikötõjét.

Még aznap (az ENSZ jelentés úgy írja: the very day) négy arab állam, Egyiptom, Szíria, Jordánia és Libanon reguláris hadserege támadta meg a vadnatúj államot (tegyük hozzá: Szaudi és iraki támogatással). Ezzel kezdõdött Izrael függetlenségi háborúja, melynek során Izrael kiverte területérõl a támadókat és a harcok hevében valamennyi területet szerzett, azonban aGázai Övezet egyiptomi, a Nyugati Part (Juda és Samária) jordán megszállás alatt maradt 1967-ig.

A modern Izrael megalakulása óta több háborút vívott, az 1956-os szuezi kivételével minden esetben IzraelT támadták meg.

2005-ben Izrael egyoldalúan kivonult Gázából, azóta Gázában, nincs egyetlen zsidó sem, kivéve, amikor a hamasz akciói miatt a honvédség bevonul rendet csinálni, rakétákat begyüjteni. A hamasz megalakulása (1987) óta rendszeresen kezdett rakétázásba, különbözõ katonai akciókba Izraeal ellen. Ilyenkor végül az Izraeli Honvédség bevonult Gázába rendet csinálni, ami után egy ideig nyugi volt.

Ami a holokausztot illeti, Izraelben sokáig lenézték a túlélõket, akik a lágerbõl Paleztinába / Izraelbe mentek, mert azt monták: hogy hagyhatták mgukat a vágóhídra terelni? A palesztinai zsiddók 1920 óta kisebb-nagyobb csetepatékban voltak az arabokkal, olykor a brit hatósággal, nekik az volt a természetes, hogy ha megamadják õket, akkor våedekeznek. Nehezen fogták fel az európai zsidók egykori helyzetét.

2023. okt. 13. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm! Hasznos információkat kaptam. (42)
2023. okt. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!