Nyugat-Európában megmaradhat a liberális demokrácia, ha többségbe kerülnek a muszlimok?
Nem troll kérdés, nem a provokálás a célom, nem a muszlimokat akarom megsérteni, és nem vagyok fideszes.
De itt van néhány tény:
1. A közel-keleti, az afrikai és dél-ázsiai bevándorlók zöme szunnita muszlim.
2. Sokkal magasabb náluk a születési ráta, mint az őshonos európai lakosságnál, ráadásul a bevándorlás továbbra is zajlik.
3. A második, harmadik generációs bevándorló hátterű, de már vélhetően európai uniós állampolgársággal rendelkező demográfiai csoport többsége sem hagyja el a szülei, nagyszülei vallását.
Innentől kezdve nem nehéz elképzelni, hogy bizony csak idő kérdése, hogy többségbe kerüljenek, és az iszlám legyen a domináns vallás.
"Hol ember?
A törökök ott vannak németországban már kb az 1960 évektől és sehol se akarnak integrálódni.Külön kis zárványok Németországban!"
Olvasd el mégegyszer, hogy mit írtam. Azt mondtam, hogy beintegrálódnak az európai politikai rendszerbe. Ez Németországban megtörtént: az ottani török kisebbség nem egy török kisebbségi pártra szavaz, hanem az általuk favoritizált német pártokra. A szegényebbek általában a szocdemekre, a zöldekre, vagy a Linkére, a gazdagabbak pedig az FDP-re, a CDU-ra, ritka esetekben pedig akár az AFD-re is.
"Törökök generációí dolgozzák le életüket úgy,hogy eszük ágában sincs átvenni a német kultúrát sem a szokásaikat.Nem beszélve hogy nyelvi gondjaik is azért vannak mert a minimális kommunikáción túl nem is érdekli őket egyáltalán.Bemész egy gyárba,jobb ha törökül tudsz és nem németül!Mert semmire se mész vele!Tapasztalat.Max a csarnokvezető,vagy felsővezető német,osztrák,akit nem látsz csak naponta 10 percre,mikor végigszalad a soron!!"
Német multinál dolgozom, a felettesem török. Ilyen is van.
A középosztálybeli török felmenőkkel rendelkező németek maximálisan beintegrálódtak a német társadalomba, ez inkább a munkásosztály körében nem sikerült. Ennek számtalan oka van, de ha megfigyeled, azért a munkásosztálybeli németek sokkal közelebb állnak a munkásosztálybeli törökökkel rengeteg szempontból, mint te, vagy akár csak ők gondolnák: ezek általában kulturálisan elég konzervatív nézeteket vallanak, nem kedvelik a liberális demokráciát, inkább a szélsőséges pártok és politikai mozgalmak felé kacsintgatnak. Csak az egyik jobban feltűnő, mint a másik. A megoldás szerény véleményem szerint elég egyszerű: picit feljebb kéne léptetni a bevándorlókat a társadalmi ranglétrán. Ez addig nehezen fog menni, amíg a török negyedekben az iskola feleannyi pénzt kap, mint a kertvárosi iskola... És ez csak egy akadály a sok közül.
"A ramadant ők is és a koszovói albánok is megtartották. Majd a délszláv háború alatt és utáni időszak lettek a bosnyákok vallásosabbak és muszlimhívők.Ez a radikalizálódás a mudzsahedek bejövetele miatt történt,és mert önnálosodási törekvéseik egyik kifejező elemévé is vált."
Komolyan, te vagy az én kedvenc konzervatívom, egyszerűen imádlak, bármiféle irónia nélkül. Hiszen te saját magad megtaláltad a probléma forrását! Igen, ha egy csoport úgy érzi, hogy marginalizálják őket, akkor egyre radikálisabb nézeteket fognak vallani, és ehhez a legközelebb álló eszközök a nacionalizmus és a vallási különbségek kihangsúlyozása. Ezért van az, hogy pl. Írországban (mármint a szigeten, nem csak a déli köztársaságon belül) a mai napig él a protestáns-katolikus ellentét, annak ellenére, hogy hasonló arányban vallásosok, mint mi, és a felekezetek is hasonló arányban oszlanak meg. Hiába van ott rengeteg katolikus ír, aki nem jár templomba, nem is hisz igazából a kereszténységben, a katolicizmus fontos része lett az ír identitásnak, mert ez különböztette meg őket a nagyrészt skót és angol, betelepült protestánsokkal szemben!
Ettől nem megy az integráció: a bevándorlók nagyon hamar a társadalom perifériáján, marginalizálva találják magukat, és innen egyenes út vezet a radikalizálódáshoz, aminek a leggyakoribb formája a radikális iszlám lesz. De mint feljebb részleteztem, ez a radikális iszlám a muszlim országokban nem erősödik, hanem kifejezetten gyengül, mert ott a társadalmi problémákból eredő radikalizmus nem a fundamentalista iszlám irányába tereli a lakosságot, hanem a szekularizmus és a nyugatosodás felé. Ezt kellene valahogy itt is megoldani: ha lehet, ne radikalizálódjanak a már itt lévő bevándorlók, de ha muszáj, akkor lehetőleg ne vallási alapokon radikalizálódjanak, hanem inkább osztályalapon, mert a probléma gyökere is osztályalapú, így azon az irányvonalon legalább el lehet indulni valamerre. Tudom, ez nagyon kommunistaként hangzik, de abban gondolom egyetértés van köztünk, hogy ha lehet választani, hogy az európai országok inkább nyissanak az iszlám felé, vagy inkább a munkásosztály helyzetét javítsák olyannyira, hogy azok deradikalizálódjanak, akkor ez nem egy túlzottan nehéz döntés az európai embertársaink többsége számára.
De hát ugye a hatalmasokat, akik a kertvárosi villáikban laknak, magániskolába küldik a gyerekeiket, a sarki boltba is G-osztállyal mennek, azokat a radikális iszlám annyira nem érinti, míg az, hogy a török gyári munkás a cégében szakszervezetet akar, meg munkavédelmi felszerelést, még normális bérezést, meg még egy picit több adót is kellene fizetnie, hogy több pénzből gazdálkodhasson a szociális háló, az sajnos igen, így a politikai-gazdasági elit nagyrésze nem nagyon érdekelt abban, hogy legyen valamiféle alternatíva a marginalizált bevándorlók számára az iszlám fundamentalizmuson kívül.
#20
"A bosnyákokról megkockáztatom hogy többet tudok mint te,mivel éltem velük és köztük.A boszanacok egy teljesen szekularizált nép volt egészen a háború kitöréséi"
Most is azok nem csak voltak.
"A ramadant ők is és a koszovói albánok is megtartották."
Koszóvában Ramadan ilyen ugyanúgy esznek és isznak az utcákon/étteremben
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!