Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az emberek többsége hogyhogy...

Az emberek többsége hogyhogy Ukrajna és Izrael mellett van?

Figyelt kérdés

Egy harmadik témát is mondanék: a náci Németország a 2. vh-ban. Minimális szellemi kapacitással is belátható, hogy ki kezdte a konfliktust. Ukrajnában oroszok, Izraelben palesztinok élnek, nyilván megszállták a területet korábban ezek az államok. Izrael helyzete teljesen egyértelmű. Gyakorlatilag lezárt koncentrációs táborokban tart több millió gázait (és ciszjordániait), gyakran gyilkol arabokat, nőket, gyerekeket, milliók menekültek el.

Az emberek többsége mégis az agresszort, az elnyomót látja jónak, megtámadottnak, mintha nem történt volna semmi korábban részükről, és támogatja az ő háborús bűneiket.



2023. okt. 8. 14:07
 1/10 felkelhetetle ***** válasza:
34%
Az emberek azok mellet vannak, akiket a média mártirnak állit be, gondolkodni, saját véleményt alkotni túl nagy erőforrást igényel egyeseknek, a média szerencsére megmondja, hogy miről mit KELL gondolni...
2023. okt. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező

Hozzád hasonlóan nekem sem volt valós, tényszerű ismeretem az izraeli helyzetről régebben és is a palesztinoknak adtam igazat.

Aztán tanultam, megismertem sokat az ottani helyzetről, a palesztínokról, az izraeliekről, a próbálkozásokról, hogy béke legyen a térségben és a terrorizmusról. Akkor rájöttem, hogy én állok rossz oldalon.

Neked is ezt ajánlom, hogy mielőtt kijelentesz valamit azelőtt ismerkedj meg az elmúlt 20-30 év ottani történéseivel és ezek után majd nem fogsz egyikük oldalára se állni, hanem annak fogsz drukkolni, hogy hagyják abba egymás gyilkolását, mert egyiknek sincsen igaza - miközben mindkettőnek van igazsága is. Mindkét oldalon vannak fájdalmak, sérelmek és bosszúvágy, de ennek csak újabb halál, újabb sérelem, újabb bosszú lesz a következménye. Ami most történik az nem indokolható semmivel. És nem is ugyanaz ami az ukránoknál történt. Csak az eredménye ugyanaz, olyanok halnak meg tömegesen akik nem is akartak részt venni az egymás elleni marakodásban, csak szerették volna élni a maguk életét.

2023. okt. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Először Ukrajna.


"Minimális szellemi kapacitással is belátható, hogy ki kezdte a konfliktust. Ukrajnában oroszok, (...) nyilván megszállták a területet korábban ezek az államok."

- Hát nem nyilván. Baromság. Ukrajna nem szállta meg az oroszlakta területeit. A Szovjetunió feloszlásakor kerültek Ukrajnába orosz többségű területek. Mindenféle katonai művelet nélkül. Nem volt semmiféle megszállás. Cuki, hogy a ruszkista történelemhamisítás eddig a népirtást erőltette, most meg megszállással jön.


Izrael.


"Gyakorlatilag lezárt koncentrációs táborokban tart több millió gázait (és ciszjordániait) (...)"

- Tudod, mi az a koncentrációs tábor?

2023. okt. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Mert csak a propaganda jut el hozzájuk. Az igazságot üldözik, igazat író sajtótermék nem működhet legálisan.
2023. okt. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Mert Ukrajnát és Izraelt is megtámadták a fasiszta agresszorok, de látom te a náci Németország Európa elleni agresszójával is egyet értesz
2023. okt. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
14%

5

Hol vannak nácik te hülye?!

2023. okt. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Oroszországban. Putyin antiszemita és homofób
2023. okt. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem igaz, hogy Ukrajna és Izrael nem megszálló, még ha jogi köntösbe is van bújtatva a megszállás. Ahogy a német területek egykori francia, lengyel megszállása. A gyakorlatban megszállásról van szó egyértelműen.
2023. okt. 8. 15:08
 9/10 Jeffrey Spender ***** válasza:
21%

Én Oroszország és Izrael mellett vagyok.



Van, aki orosz és zsidópárti.


Van, aki orosz, és arabpárti.


Van, aki ukrán, és zsidópárti.


Van, aki ukrán, és arabpárti.



Többféle lehetőség is van :)

2023. okt. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan egyszerű a képlet,hogy ki kezdte.

Mondhatnám hogy senki nem kezdte,hanem szóváltásba keveredtek.

Németország az 1 világháború utáni békeszerződésekben nem méltányos módon, megalázó békére kényszerült,jelentős németlakta területeket vesztett.Nem csak ők, hanem sokan mások sem voltak megelégedve a békediktátumokkal,amire az amerikaiak is figyelmeztették a fraciákat.De ők az igazságos béke helyett inkább megbosszulták a sérelmeiket.

Az első világháborús békekötés egyenes út volt a pokolba!Mindenki a revansra készülődött.Hitler is.Csak a többieknek nem voltak ehhez eszközeik,katonai erejük,Hitlernek meg igen.

Nomost ha viszont azt kérdezed hogy ki kezdte az elsö vhborút,akkor ismét azt tudom mondani,hogy kb mindenki készülődött már!Az Antant is és a Központi hatalmak is.Nincs 1 valaki aki kezdte.Illetve ha már valakit keresel akkor Gavrilo Pricip kezdte.De miért?Azért,mert...

Egyébként nélküle is elkezdték volna.Ő csak egy ürügy volt semmi több.Egy személy,amin ugye normális viszonyok között nem törhetne ki világháború.Mert az elég röhelyes lenne,hogy stabil államok közti diplomácia,művelt államfők,a józan ész és komolyság mellett, egy balkáni porfészekből előbukkanó középosztálybeli suhanc egymaga világháborút csinál.


Szval szinte végelláthatatlan események okok vezetnek mindig egy újabb ok felé,ami tovább gyűrűzik és folytatódik.

Az emberi elme pedig ezeket nem nagyon szereti. Szeret határokat szabni,ezért kell találni 1 biztos pontot amire ráhúzhat mindent,mert ez az egyszerűbb elfogadni .

2023. okt. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!