Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi értelme volt ennek a...

Mi értelme volt ennek a Wagner-féle felkelésnek pár napja Oroszországban? Nem lehet hogy csak színjáték az egész?

Figyelt kérdés

A napokban kicsit el voltam maradva a nemzetközi hírekkel, most olvastam utána bővebben ennek a Prigozsin vezette Wagner-lázadásnak a hétvégén.

Felmerült bennem a kérdés, ennek mégis mi értelme volt? Vagy egyáltalán mi volt az oka, és mégis mit vártak azok akik részt vettek benne? Egyikre se találok értelmes magyarázatot. A Wagner a legkegyetlenebb, legfanatikusabb orosz szervezet, Prigozsin meg Putyin közeli barátja és bizalmasa (volt?). Ez az egész hirtelen lázadás az orosz vezetés ellen honnan jött? Meg mégis mit vártak, pláne ha ilyen gyorsan feladták? Miért nem vitték végig ha komolyan gondolták? Állítólag ellenállásba se ütköztek... Nekem bűzlik ez az egész, a reakciókkal egyetemben, sehol nem látok logikát benne. Gyanús nekem hogy talán csak porhintés az egész, figyelemelterelés. Ti hogy látjátok?



2023. jún. 29. 00:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazából semmi, elindultak délelőtt, délután már fordultak vissza.
2023. jún. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
julius 1.-től megszűnnek a PMC-k oroszországban. Bövebben a haderőhöz lesznek beolvasztva. Így kialkudtak egy kompromisszumot
2023. jún. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
23%

Végülis annyi, hogy prigó abban bízott, hogy a táv felénél az oligarhák és a katonai vezetés legalább fele nyiltan mellé áll.


De kiderült, hogy a putyintól való félelem olyan szinten erős, hogy senki se mert végül prigó mellé állni, még így se hogy nem kis erőt demonstrált.


Ezért feladta az egészet.

2023. jún. 29. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
97%

Honnan jött? Onnan, hogy az orosz vezetés hónapok óta módszeresen vérezteti ki a privát hadseregeket, élükön a Wagnerrel. Megtiltották hogy a börtönökben toborozzanak, aztán nem kaptak elég felszerelést sem, majd kitalálták hogy szerződést kötnek a tagokkal és beolvasztják őket az orosz haderőbe. Prigozsinnak ebből lett elege és változást követelt. Putyinnal nem volt baja, elmondása szerint a mai napig hűséges hozzá, és a "menetelésen" is többször hangsúlyozta hogy a hadi vezetésel, Sojguval és Geraszimovval van problémája, az ő leváltásukat követeli, nem Putyinét.

Ellenállásba nem ütköztek, de lelőttek 5 helikoptert és két repülőt, megöltek több mint egy tucat orosz katonát. Ez színjátéknak azt hiszem kicsit erős lenne. Lukasenka közvetített, mire Prigozsin feladta a tervét. A Prigozsin elleni vádakat azonnal ejtették és menedéket kapott Beloruszban, tehát több mint valószínű hogy kötöttek valamiféle alkut az orosz vezetéssel, aminek része volt hogy Prigozsin szabadon elmehet az országból. Hogy pontosan miről egyeztek meg nem tudni, mert Sojgu és Geraszimon azóta is a helyén van.

Tehát az sem igaz hogy hirtelen történt volna, mert már egy éve egyre hidegebb a viszony Prigozsin és az orosz hadvezetés között, az utóbbi fél évben Prigozsin nyilvánosan is egyre több kritikát fogalmazott meg. Az sem igaz hogy nem ütköztek ellenállásba, mert rájuk lőttek, ők pedig lelőttek 5 helikoptert és 2 repülőt orosz területen. Prigozsin nem akarta megdönteni a hatalmat, az első bejelentésekor is csak "igazságmenetet" hirdetett. A menet meg is történt, ezen kívül mást nem terveztek. Moszkvába akartak menni, de nem akartak polgárháborút kirobbantani, amikor látták hogy vérontás nélkül nem jutnak be, hoztak egy ésszerű döntést.

Én nem látok benne semmi hihetetlent, bár tény hogy furcsa helyzet volt. De a körülményeket és az előzményeket ismerve szerintem számítani lehetett rá. Utólag az amerikai hírszerzés is elárulta hogy szerintük az orosz vezetés tagjai is sejthették hogy történhet valamikor valami, csak nem merték elmondani senkinek :)

2023. jún. 29. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%

Ha feltételezem, hogy ez egy megrendezett színjáték volt, akkor fel kell tegyem azt a kérdést is, hogy mi haszna volt belőle Oroszországnak.


És nem látok ilyen hasznot.


Tehát azt kell feltételeznem, hogy ez egy valódi lázadás volt.

Ugyanakkor nem látom a hasznát ennek Prigozsin szemszögéből sem.


Ezért aztán kénytelen vagyok arra a következtetésre jutni, hogy bármennyire is azt hisszük az ilyen eseményekről, hogy mindig valami óriási nagy stratégák vívnak nagyon trükkös sakkmeccseket egymással, ahol mindenki 10 lépésre előre tervez, a valóság az, hogy időnként bizony történnek spontán, érzelemvezérelt, meggondolatlan lépések is.


Ez a lázadásocska egy ilyen meggondolatlan lépés volt Prigozsin részéről.

2023. jún. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
23%
Afrikában legalább puccs a puccs!
2023. jún. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!