Kína le tudná győzni az Egyesült Államokat egy katonai konfliktusban?
# 3
Csakhogy az USA hadiipara legalább 3-4-szer nagyobb, mint Kínáé.
Repülőgépgyártásban szintén elsöprő az amerikai fölény.
Az lényegtelen, hogy Kína például textiliparban, szórakoztató elektronika gyártásban mekkora teljesítménnyel rendelkezik.
# 4
Nem tudjuk, hogy Kína mire lenne képes az amerikai repülőgép-hordozók ellen.
Egyébként az "anyahajó" nem az, amire Te gondolsz. Lásd: [link]
#6
Nincs 100 százalékos légvédelem. Bármelyik hajó légvédelemét túl lehet terhelni és utána talált süllyed.
Az attól függ, hogy mi a háború célja, illetve figyelembe vesszük-e a nukleáris arzenált is.
Ha a cél a másik fél totális vereségének elérése, és a nukleáris fegyverek is játszanak, akkor az USA nyerne.
Kína nukleáris arzenálja legalábbis a nyilvánosan elérhető információk alapján kb. 400-600 fegyver lehet, SLBM-ek tekintetében nem állnak jól, a többsége ICBM-re van szerelve.
Az USA-nak az ilyen jellegű védelme elég fejlett, tehát egy full scale nukleáris háború esetén a kínai rakéták felét kb. semlegesíteni tudnák, a maradék pedig, bár igen súlyos veszteségeket okozna, nem lenne végzetes csapás.
Ellenben a kb. 1500 amerikai nukleáris fegyver gyakorlatilag teljesen el tudná pusztítani Kínában az iparilag fejlett és sűrűn lakott part menti övezetet, amivel gyakorlatilag lenullázná Kínát katonailag.
Nade ez egy meglehetősen irreális forgatókönyv, egyiknek sem érdeke, hogy totális vereséget és pusztítást okozzon a másiknak.
Épp ugyanilyen okból az is teljesen irreális forgatókönyv, hogy konvencionális katonai eszközökkel egymás területén végezzenek katonai műveleteket, de azért vegyük számba ezt is.
Kína megtámadja az USA területét: hát ez egyértelműen USA win, egész egyszerűen nincs annyi hajója Kínának, hogy a borzasztó emberelőnyüket USA területen érvényesítsék, nem tudnak annyi katonát se szárazföldi haditechnikát odaszállítani.
Fordítva, ha az USA akarná szárazföldön leverni Kínát, akkor az meg egyértelműen Kína win. Bár az USA elég sok embert és haditechnikát tudna szállítani tengeren és vizen, az kínai emberelőny olyan k-rvanagy, hogy képtelenség lenne legyőzni őket.
De ahogy mondtam, ez is teljesen irreális.
Ami reálisan lehetséges forgatókönyv a két ország között egy háborúra, az valamilyen nemzetközi, vagy harmadik ország területén történő összecsapás.
Kézenfekvő pl. a Taiwan körüli balhé.
Ebben az esetben szinte biztosan Kína győzne.
Az USA haditengerészeti flottája és pláne a légiereje ugyan fejlettebb technológiailag, de ilyen közel Kína partjaihoz nem csak a kínai hadihajók célkeresztjébe kerülnének az amerikai hajók, hanem a szárazföldről indítható rakéták és rakétatüzérség is játszik.
Egész egyszerűen olyan nagy számban és intenzitással tudnák megszórni rakétákkal és bombákkal és tüzérséggel és minden egyéb jósággal az amerikai hadihajókat közel a partjaikhoz, hogy túlterhelnék a védelmi rendszereiket, és végül elég gyorsan elsüllyesztenék őket.
Ha távolabb csapnak össze a kínai partoktól, ahol már nem játszik ez, ott meg az USA győzne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!