Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az EU mai formája már leginkáb...

Az EU mai formája már leginkább ideológiai természetű, és nem gazdasági?

Figyelt kérdés

2023. aug. 5. 13:30
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
60%

#20

Lol, semmilyen kettős mérce nincs.

Az EU nem egy büntető szervezet, nem az volt sosem a célja, hogy cseszegesse a másik országot, ezért szimplán az első pár esetet elnézik, ahogy a magyar kormánynak is elnézték az első 20 esetet és a 21.-nél szóltak.

Azért kellett eljárásokba kezdeni, mert nem 1-1 kivételes alkalom volt a magyar esetben, hanem rendszerszintű probléma. EZ a nagy a különbség, amit nem bonyolult felfogni.

2023. aug. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

21


Azt sem bonyolult felfogni, hogy amit nálunk kifogásolnak, azt másoknál elnézik (pl a kuratóriumi huzavona, ami pl egy Németország esetében nem számít bűnnek pedig ott is ez van), valamint súlyosabb dolgokért nem indítottak eljárást (pl Spanyolország-katalán helyzet, Franciaország-rendőri túlkapások, vagy a francia-német fegyverszállítás tpk. Oroszok) más országok ellen. Hol marad ezeknél az eseteknél a 7-es cikk?

2023. aug. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 Alex Fly ***** válasza:
@22: ezeknél ott marad, ahol Magyarország esetében is volt, amíg csak egy-egy esetről van szó. Esetünkben a 7. cikkely életbelépése hosszú évek eredménye, a kormány számtalan esetben lett már elmarasztalva és figyelmeztetve, hogy be kellene tartani a szervezet szabályait. És a magyar kormány az egyetlen, amelyik erre úgy reagált, hogy gyűlöletkampányt indított egész Európa ellen.
2023. aug. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

#22

"pl a kuratóriumi huzavona, ami pl egy Németország esetében nem számít bűnnek pedig ott is ez van"

Bocs, ha nem vagy tisztában az adott üggyel, akkor ne beszélj róla. Azért mert Németországban is van kuratórium, még nem ugyanaz a szabályozás van és nem ugyanúgy hozták.

Ez simán csak tájékozatlanság a részedről.


De tegyük fel, hogy ugyanolyan, akkor is ott tartunk, ahogy írtam, hogy nem egy-egy esetről van szó Mo. esetében, hanem éveken át tartó több tucat esetről, amik összeadódtak.

Ha te mindig csak egy cseppet öntesz egy pohárba, akkor is egyszer kifolyik a víz. Innen van az utolsó cseppes csodálatos kifejezésünk.


"pl Spanyolország-katalán helyzet, Franciaország-rendőri túlkapások, vagy a francia-német fegyverszállítás tpk. Oroszok"

A magyar rendőri túlkapásokkal sem kezdtek semmit, ami a fidesz alatt volt. Látod, egyenlő bánásmód. :)


"Hol marad ezeknél az eseteknél a 7-es cikk?"

Ott hogy ha ezt megcsinálják még 100-szor, ahogy a fidesz tette, amikor még csak szóban szóltak nekik is, akkor lesz náluk is 7-es cikkely.

Te tényleg nem tudod felfogni, hogy mit jelent egy egyszeri eset és mit jelent, ha valami rendszerszintű?

2023. aug. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

23


Már bocs, de egy Németország esetében a kuratóriumi probléma kapcsán az EU irányelvei ugyan úgy mérvadók mint nálunk, és oda nem repült még egy felszólítás sem. Vagy amikor ott hülyére verték a covid szigorítások ellen tüntetőket, vagy szimplán emiatt kirúgatták őket a munkahelyükről? És a rendszerszinten hibás német sajtószabadság helyzete? Gyakorlatilag kiiktatták a német alaptörvény 5 és 8. cikkét. Hol a felszólítás? A németek semmibe vették az oroszokat érintő 2014 óta érvényben lévő fegyverszállítási embargót, és 121 millió euró értékben exportáltak fegyvereket. Kettős mérce van, amiket ezzel kapcsolatban olvastam, csak megerősítik ezt.

2023. aug. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

"Kettős mérce van, amiket ezzel kapcsolatban olvastam, csak megerősítik ezt."


Mert egy széljobber álvalóságban élsz, széljobber hazugságokra építve.

2023. aug. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

24


"Azért mert Németországban is van kuratórium, még nem ugyanaz a szabályozás van és nem ugyanúgy hozták."


Butaság, az EU irányadó szabályai MINDEN tagállamra vonatkoznak, így a németekre is. Ezen pedig azt kell érteni, hogy az adott testületekben nem ülhet kormányzati szereplő. Ebben az EU szabályozás nem ad módot kivételekre.


"De tegyük fel, hogy ugyanolyan, akkor is ott tartunk, ahogy írtam, hogy nem egy-egy esetről van szó Mo. esetében, hanem éveken át tartó több tucat esetről, amik összeadódtak."


A 25-ös válasznál felsoroltam nem 1-1 esetet, amikben lépesek NEM történtek az EU felől. Úgy néz ki, hogy az összeadódás csak bizonyos tagállamok esetében érvényes.


"Ott hogy ha ezt megcsinálják még 100-szor, ahogy a fidesz tette, amikor még csak szóban szóltak nekik is, akkor lesz náluk is 7-es cikkely."


Csak, hogy súlyozzuk a dolgokat, ha már nincs itt kettős mérce: Melyik a súlyosabb probléma? Ha mondjuk nálunk ott ül egy politikus a kuratóriumokban (mint a németeknél), vagy ha a német rendőrség kormányzati utasításra felforgatja az AfD irodáját, és lehallgat politikusokat, és nyomorékká ver covid szigorítások ellen békésen tiltakozókat rendszeresen?

2023. aug. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!