Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kínának milyen gazdasági és...

Kínának milyen gazdasági és katonapolitikai haszna van az ukrán-orosz háborúból? Úgy tudom, mindkét oldallal erősen üzletel továbbra is.

Figyelt kérdés

Azt látom Kínáról kicsit kevesebb szó esik...


Oroszok meggyengülnek neki kész haszon, így egyértelmű lesz a hegemóniája azon az oldalon.

Usa meggyengül Ukrajna katonai támogatása által neki kész haszon.


Tényleg csak arra vár hogy Tajvanon mikor veheti át a katonai politikai irányítást ennek fényében?



2023. aug. 29. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan ami rajta ragadt az oroszokon miután az Európai piac jaba beźarult előtte, azt felvásárolták bagóért. Lényegében ott nyerészkednek rajtuk, ahol tudnak.
2023. aug. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Kína nem akarta ezt a háborút, de ha már megtörtént akkor kihasználja.

Az oroszok nem akarták a kínai befolyást, a szorosabb kínai kapcsolatot, de a szankciók miatt rákényszerültek.

A kínaiak most üzletelnek az oroszokkal és eladják nekik amit eddig Európából vagy az amcsiktól szereztek be, megveszik tőlük amit eddig Európának adtak el - olcsón. Ahogy örvendeznek, hogy Afrikában tudnak egyre nagyobb befolyást szerezni, mert az amcsikkal meg európaiakkal szemben nem akarnak ideológiát is eladni nekik csak üzletelnek.

Ahogy a háború nélkül a BRICS sem jutott volna el idáig és nekik jobb ha dollár helyett a saját valutájukkal kereskedhetnek másokkal.

Persze a kínaiak azt sem akarják, hogy a dollár bedőljön vagy az USA, mert ot is vannak gazdasági érdekeltségeik, de ez csak addig tart amíg Biden adminisztrációja el nem kezd ellenük is szankciózgatni.

2023. aug. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

- Oroszország meggyengülése elképesztő hatalmi pozíciókat teremt Kínának. Egyrészt az eddig Oroszország szárnyai alatt álló országok most egyértelműen Kína felé közelednek, másrészt maga Oroszország is kénytelen valamilyen szinten behódolni, hiszen nem diktálhatja a feltételeket. Sajnos a világ tömbösödik, és aki nem akar az USA-val haverkodni, annak már csak Kína az alternatíva, és ez Kínának nagyon-nagyon jó.


- mivel Kína még el tudja adni a semleges fél szerepét a háborúban, így akár megjelenhet békeközvetítőként Ukrajna és Oroszország között. Ha Kína tető alá tud hozni legalább egy tűzszünetet, az egy hatalmas diplomáciai diadal, és nagy "arcszerzés". Ez megint csak Kína hatalmi erősödése felé mutat, arról szintén nem beszélve, hogy akkor az újjáépítésben is simán részt vehet, ami megint csak Kína erősödésére mutat a térségben.


- fedezékből meg tudja figyelni bevetés közben a Nyugat haditechnikáját és lehetőségeit, amiből nagyon sok hasznos információt tud leszűrni úgy, hogy közben a saját lapjait nem fedi fel.


- miközben a Nyugat az erőforrásait Ukrajnába helyezi, addig Kína a fű alatt ügyeskedhet más régiókban. Tető alá hoz egy békét Szaúd és Irán között, mindenféle beruházásokat hajt végre Afrikában, Latin-Amerikában és a többi.


- gombokért és végtelen mennyiségben vásárolhatja fel a szankcionált orosz olajat, majd néhány év múlva a gázt is.


Marha jól járnak ezzel. Aki meg a legrosszabbul jár, az Oroszország.

2023. aug. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

#3 Mindennel egyetértek kivéve az utolsó mondatodat.

Azt még nem tudjuk ki jár legrosszabbul, nekem gyanús, hogy mi itt Európában.

Az amcsik elég messze vannak és megszedik magukat az európaiaknak eladott fegyvereken, földgázon, az innen elcsábított ipari termelésen. Az oroszoknak most viszont bővül a belső termelésük, átvették egy csomó olyan cég helyét akik látványosan kivonultak, kénytelenek olyan termékekből is önellátóvá válni amit korábban máshonnan szereztek be és most, hogy blokkolják az ukrán hajókat meg az ukránoktól a gabona amúgy is inkább Európába ment, nem az éhezőkhöz ahogy ígérték - azokkal az országokkal is jó kapcsolatokat tudnak kiépíteni. Gabona cserébe azért, hogy ezentúl az oroszokkal kereskedjenek és ne az európai vagy amerikai cégekkel.

Rövid távon természetes, hogy sokba kerül ez az oroszoknak, leginkább a megtépázott hírnevük, a leégésük miatt. De most tényleg rendbe teszik a hadseregüket és hosszabb távon lehet hogy jól járnak ezzel az egésszel. Jobban mint Európa.

2023. aug. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4.

Amcsiknál eddig is ez volt:

" elég messze vannak és megszedik magukat az európaiaknak eladott fegyvereken, földgázon, az innen elcsábított ipari termelésen."

Ami változott, hogy a háború rájuk nézve lényeges költést jelent.

Persze jó lenne megnézni az egyenlegét a kettő változó értékének.


Oroszországgal kapcsolatban felállított logika EU-ra is igaz lehet.

Ha jól értem hogy most megszorulnak és önellátóvá kénytelenek válni.

Ennyi erővel az EU is korrigálhatja magát, ahogy teszi is a gázfüggősége diverzifikálása terén pl. Rendbe is teheti a hadsegeit, a veszélyre hivatkozással, ahogy pont Mo. erős haderő reformba kezdett.


De azért tettem fel a kérdést, mert Kína egyértelmű nyertese se szankciók, mindkét fél felé nyitott maradhat. Nehéz nem arra gondoljak, hogy ne lenne valami köze a kialakult helyzethez. Akár oroszok felheccelésével a színfalak mögött... de persze ezt nem ebből a fotelben fogom megtudni.

2023. aug. 30. 02:42
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

#5 Igazad lenne, de van pár dolog ami nem ezt mutatja.

Az amcsik már évekkel ezelőtt megpróbálták eladni a palagázukat, de az alacsony földgáz piaci ár miatt ez nem sikerült, mert nem tette nyereségessé számukra a kitermelését, ami nagyon költséges. Azzal, hogy az olcsó földgáztól sikerült elzárni Európát miközben a világpiacon nincsen felesleg földgázból, mesterségesen állították elő a gázár emelkedését és hogy érdemes legyen tőlük megvenni a sokkal drágább palagázt.

Valóban hatalmas kiadás az USA-nak, mint országnak, de ott alapvetően a pénzemberek uralják a politikát és pont ezért támogatják a politikusaikat, hogy utána megválasztva már nekik hozzanak hasznot. Nem az átlagember érdeke az ami számít, különben nem tették volna tönkre Kaliforniát meg azokat a városokat amik most hajléktalanokkal vannak tele az utcákon.

Sajnos míg az oroszok most építik ki sok termelő ágazatukat és kezdenek önellátóvá válni kényszerűségből, addig Európa vezetői hagyják, hogy a jól működő iparágak is tönkre menjenek, mint az autóipar, vagy máshová költözzenek, mint a vegyipar és más energiaigényes ágazatok. Nálunk sajnos pont az ellenkezője folyik. Nem fejlődik hanem leépül az európai ipar.

"Ennyi erővel az EU is korrigálhatja magát, ahogy teszi is a gázfüggősége diverzifikálása terén pl. Rendbe is teheti a hadsegeit, a veszélyre hivatkozással, ahogy pont Mo. erős haderő reformba kezdett."

Igen, ez is lehetne. De látsz erre bármi jelet? Mert én csak az ellenkezőjét látom, hogy azt kritizálják, támadják amit Magyarország csinál és sorra feladják a saját helyzeteiket szerte Európában a franciáktól a németeken át mindenhol.

2023. aug. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%

"Az amcsik már évekkel ezelőtt megpróbálták eladni a palagázukat, de az alacsony földgáz piaci ár miatt ez nem sikerült"


Jézus, ez mekkora baromság! Nagyon is el tudta adni, eleve csak azért tudott annyit ide szállítani, mert Ázsiában enyhe volt a tél. Olvastam valahol, hogy Pakisztánban még így is csomó áramszünet volt pusztán azért, mert Európa többet fizetett a gázért, így az ottani gázerőművekbe nem jutott.


"Valóban hatalmas kiadás az USA-nak, mint országnak,"


Egy afganisztáni, vagy iraki háborúhoz képest zsebpénz.


"Igen, ez is lehetne. De látsz erre bármi jelet?"


Igen: diverzifikált gázportfólió, lng terminálok, új lelőhelyek feltárása, saját kutatások, st.


"az oroszok most építik ki sok termelő ágazatukat és kezdenek önellátóvá válni"


Pl miben?

2023. aug. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!