Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi Hazánk és Dúró Dóra miért...

Mi Hazánk és Dúró Dóra miért szól bele más országok belügyeibe? Fordított helyzetben is ezt mondaná vajon magyar földekről az orosz állami Tv-ben?

Figyelt kérdés

Hogy Magyarországnak saját területeiről kellene lemondania a béke érdekében egy agresszív nagyhatalom támadása esetén?


[link]



2023. máj. 11. 19:10
1 2 3
 21/24 D-Mano ***** válasza:
57%

Magyarország helyzete teljesen más, mint Ukrajnáé 3 okból is: 1) Magyarország egy MINIMUM 1,1 évezrede folyamatosan létező nemzetállam, 2) Magyarország nem egy szándékosan, tudatosan létre hozott puffer-zóna, és a legfontosabb, Magyarország az elmúlt 100 évben túlzottan és igazságtalanul nagy áldozatokat hozott már így is a nemzetközki viszonyok, nemzetiségi határok tekintetlében...


Plusz:

Ha valaki hiányolta a "Mi Hazánkos" kifejtős válaszokat, az most kielégülhet. Azért nem írtam előbb ezt meg, mert a "rövidített", "leegyszerűsített" változat is ilyen hosszú, mint, amit itt most közlök. És ez a változat is messze nem egyszerű vagy rövid... :


Mondanám, hogy Oroszország ugyanazt csinálja, mint az USA, de akkor tévednék/hazudnék, mert az USA sokkal többször és sokkal agresszívabban csinálta azt, mint amihez hasonlót most Oroszország művel.


Mi a különbség az USA és Oroszország között?? -A marketing!


Ma a Földön 3 nagyhatalom van. 3 ország, ami nagyhatalmi politikát (külpolitikát) folytat. De 3 különböző módon/ stílusban. Ezek az USA, Oroszország és Kína. Mindhármuk célja minél több országban minél több befolyást szerezni.


(Kína most éppen a 2 régebbi/klasszikus nagyhatalomhoz [USA és Oroszország] képest keresi a helyét...)


A mostani ukrán-orosz-nak mondott háború valójában egy proxy-háború Oroszország és az USA között, azaz a 2 klasszikus nagyhatalom között.


Ukrajnát eleve azért hozták létre, hogy egyfajta "határállam" / "pufferzóna" legyen 2 nagyhatalom: USA és Oroszország között. Ez történt a 2 nagyhatalom közötti béke/ erőviszonybeli stabilitás jegyében.

Tehát Ukrajna nagyobb részt egy bizonyos funkció ellátása érdekében MESTERSÉGESEN LÉTREHOZOTT állam.


Az Ukrán vezetés ennek a teljes tudatában volt, amikor elkezdett a NATO (tehát az USA érdek-szfára) felé közeledni.

Mivel annyira egy embert sem tartok hülyének, főleg nem vezető politikust, hogy a szomszédomban lévő nagyhatalmat felbosszantsam, MIKÖZBEN az én saját katonai erőm nagyságrendekkel kisebb, mint az övé, szinte biztosra vehető, hogy a háttérben az USA irányította erre a lépésre az Ukrán vezetést.


Na most akkor már lehet látni, hogy ez a háború nem egy szervesen kialakult nemzetállam és egy másik ország között zajlik, hanem egy mesterségesen puffer-zónának létrehozott állam és egy szervesen kialakult nemzetállam, ami közben Föld-szintű nagyhatalom is, között.

Az is látható, hogy Ukrajna még csak nem is a saját állami érdekei miatt háborúzik, hanem 2 nagyhatalom (USA és Oroszország) (félig hideg-)háborús közvetítőközegeként szolgál ("proxy-hábprú").


Az Oroszok a hátuk közepére sem kívánták ezt a háborút, viszonylag csendben tűrték, hogy az USA szép lassan gazdasági és katonai értelemben is egyre nagyobb befolyást gyakorol Európa felett úgy, hogy ezek az országok (az USÁ-hoz képest) Oroszország szinte tőszomszédságában vannak.


De volt egy határ, az úgy nevezett "puffer-zóna" megsértése: Ukrajna USA általi hatalmi befolyásolásának túlzott megnövekedése. Ezt a határt az USA és az évek óta az USA kezében lévő Ukrán vezetés közösen átlépte. És az oroszok ERRE VÁLASZOLTAK ezzel a katonai beavatkozással/háborúval.


Az USA a 2. világháború óta sz. rrá bombázta a fél bolygót (különös tekintettel a Közel-Keletre, Dél-Kelet Ázsiára és Afrikára; DE: a Balkánon is megcsinálta ugyanezt) a saját gazdasági, politikai, nagyhatalmi érdekei mentén, mégsem kapott a fél világtól ekkora ellenszenvet és főleg nem kapott gazdasági szankciókat, mint most az oroszok kapnak...


Kis összefoglalás:

-Ukrajna nem egy szervesen létrejött "nemzetállam", és még csak nem is túl rég óta létezik, létrejöttét 2 nagyhatalom: USA és Oroszország közötti diplomáciai manőverek okozták.

-Ezt a nagyhatalmi diplomáciai egyensúlyt borította fel az USA, amikor Ukrajnát beletolta ebbe a (proxy-)háborúba. (Hogy ezt az ukrán vezetés engedte minden józan ész ellenére, abból látszik, hogy egy ideje már USA-bábkormányok vannak Ukrajna élén).


Na, akkor már csak az USA szerepét kell jobban tisztáznunk.

Újra megemlíteném, amit már írtam, hogy az USA a saját nagyhatalmi érdekei mentén már lebombázta a fél bolygót, és sokszor nyomorba is döntött, az USA beavatkozásáig, sokkal élhetőbb országokat.


Oroszország viszont a saját határai menti országok Szovjet Unióba erőltetése óta sokkal kevesebb nagyhatalmi politikai lépést tett más országok kárára, mint az USA (Persze ezen lépések száma is messze nem nulla, és ugyanúgy elítélendő, mint az USA ilyetén lépései.)


Ezek után, mit lehet megállapítani erről az ÚGY NEVEZETT Ukrán-Orosz háborúról??

-Azt, hogy ez egy proxy-háború (azaz egy "közvetítő közegen" keresztül véghez vitt háború) 2 nagyhatalom között. És azt, hogy ez egy nemrég óta létező, nem szervesen "nemzet"-államon keresztül valósul meg.


2 nagyhatalom (proxy-)háborúja ez, ahol is az EU államokon belül többnyire az USA (háborús) propagandája (marketing startégiája) működik jöbban.


Szerintem a nagyhatalmi politizálás önmagában undorító. Mind az USA, mind Oroszország (és mind, újabban, Kína) részéről is. Én ezt átlagemberként kimondhatom- elvi szinten... De, amikor léteznek egy bolygón nagyhatalmak erős gazdasági és/vagy katonai túlsúllyal, akkor az elveket felülírják a realitások.


És amikor a realitások azt diktálják NEM nagyhatalmi pozícióban lévő államoknak, hogy nagyhatalmi pozícióban lévő államokhoz képest alakítsák a külpolitikájukat (ami pedig az egész ország belső életére, belpolitikájáta is éles hatással lesz), akkor első sorban a racionalitás lesz az úr/ annak kellene lennie az úrnak, mert itt egy-egy állam (pl. Magyarország) saját léte és/vagy gazdasági helyzete a tét.


Még egyszer: az USA lebombázta a fél bolgyót a saját érdekei mentén, az oroszok is sok nemzetközi beavatkozást végeztek, DE messze nem annyit, mint az USA. És mégis az USA narratívája sokkal elfogadhatóbb az emberek / államok többsége számára, CSAK AZÉRT, mert az USA marketing/kommunikációs startégiája évtizedek óta jobb, mint az oroszoké.


A nagyhatalmi külpolitikai, külhatalmi politizálás szerintem elvtelen. Nem támogaton, nem szeretem, sőt, utálom. De a realitások arra kényszerítenek, hogy számításba vegyem ezeket.


Magyarország egyrészt egy önálló szuverén ország, ezt be kellene látni, másrészt, Magyarország elsődelegesen az európai ÉS az őt körülvevő államok gazdasági érdekkörébe tartozik. [Szóval sajnos] Magyarország szuvereneitása több másik országtól, és hatalmi körtől függő entitás.


Az EU évek óta (nagyobb részt, de nem teljesen) USA érdekszféra lett. A magyar gazdaség meg erősen épített és épít továbbra is az oroszokra, miközben EU-tag. Egyébként az EU is orosz-függő helyzetben van / volt geopolitikailag. Sőt, többek közt, pont ez az EU-s oroszországi gazdasági kitettség vezetett ehhez az úgy nevezett "ukrán-orosz" háborhoz.


Szóval Magyarországot és az EU-s országokat, és végül Magyarországot, mint EU-s országot eképp kellene érzelmezni.


Szóval Ukrajnát, mint ütköző-zóna-országot kell értelmezni 2 nagyhatalom köztött.


A 2 nagyhatalom USA és Oroszország között 1 nagy különbség van: az USA marketingje sokkal jobb, azaz LÁTSZÓLAG sokkal elfogadhatóbbak (legalábbis az európai államok zömének) az USA önérdekből elkövetett népírtásai, mint az oroszoké, akkor is, ha az oroszok, nagyságrendekkel kevesebb ilyet követtek el az utóbbi évtizedekben.

De ha meg objektíven tekintenénk a dolgokat, és nem a marketing-pszichológiai befolyásoltság állapota alatt, akkor kijönne, hogy Oroszország a "kegyesebb" nagyhatalom az USA-hoz képest (persze kizárólag: ) a "nagyhatalmi KÜL-politikáját" tekintve.


Miért áldozat Ukrajna, miért agresszor Oroszország és miért támogató/megmentő az USA és Nyugat-Európa??

-Azért, mert az USA nagyhatlmi marketingje sokkal jobb/ professzionálisabb, mint az oroszoké, semmi más reális / objektív / vagy éppen racionális ok nincsen a hekyzetet így látni/ nem így látni.


Az USA csak a "nagyhatalmi MARKETINGBEN" sokkal jobb, mint Oroszország. Semmi másban. Ezért állnak (még mindig) szemben egymással. Más dolgokban (pl. gazdasági potenciálban vagy haderőben), kb. egy szinten állnak.


Ha valaki ezen információk után, még mindig azt mondja, hogy "Slava Ukraine!" / azaz Ukrajnát gazdaságilag, hadi szempontból támogatni kell, az vagy menthetetlenül agymosott, vagy szellemi fogyatékos (szerintem).


A valóság az, hogy 2 UNDORÍTÓ nagyhatalom (USA és Oroszország) vívja most UNDORÍTÓ nagyhatalmi politikai harcát Ukrajnában. Egy nemrég mesterségesen létrehozott, szándékoltan nagyhatralmi pufferzónaként létező államban: Ukrajnában.


Hiába, hogy az USA nagyhatalmi marketingje sokkal jobb, mint az oroszoké, a valóság az, hogy az oroszok nagyhatalmi külpolitikája visszataszítóságban mégiscsak elmarad az USA-étól.


Magyarországnak pedig, ÉSZSZERŰEN, elsősorban a saját, majd azután az európai érdekeket kell néznie. Mindkettő észszerű érdeki szempont abba az irányba mutat, hogy az USA-t és az Oroszokat egyszerre kell támogatni, a 2 két nagyhatalommal egyformán jóban kell lenni, de az utóbbi idők viszonyrendszerét tekintve az oroszok támogatása nagyobb hangsúllyal kell megjelenjen.


Ukrajna pedig egy fiatal nem elsősorban "nemzet"állam. Szóval ahogyan létrejött, nemzetközi érdekek alapján, kevesebb, mint egy emberélet ideje alatt, úgy feláldozható a nemzetközi érdekek miatt a területének egy része vagy egésze...


A Mi Hazánk Mozgalom-ról:

a jelenlegi pártok közül, ez a párt látja a lejobban, legracionálisabban a nemzetközi helyzetet, így a "Russia Today"-nek való megnyilvánulása is a legjobb volt a többi magyarországi párthoz, még a kormányzó Fidesz-KDNP-hez képest is!

2023. máj. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Ha annyira jól látja akkor mondhatta volna Putyinnak az orosz köztévében, hogy tessék szabad választásokat tartani és bezáratni az ellenzéket évekre börtönbe.
2023. máj. 12. 10:58
 23/24 A kérdező kommentje:

21. Néhány megjegyzés:

Az a baj az érveléssel hogy nem érvelés.

Állítod hogy Ukrajna puffer zóna aztán meg hivatkozol az állításodra mint valami bizonyított tényre.

Az hogy elismételed hogy utálod a nagyhatalmi politizálást, meg hogy USA marketingje jobb - többször még nem lesz igazabb az állításod.

A logikád szerint Ukrajnát kellene a leginkább sajnálnod és védened mert csak egy kiszolgáltatott pufferállam de mégsem ezt teszed, hiszen te is tudod és az oroszok is hogy szuverén több nemzetközi szerződésben elismert önálló nyelvvel zászlóval himnusszal rendelkező cselekvőképes állam.

Egyébként már a proxy háború sem helyes megfogalmazás a részedről ,hiszen Oroszország tevőleges résztvevője a konfliktusnak. És nem is háború ha az oroszoknak adsz igazat akkor inkább különleges műveletnek kell hívjad. Csak megint tudod a lelked mélyén hogy ez hazugság Putyin részéről hiszen ez egy háború.

Ha igaza is lenne az oroszoknak, akkor előtte hónapokkal évekkel ultimátumban szankciókkal és minden egyéb módon jelezni és utasítani kellett volna Ukrajnát és a NATO-t hogy vonuljon vissza Ukrajnából és ne közeledjenek egymáshoz. Csak hát ugye egy önálló ország affelé közeledik amelyik másikhoz akar. Olyanért egy demokratikus ország nem indíthat háborút hogy két másik ország közeledik egymáshoz. Hogy melyik állam mekkora befolyást szerez egy másik államban az meg tök viszonylagos. Magyarországon Kínának és Oroszországnak nagy befolyása lett Orbán által de mégsem támad meg minket a NATO azért mert Fudan a kémbank vagy PaksII és kínai méregdrága vasútvonal itt épül. Esetleg kínai akkugyárak.


Szóval összefoglalva ezek az érvek ha valósak is lennének nem ok egy háborút indítania Putyinnak ahol több tízezrek csak ezért halnak meg - mindkét oldalon akár gyerekek és nők, akiknek kevés közük van katonai játszmákhoz.

Pufferállam elméletet valamelyik okos kitalálta igazolásul, de megint nem valós hiszen Ukrajna már létezett SZU szétesése előtt is jóval, ha igaz lenne akkor az összes volt szovjet tagköztársaságot puffer államnak hozták volna létre ahogy megszűnt a SZU. De könnyen látható hogy ez nem igaz.

Szóval ukránok történelme mint ahogy a régióban minden népé sokkal szövevényesebb minthogy csak pufferállamnak hozták volna létre.

Jól össze vannak szedve a lenti videóban a főbb események:

https://www.youtube.com/watch?v=aZ74AHIWO8Q

2023. máj. 12. 11:37
 24/24 anonim ***** válasza:
54%
Az ukránok, svédek a többi EU-s politikus folyton ezt csinálja. Mivel kisebb egy random politikusnál Dóra?
2023. máj. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!