Melyik lehetőséget választanád, ha a jövődről szavazhatná?
1. Ukrajna a béke érdekében területeket adna át Oroszországnak a háború befejeződik.
Megkezdődik Ukrajna ujjáépítése, ami fellendíti a magyar gazdaságot is.
Orosz szankciók egy része megszűnne, így emelkedne az életszínvonal.
2. A háború tovább eszkálódik és súlyosbodik. Egyre jobban részt vesznek a környező Országok, ezért több Ország között gazdasági szankciók jönnek létre. Az életszínvonal Európába rohamosan romlik, a gazdasági helyzet kilátástalan, több bank csődöt jelent.
Növekszik a munkanélküliség, az emberek arra törekednek hogy alapvető szükségleteiket ki tudják elégíteni. Nem jut mindenkinek gyógyszer, élelmiszer, a műszaki cikkek limitáltak vagy nagyon hosszú idő után lehet megkapni.
Nem.kell semmoféle kapitány... Az oroszok nem képesek sokáig folytatni a háborújukat.
És amikor arra kerül a sor, hogy a jóvátételből újjáépítik Ukrajnát, azzal mindenki jól jár, aki részt vesz benne.
A jelen állás szerint Magyarország ebből is kimarad...
#22
"Az oroszok nem képesek sokáig folytatni a háborújukat."
Igen már 1 éve mondják hogy összeomlik Oroszország, és nem tudja folytatni a háborúját. Lehet hogy 50 év múlva megtörténik és azt mondják, hogy na ugye megmondtam hogy nem képesek sokáig folytatni a háborút!
Kinek mi a sok idő...
Az oroszok a legnagyobb elemzőintézetek szerint még évekig képes lesz harcolni. Ukrajnáról ez nem mondható el, ezért az idő Oroszországnak dolgozik, hacsak nem kiszélesedik a háborús térség és változnak a körülmények.
#24
Igen. A háború nem záródott le, továbbra is Ukrajna területén vannak az oroszok. Folyamatosan rakétaesőbe részesítik Ukrajnát, és városokat semmisítenek meg. Érdemes megnézni hogyan néznek ki a megtámadott városok...
Hiába a hihetetlen mértékű katonai és pénzügyi támogatás, hiába a szankciók, nem tudják az orosz katonákat kiszorítani Ukrajnából.
Sőt az látszódik, hogy igaz hogy lassan, de további területeket veszít Ukrajna.
Annak idején mi gyorsította fel a Szovjetunió szétesését? Nem más mint az afgán-orosz háború, ami 1979-1989-ig tartott 10 év alatt, a szovjetek sz.rrá adósították magukat és katonailag, gazdaságilag kimerült az ország.
Lehet, hogy az ukrán-orosz háború is eltarthat 5 vagy 10, vagy akár 15 évig is, nem ez a fő kérdés, hanem az, hogy milyen következménye lesz majd ennek a háborúnak, oroszországra nézve. Lehet, hogy gazdaságilag tartja magát Oroszország, a kérdés, hogy meddig és mi lesz, ha már nem képes tovább tartani magát, darabokra hullik az ország? vagy elveszíti a középhatalmi státuszát? vagy megpuccsolják Putint? 1980-ban sem tudta senki, hogy az afgán-szovjet háború vége az lesz, hogy megszűnik a Szovjetunió.
#26
Most más a helyzet.
Amennyiben Oroszország képes megfelelő piacot kialakítani, vagyis a BRICS ( Brasil, Russia, India, China és Republic of South Africa) gazdasági társulás működik, akkor Oroszország megerősödve jöhet ki a helyzetből. Hozzá kell tenni, hogy már most azt mutatják előre hogy Oroszország le fogja hagyni Europát hosszú távon. Európa a 11. szankciós csomagba már Kínával szemben is szankcionál, amivel már nemcsak az olcsó orosz nyersanyaggal kerül hátrányba. A fő vesztese ennek a háborúnak Ukrajna és Európa.
#27 - Én azért nem fogadnék nagy összegben arra, hogy Oroszország majd jól lenyomja az EU-t. Az EU GDP-je 2022 elején 9-szer akkora volt, mint Oroszországé. Az EU GDP-je 3% felett nőtt, az orosz GDP 2%-nál többet zsugorodott, vagyis bőven távolodik - így igen csak sokáig fog tartani az az utolérés. Oroszország repülőgép ipara, autógyártása és általában minden technológia igényes iparága beszakadt, sokkal kevesebb olajat tud eladni Oroszország, és még amit elad, azt is a 60 dolláros ársapi alatt tudja értékesíteni.
Közben friss hír, hogy a hollandiai tőzsdéken a gáz ára 23 hónapos mélyponton van, és tovább csökken.
Ha lesz nyertese a háborúnak, akkor az Kína lesz. Az olcsó orosz energiahordozók jól jönnek neki, még akkor is, ha hosszú évek kiépíteni a kapacitásokat, és amíg Oroszországról az derült ki, hogy a hadserege korántsem olyan ütőképes, mint aminek mutatja magát, addig a kínai haderő ereje szépen felértékelődik.
A fő vesztes Oroszország és Ukrajna. Ukrajna viszont egyszersmind nagy lehetőséget kapott, amivel ha élni tud, akkor a háború után ugrásszerűen fejlődhet és juthat be akár a világgazdaság élmezőnyébe. Oroszországnak viszont addigra több évtizedes lemaradást kell behoznia. És van egy olyan csendes, sanda gyanúm, hogy nyersanyaggal sem áll olyan jól az ország, mint aminek tűnik, mert ha nem így lenne, akkor nem lenne ennyire fontos Ukrajn annektálása.
Bárhogy ízlelgetem, a GDP, a gáz tőzsdei árai, és az hogy eddig mi történt oroszországban eléggé tényszerűek.
Persze, az ebből levont következtetések feltételezések, amíg meg nem történik, de nem kevésbé, mint a te felvetéseid, kedves kérdező.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!