Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Oroszpártiak ha ma hirtelen...

Oroszpártiak ha ma hirtelen béke lenne a mostani határokkal akkor elégedettek lennétek a háborúval?

Figyelt kérdés
2023. jún. 14. 11:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Nekem holt mindegy, hol fog húzódni a határ.
2023. jún. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
Ha mostani határok alatt a valódi határokat érted, tehát hogy a Krím, az Azovi-tenger partvidéke és a Donbasz Oroszországhoz tartozik, akkor igen. Bár az igazi az lenne, ha az amerikai bábkormányt elzavarnák Ukrajna éléről.
2023. jún. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%
Nem, ez nagyon kevés, csak Ukrajna 20%-a. Harkovot meg kéne szerezni, színorosz, milliós, történelmi város, Odessza szintén, meg az egész tengerpart, úgy 30-40%-kal lennék elégedett. Plusz Kárpátalja nekünk. Esetleg a lengyeleknek is más területek. Így jobban hasonlítana Ukrajna a történelmi területéhez, és méltón megbüntetnék. Minimum az 50-60%-ára kellene zsugorodnia. Esetleg 40.
2023. jún. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%

#3

Miért nem szabdalod fel mindjárt az egészet darabokra, mint Lengyelországnál anno?

2023. jún. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
4, azért az ukránoknak is joguk van egy saját országhoz. De csak a saját területükön.
2023. jún. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

3-as!


Melyik nemzethyyy turulmadaras szennyoldalon olvastál ilyen ökörséget? :) Hogy lenne már színtiszta orosz, ha már 2001-ben is a város 63%-a ukrán volt, míg az orosz populáció mindössze 33%?


Hozzátenném egyik szavaddal ütöd a másikat. Azzal érvelsz, hogy a színtiszta orosz populáció miatt (ami hazugság) járna Oroszországnak a város, de azért Kárpátalját is megemlíted, holott már köszönőviszonyban a magyar populáció az ukránéval a régióban. :)

2023. jún. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a kérdés nagyon buta!

Egyrészt én a békét szeretném már látni, minimum tűzszünetet, és nem a barom EU fegyverszállításait!!! Fegyverekkel még sosem sikerült békét teremteni, ráadásul az oroszok is csak annyira erőltetik ezt a háborút, hogy akár még évekig simán elbírják.

Ez amúgy semmilyen szinten sem oroszpártiság. Ezt azért szögezzük le.

További gondolatok: Ukrajna megnyerheti a háborút? Szerintem régóta látszik, hogy NEM!

Akkor, tényleg azt akarjuk, hogy legyen még félmillió halott, és Ukrajna egy megsemmisült állam legyen, se ember, se katona, se utak, se infrastruktúra, se semmi, csak 10-13 millió menekült?

Szerintem nem.

Minden szempontból a béke a megoldás, és ezt végre a barom EU nak is be kell látnia, megjegyzem, valaki elmondhatná végre, hogy milyen alapon szállít fegyvereket az EU egy nem EU és NATO országok közötti konfliktusba, az egyik fél javára??...ez közvetett módon háborúban állás.

2023. jún. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%

7-es!

Nyilván hagyni kellene az adott agresszor országnak, hogy tovább terjeszkedjen ameddig csak szeretné, ugye? Semmit sem tanultál a II. világháborúból. Nyugat akkor töketlen volt, hagyta, hogy Ausztria, Csehszlovákia is az agresszor uralma alá kerüljön, a 3. országnál jutottak csak el oda, hogy lépni kell. Ha akkoriban a nyugati szövetségesek a mai példát követve összefogtak volna talán máshogy alakulhatott volna a történelem.

Szerencsére a Nyugat veled ellentétben tanult a hibáiból, tisztában vannak azzal, hogy az agresszort mindjárt az elején kell megállítani, mivel úgy sem állna meg, míg azt érzi bármit megtehet következmények nélkül. A másik: Mi az, hogy Ukrajna nem nyerhet? A fél világ Ukrajnát támogatja, a NATO még fegyverekkel is. Alap logika, hogy így hosszútávon a sokkal gyengébb gazdasági erővel rendelkező oroszok fognak végül rosszul járni. Béke csakis akkor lehet, ha az oroszok eltakarodnak még a Krím-félszigetről is. Alig több mint 30 éve az összes ukrán megyében demokratikus választás volt arról, hogy melyik országba akarnak csatlakozni. Az összes megye elakart szakadni az oroszoktól (vajon miért), mind Ukrajnához akart csatlakozni. Putyin nem írhatja felül 40 millió ember akaratát.

2023. jún. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8# as értem én, hogy mit írsz, de egyrészt semmivel sem cáfolod, amit írtam, másrészt ennek semmi köze a II vháborúhoz, harmadrészt pedig az oroszok semmiféle egyéb támadást nem akarnak senki ellen.

Ráadásul, ha így akarták volna, az első héten több százezer halott lett volna Ukrajnában...de direkt nem is ezt akarták .

2023. jún. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
42%

Semmi köze a II. világháborúhoz? Kicsit nézz utána az 1930-as évek globális történelmének. Nem akarnak egyéb támadást? Végül is csak előtte Grúziát támadta meg, emellett folyamatosan mennek a fenyegetések szinte az összes posztszovjet tagállamnak már évek óta. Szerinted miért utálja majdnem az összes szomszédja az oroszokat? Nagyon naivnak kell lenni ahhoz, hogy elhidd Putyin megállt volna Ukrajnánál, ha bejön a terve és gyorsan elfoglalja az országot.

Ez a "ha így akarták volna" szöveg pedig már eléggé gáz, tipikus oroszhírek.hu duma. Hozzátenném így is elég civil áldozat köthető az oroszokhoz, elég csak belegondolni, hogy több mint 1 éve folyamatosan bombázzák Ukrajna majdnem teljes területét. Értem én, hogy próbálod a NATO-t/EU-t hibáztatni a háború elhúzódásáért, de azért örökségeket ne beszéljünk már. Miért lenne a Nyugat a hibás? Tán Ukrajna támadta meg Oroszországot? Minden egyes vérontásért Putyin a felelős.

Durva amúgy, hogy célozgatsz arra, hogy Nyugat miatt van ez az egész az előző kommentedben, de azért leszögezed, hogy nem vagy orosz párti. Hagyjuk már. :)

2023. jún. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!