Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Sokan tényleg elhiszik, hogy...

Sokan tényleg elhiszik, hogy az arab vagy afrikai világban nyugati típusú demokráciát lehet bevezetni?

Figyelt kérdés

Számomra azért megdöbbentő ez, mert ha megnézzük a társadalmak fejlődése nagyon más utat járt be a világ különböző részein és ezek alapvetően meghatározzák azt is, hogy a politikai rendszerek is különbözőek lesznek. Nyugaton rengeteg olyan dolog történt reformáció, felvilágosodás, szekularizáció, jóléti állam, szociális ellátórendszer kiépítése, amik a világ más részein egyszerűen nem mentek végbe, és talán nem véletlenül történt így, hisz Európa azért sokkal bővebb erőforrásokkal rendelkezett mindig, mint a Közel-Kelet vagy Afrika, ott a törzsi viszonyok sokkal inkább megmaradtak.

Nehéz azt is megérteni, hogy bármiféle rasszizmus nélkül mondhatjuk, hogy az erőszakhoz való viszony az afrikai világban teljesen más. Ennek az okait persze hosszasan lehetne tárgyalni, de azt tudomásul kéne venni a létért való küzdelem az ember ösztönös viselkedését hozza elő és nem azt, amit kulturális mázzal beken. Meg egyáltalán miért kéne mindenhol demokrácia meg jogállamiság legyen? Mi van ha az ottani embereknek arra van szükségük, hogy legyen egy királyuk, császáruk, elnökük, aki megmondja nekik, hogy mi a helyes, merre van az előre? Teljesen naiv dolog azt hinni, hogy egy olyan helyen, amit csak erőszakkal lehet kontroll alatt tartani, majd mindenki demokratikus, humánus eszközökkel akarja megszerezni a hatalmat és elfogadja, ha esetleg veszít. Ezek nekem nagy illúzióknak tűnnek, de szerintem nem is gondolják ezt sokan, csak be kell egy morális köntösbe bújtatni a gazdasági célokat, amivel legitimitálni lehet a nyersanyagot kifosztását.



2023. jún. 23. 23:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hogy lehet-e, de a magyar kormány gőzerővel dolgozik azon, hogy a mi demokráciánkba szállitsa ezeket az embereket.
2023. jún. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Az alábbi afrikai, arab és muszlim országoknak magasabb a demokrácia-indexe az európai, keresztény, fehér Fehéroroszországénál:


Algéria, Angola, Azerbajdzsán, Bahrein, Banglades, Benin, Bosznia-Hercegovina, Botswana, Burkina Faso, Burundi, Comore-szigetek, Dél-Afrika, Dzsibuti, Egyesült Arab Emírségek, Egyiptom, Elefántcsontpart, Eritrea, Etiópia, Gabon, Gambia, Ghána, Guinea, Guinea-Bissau, Indonézia, Irak, Jordánia, Kamerun, Katar, Kazahsztán, Kenya, Kirgizisztán, Kongói Köztársaság, Kuvait, Lesotho, Libanon, Libéria, Líbia, Madagaszkár, Malajzia, Malawi, Mali, Marokkó, Mauritánia, Mauritius, Málta, Mozambik, Namíbia, Niger, Nigéria, Omán, Pakisztán, Palesztina, Ruanda, Sierra Leone, Szaúd-Arábia, Szenegál, Szudán, Szváziföld, Tanzánia, Togo, Törökország, Tunézia, Uganda, Üzbegisztán, Zambia, Zimbabwe, Zöld-foki szigetek.


Szóval lehet, hogy nem ezen múlik.

2023. jún. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem lehet átugrani a törzsi berendezkedésről a demokráciára.

Ahol a vallási alapon működő társadalom,ahol a vallás meghatározza a szokásjogokat,az életet,a törvénykezést,személyiségi jogokat korlátoz, és diszkriminál nemek ,vallási beállítottság között,ott te semmiféle demokráciát nem fogsz csinálni.

Ezt már azthiszem jópárszor bizonyították az elmúlt pár tíz évben is.

2023. dec. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!