Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért kényszerítik az ártatlan...

Miért kényszerítik az ártatlan civileket katonáskodásra?

Figyelt kérdés

Jobb esetben fogolyként, rosszabb esetben hullazsákban végzi egy olyan ember, akinek semmi köze a katonaélethez. Miért kell őket a halálba küldeni?

https://www.youtube.com/watch?v=C4z9kJ3P9hQ


Miért nem lehet őket békén hagyni? Élni akarják az életüket, nem a harcmezőn meghalni huszonévesen. Ráadásul a határokon se engedik ki őket. Kész vicc... saját országuk foglyai. Aki le akar lépni, az miért nem mehet?


2023. aug. 6. 15:15
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 Jeffrey Spender ***** válasza:
65%

" És az általad említett akciójelenet nem felel meg semmiféle jogszabálynak, maximum annak a szellemi szintjéről mond el elég sokat, aki kitalálta... "


[link]


[link]


[link]



Aknamezőre tévedt, lefutott lánctalpú, leszakadt ekéjű, és kilyukasztott harckocsik és lövészpáncélosok, mindenhol.


És vannak még olyan felvételek is, amin ukrán gyalogosok tévednek aknamezőre, csak mivel a háború véres valóságát mutatja, ezért nem menne át a cenzúrán, de attól még a Portfólión / Washington Post-on / Twitteren bárhol máshol tucatjával lehet találni olyanokat.


És amúgy is, két hónapja, hogy tart ez az offenzíva, mire jutottak az ukránok ? Milyen hadműveleti célokat tudtak teljesíteni ?


Mi lesz, ha kudarcba fullad az offenzívájuk ? Horribile dictu, háborút is veszítenek ?

2023. aug. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 anonim ***** válasza:
100%

"Aztán majd a béketárgyalásokon nyilván eldöntik az Ukrajnának fizetendő jóvátétel mértékét is."

és ezt ki dönti el bohócka?

2023. aug. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudok elképzelni olyan helyzetet hogy az oroszokat jóvátétel fizetésére tudják kényszeríteni. Maximum ha egy lmbtq kormány alakul Moszkvában.
2023. aug. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 Alex Fly ***** válasza:
26%
@43: szerintem ugyanezt mondtad volna a Harmadik Birodalomról is 1940-ben...
2023. aug. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 Jeffrey Spender ***** válasza:
65%

# Alex Fly



Milyen jó, hogy hol Oroszország egyszer a Szovjetunió 2.0, másszor meg hitleri Németország 2.0 :D


Komolyra fordítva a hangnemet,


- A hitleri Németország a világ ellen viselt hadat, Anglia, Szovjet-Oroszország, és az USA.


- Itt meg Oroszország hivatalosan Ukrajnával visel hadat, az USA és társai nem hadviselőfelek, vagy közöttük is megtörtént már a hadüzenetek váltása ?


- Továbbá a hitleri Németország az egyedül viselt hadat, ténylegesen, mert az olasz, magyar, román, és csehszlovák csatlósai nulla értékűek voltak. A Japánnal való kapcsolata meg pár diplomáciai látogatásban, fogadásban, és hízelgésben merült ki, de semmilyen érdemi együttműködés nem volt a kettő ország között, mivel földrajzilag a világ átellenes oldalain is feküdtek.


- Itt Oroszország részleges kiközösítése, és a Kínával szembeni ellenséges hangnem megütése a kettőt nyílt szövetségessé kovácsolta az eddigi se veled, se nélküled kapcsolatukból. Az USA-nak nem csak Oroszország az ellenlábasa, hanem még Kína is ... Kína az meg nyíltan támogatja Oroszországot mind diplomáciailag, mind politikailag, és még katonailag is.


- és az más kérdés, hogy a NATO európai részén sem hajlandó mindenki háborúzni, a görögök nyíltan megtagadták a részvételt, és Erdogán is ott akadályozza a NATO-t, ahol csak tudja.


[link]


A franciák papírkasztnijú páncélosokkal próbálják a kifogásokat gyártani.


Anglia és Németország meg a politikai vehemenciájukhoz képest katonailag súlyosan el vannak maradva.


A Finn és Svéd Hadseregek meg védekező, otthonra berendezkedett hadseregek, nem pedig expedíciós, sőt támadó jellegű hadseregek, ők sem Ukrajnában, sem Oroszországban nem fognak trappolni.

2023. aug. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 anonim ***** válasza:
100%

#44

1940.

Nem tudok elképzelni olyan helyzetet hogy a németek leveszítsék a háborút. Kivéve ha Hitler okosabbnak képzeli magát mint a jól képzett tapasztalt tábornokai.

2023. aug. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 Alex Fly ***** válasza:
0%

@Jeffrey Spender: Igen: Oroszország egyrészt a Szovjetunió utódjának tekinti magát (nem véletlenül vonultak be a megszálló csapatok Ukrajnába sarló-kalapácsos zászlókkal), másrészt ideológiailag a vegytiszta nácizmust hirdetik: elég csak Putyin főideológusát említeni... Iljin és Dugin gyakorlatilag újraírták a Mein Kampf-ot, csak a "német", "árja", "germán" kifejezéseket cserélték ki az "orosz", "eurázsiai" illetve "szláv" szavakra.


És persze ha közvetlenül, katonailag nem is, de gyakorlatilag az egész világ ellen harcol -mellesleg pont az orosz vezetés hajtogatja, hogy ők tulajdonképpen az EU, az USA és a NATO ellen viselnek háborút -ki vagy te, hogy meghazudtold?


Továbbá nyugodtan összehasonlíthatod a németekkel a szövetségesek tekintetében is: Irán, Belarusz, a KNDK és még pár kisebb, jelentéktelen ország áll mellette; akik bármilyen tekintetben is számítanak, azokkal szembefordult vagy jóindulattal is csak semlegesnek tekinthetőek -Kínát is beleértve. Nem tudom, mennyire kell elvakultnak lenni ahhoz, hogy valaki azt képzelje, Ázsia két rivális hatalma, akik évtizedeken keresztül ellenségesek voltak egymással egészen a katonai akciókig, hirtelen szövetségesek lesznek. Ráadásul a valóságban egyáltalán nincsenek egy súlycsoportban -és mivel most Oroszország az ukrajnai háborúja miatt még jobban me3ggyengül, jó esélye van annak, hogy szépen a kínai érdekszférába kerül, egyértelműen alárendelt szerepben.

2023. aug. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

Amikor a hitleri Németország megtámadta a Szovjet-Oroszországot, borítékolható volt a vereségük, mégpedig


- túlságosan széles és hosszú frontvonalon indították a hadműveleteket, és a végső cél, az Arhangelszk - Asztrahány vonal is irreális kiterjedésű lett volna


- az oroszoknak bőven volt visszavonulási lehetőségük, pl. a harkovi, a leningrádi, és a sztálingrádi gyárakat áttelepítették az Urálba


- a Signal / Der Stürmer és társaiban, és a filmhíradókban a legújabb repülőket, harckocsikat, lövegeket, és társait mutogatták, közben lóvontatású hadosztályokkal élt a Wehrmacht, ezekkel nem lehetett villámháborút vívni


- népirtó háborút hirdettek, kultúraromboló, fajilag alsóbbrendűeknek tekintették még az oroszokat is, ezzel pedig csak összekovácsolták őket. Rémes volt Sztálin, de Hitler az még rajta is túltett.



A hitleri Németország egy nagyszájú, de iparilag félkarú óriás volt, és meg is lett az eredménye. Ellenben szerintem Oroszország modern, és erős. Megvan a potenciál benne mindarra, amit szeretne. És nem is irreális és szélsőséges célkitűzései vannak. Hogy ez nem azonos a jelenlegi állapotával, az a korrupció, politika, stb. következménye., de tanulóképesek, ha nem lennének azok, még a Krímből is lógó orrol vonultak volna ki. Meg okosan is kell sakkozni, nem lehet hűbeleBalázs módjára háborúzni.

2023. aug. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

Oroszországban két oka van a sarló-kalapácsos zászló népszerűségének:


- A II. világháború kitörölhetetlen nyomot hagyott bennük. Az nekik létkérdés volt, az orosz nép akkor a létezéséért élet-halál harcot vívott, ott nem volt opció a békediktátum aláírása, vagy győznek vagy kiirtják őket az utolsó szálig. Ez olyan helyzet volt akkoriban, ahol teljesen más szempontok érvényesültek, mint sok más háborúban, ahol nem célja egyik félnek sem kiirtani az ellenséges ország teljes lakosságát, csak bizonyos területeket megszereznie.


Sztálin a háború előtt is orosz nacionalista volt, és a II. világháborúban értelemszerűen fokozatot kapcsolt, és megnyerte nekik.


Akkor az volt a jelképük, mit kellene ilyen témában csinálni ?


A múltat végképp eltörölni ?



- az utca embere az bármilyen közéleti, nemhogy történelmi kérdésben tájékozatlan, ezért van, hogy mind Lenin, mind Sztálin népszerű, annak ellenére, hogy két totálisan ellenkező politikus volt, egyetlen betűt nem ismernek tevékenységükből. És ez nem csak őrájuk jellemző, hanem másokra is.



A hitlerezés az meg rettentő unalmas. Az orosz nagyhatalmi és nacionalista gondolkodás évszázadokat ível át: kezdve Nagy Péterrel, 1709-től, és folytatva Putyinnal.


Oroszország is ugyanolyan multikulturális ország / birodalom volt, mint Anglia, Franciaország, és Spanyolország, és mindegyik a mai napig szenved a széthúzásban, ami ellen úgy próbálnak fellépni, hogy törvénybe beleírják, hogy az angol / francia / stb magasabb rendű, és rangú, mint a skót / welsh / okcitán / gaszkony / baszk, sőt nem is ismerik el a létezésüket.


De nem csak ezek vannak, meg Dugin, hanem még Szolzsenyicin is.


Alekszandr Szolzsenyicin is vitatható megítélésű. Annak idején azért népszerűsítették őt, mert ütősnek találták azt, ahogyan a Szovjetuniót szidta.


De ha tudnák, hogy milyen nézeteket vallott, orosz nacionalista volt, nemhogy hogyan vélekedett Ukrajnáról / az ukránokról, egyből elhatárolódnának tőle.


Szolzsenyicin rendszeresen kifejtette, hogy utálja az ukránokat, nincs létjogosultsága Ukrajnának, egy mesterségesen kreált ország, ennek ragozásai, és persze Putyin nem száll be az utálkozásba, de attól még szóról - szóra egyeznek Szolzsenyicin gondolatai Putyinéval, azzal a minimális különbséggel, hogy egyik a Kijevi Ruszig vezeti vissza a dolgokat, a másik megelégszik Nagy Péterrel.


Nem lehet, hogy Putyin eszmeisége Szolzsenyicintől származik ?

2023. aug. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

1991. december 8-án a frissen kikiáltott Oroszország, Fehéroroszország, és Ukrajna elnöke közös határozatot fogadott el a Szovjetunió megszüntetéséről. Így a Szovjetunió papírforma szerint is megszűnt létezni. Azonban megállapodást kötöttek egy teljesen új államforma létrejöttéről, a Független Államok Közösségéről.


Ukrajna csak 2014-ben jelentette be a kilépési szándékát, és a folyamat eltartott 2018-ig.


De nem csak ez van, hanem még az atomfegyverekről és más tömegpusztítókról szóló egyezmények is erre a három államra vonatkoznak, mert ezekben van több - kevesebb potenciál.


Ukrajna az 5000 atom robbanófejet örökölt meg, amelyet egy huza-vona után végül nagy nehezen visszaszolgáltattak, és bánják is, hogy hagyták végrehajtani ...


Továbbá ideológiailag a Szovjetunióban is virágozhatott az ukrán nacionalizmus, Petró Seleszt, az Ukrán SzSzK idején kapott erőre az ukrán ideológia.


A Szovjetunióban a lapok, folyóiratok, könyvek, színházak ukrán nyelvűek lettek, és a közigazgatás nyelve is az ukrán volt, mármint az adott tagköztársaságban.


Nem csak az ukrán nacionalizmust népszerűsítették, az egykori Cári Oroszország más kisebbségei is felül voltak reprezentálva a bolsevikok között, a zsidók, a kaukázusiak, és a közép-ázsiaiak, a kommunizmus egy szakaszában minden tőlük telhetőt megtettek, hogy az államalkotó népet leépítsék.


Idővel ennek próbáltak Megálljt parancsolni.


Tehát Ukrajna az mind jogilag, mind eszmeileg a Szovjetunió jogutódja.


És a jelenkorban is látszik, hogy amíg a Nagy Katalin szobrot kéjes gyűlölettel megruházzák, addig a Brezsnyev szobrot diszkréten állítják szoborparkba. Érted a különbséget ?

2023. aug. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!