Az inflációért tényleg Brüsszel tehet?
Ha Brüsszel tehetne az inflációról akkor az egész EU-ban kétszámjegyű inflációról beszélnénk, de ez csak hungarikum.
A kormánypolitika 13 éve erről szól, hogy mindig van valami ellenség, aki miatt rossz, egyébként ők tökéletesek. Most éppen Brüsszel van a soron, nem a migránsok és nem is Soros, nem is gyúcsány. Bár ezeket előszeretettel kombinálják a kreativitás érdekében.
Nem -ért, hanem -ról.
Egyébként nem. Ennek az is a jele, hogy minden más EU-tagországban lényegesen alacsonyabb az infláció. Persze ha mi is az eurózóna országai közt lennénk... De 13 éve 2/3-dal regnáló miniszterelnökünk ezt nem így akarja.
Az infláció egy gazdasági jelenség, amelyet számos tényező befolyásol. Az infláció mértéke a gazdaságban bekövetkező árszintváltozásokat méri. Az inflációt általában a kereslet és kínálat, a monetáris politika, a költségvetési politika, a nyersanyagárak változása és más gazdasági tényezők alakítják.
Brüsszel, mint az Európai Unió intézményeinek központja, hatással lehet az inflációra azáltal, hogy befolyásolja a közös monetáris politikát és a gazdasági irányítást az euróövezetben. Az Európai Központi Bank (ECB) például az euróövezet monetáris politikájáért felelős, és az árstabilitás fenntartása a fő célja. Az ECB kamatpolitikája és pénzügyi intézkedései hatással lehetnek az inflációs tendenciákra.
Az infláció több tényező összetett kölcsönhatásának eredménye, és nem lehet egyetlen szervezetet vagy intézményt kizárólagos felelősként azonosítani érte. Az inflációt számos gazdasági folyamat és döntéshozatali mechanizmus befolyásolja, beleértve az állami politikát, a gazdasági szereplőket és a globális gazdasági eseményeket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!