Más országokban miért nem sírnak az elvesztett területekért?
Mielőtt kedvenc szélsőségeseim letámadnának a hazaáruló kifejezéssel, közlöm, hogy én szeretem a hazámat, a történelmét, az irodalmát és kultúráját....
Valahogy egyre gyakrabban futok össze olyan emberekkel - főleg fiatalokkal -, akik saját, személyes boldogságuk lehetetlenségét látják a trianoni békében.
Igen, igazságtalanság érte az országot, amikor elvették a színmagyar területeket, és jogos lenne, hogy legalább a még ma is magyar többségű részeket visszakapjuk. Ezt elismerem, DE:
1. Az egykori Magyarország bizonyos részein évszázadok óta már etnikumok éltek. Persze hivatalosan magyarországi terület volt, de most józan, paraszti ésszel belegondolva: mennyire lehet magyarnak tekinteni egy olyan helyet, ahol évszázadokon keresztül még csak nem is él számottevő magyarság?
Horvátországot ugyan milyen értelmes ok alapján lehet visszakövetelni? Vagy a Dunántúl miért nem akarjuk visszaadni a rómaiak leszármazottainak, ha egyszer Pannónia néven létezett, tehát ők is számon kérhetnék rajtunk?
2. A történelem változik, ma nagy egy ország, holnap kicsi. Hol van most Egyiptom vagy a Római Birodalom? Miért nem lehet elfogadni, hogy nem jogszerű és természetes állapot, hogy egy ország örökkön-örökké dicsfényben ragyogjon?
Ezzel szemben egy természetes és alapvető folyamat a társadalmak folyamatos változása.
3. Miért veszik egyesek személyes sértésnek azt, ami már bő 90 évvel ezelőtt történt? Az ember szerese a hazáját, legyen benne tisztelet a múlt iránt, de miért kell túlzásba vinni a magyar büszkeséget?
Miként gátolja meg az egyéni boldogság kiépítését Trianon?
4. És a fő kérdés: ha más országok el tudják fogadni a történelem olykor igazságtalan pofonjait és változásait, a magyarok miért nem?
Illetve még egy kérdés: azok, akik ennyire gyűlölik a nemzetiségeket, gondolnak-e arra, hogy mi lett volna, ha az ország elnéptelenedésekor nem települnek be?
Azt hiszitek, hogy azokat a nem védett, majdnem üres területeket nem foglalta volna el valamelyik környező ország? Hogy nem használta volna ki valaki a lehetőséget, amit a magyarság elfogyása okozott?
Mert a betelepülő nemzetiségek nélkül történhetett volna így is, és akkor 1920-ban már rég idegen területek lettek volna, amiket elvesztettünk...
87%os
Igaz, a RB nem jó példa sok szempontból, de az sem igaz, hogy Trianon előtt az ország közel egészén magyarok éltek. A legtöbb területet pont ezért csatolták el tőlünk.
14.17
Csak azt a tenyt felejted el hogy kezdetben az volt mib a RB mar kezdetben nem az volt.Vilagosabban mikor megalapult Magyarorszag kb 1400-as evekig nem votl szamottevo kissebseg igaz mar akor is voltak csak nem sokan.Trianonra meg felgyultek szepen hisz ok nem vettek a teruletet mert nem a sajatjuk volt.....A Romai Birodalom meg kezdetben mar nem volt tobbsegeben latin.Latod ezt szeretem azert benned barki is vagy mert kulturaltan vitatkozol az adott kerdesrol.
A kérdésben megfogalmazott állításod egyáltalán nem igaz.
Hallottál már Paraguayról?
"...Tulajdonképpen ez avval magyarázható, hogy fél évszázaddal előtte Paraguay átélt egy pusztító háborút Argentínával, Brazíliával és Uruguay-al. Ezután a háború után (1865-70), Paraguay elveszítette területeinek felét, és a lakosság közel 80%-át."
Na pl. a Paraguayiakat is foglalkoztatja a kérdés, pedig a határon túlra kerültek nagyrésze továbbra is spanyol ajkú országokban él.
Az igazi békének igazságosságon kell alapulni, mert csak így születhet tartós béke, a trianoni döntés meg minden volt, csak igazságos nem.
Gondolom ezért.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!