Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen az élet az oroszok...

Milyen az élet az oroszok által elfoglalt ukrán területeken?

Figyelt kérdés
A civilek kapnak új személyi igazolványt új nemzetiséggel? Ki küldi az öregeknek a nyugdijt?
2023. máj. 10. 17:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
9-es: A te példád volt az osztrák-német átjárhatóság, és állampolgárság váltás. Én jeleztem, hogy ez mennyire nem ilyen egyszerű. Az ukrán államiságnak szintén régre visszanyúló hagyományai vannak, évszázadokig harcoltak a függetlenségükért, részben a lengyel-litván állammal, részben Oroszországgal szemben.
2023. máj. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Jeffrey Spender ***** válasza:

Sok népnek a természeti alapállapota, hogy még városállamokra is szétbomolva járnának külön, vagy utálnák egymást. Sok napjainkbeli országot a 19. században egyesítettek, erőszakkal, még akkor is, hogy az adott területen mindenki németül, vagy olaszul, vagy máshogy beszélt.


Nem csak Oroszországban voltak kérdőjeles népek, Anglia, Franciaország, és Spanyolország sem csak egyetlen államalkotó népből állt, hanem igen sok népcsoportból, mégis sikerült őket változó eredményekkel asszimilálni.



Ukrajnára áttérve.


Mit jelent az, hogy Ukrajna ?


És milyen területeket adnál Ukrajnának ?


Mert ami várost Nagy Katalin és udvartartása alapított, legyen Dnyipró, vagy Odesszától Mariupolig, vagyis a komplett déli rész, az történelmileg orosz.


Kijev is volt orosz város.


Harkov is volt orosz.


Lviv, Voliny, és Rivne oblasztyok Lengyelországból lettek kiszakítva, és erőszakkal ukránosítva.



Az ukrán identitásnak az alapja az, hogy az 1600-ban történtekért is teli torokból / szívből kell gyűlölni az oroszokat, erre "építik" őket, és lehet még sok más ellen is utálkozni, ez nem is pozitív ...

2023. máj. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Jeffrey Spender ***** válasza:
Lehetne kárpótolni a lengyeleket, az ő ellenük elkövett, ukrán nacionalisták által végrehajtott népirtásért, vagy bármilyen áron ukrán nemzetet kell építeni ?
2023. máj. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Figyelj, a beszélgetés onnan indult, hogy itt valaki szerint az ukránoknak nem okozhat gondot az orosz állampolgárság felvétele, merthogy úgyis kvázi oroszok, az ukrán állampolgárság elvesztése kvázi semmiség.

Erre mondtad, hogy az osztrák-német viszony is hasonló lehet, adott esetben nem zavarná egyiket sem, ha a másik államhoz kellene tartozniuk.


Erre hoztam fel én, hogy igenis zavarná őket, manapság is nagyon zavarja őket az összemosás, és a hazafias érzéseimmel teljesen meg tudom érteni, hogy az ukránok sem "igazolnak át" olyan könnyen, az oroszokhoz. Pláne úgy, hogy évszázadok óta próbálnak függetlenné válni.


Most egy új témát hoztál a képbe, hogy milyen területeket kellene ukrajnának adni. Nem értem a kérdést. Nem kell ukrajnának adni semmit, csak az 1 évvel ezelőtti határait hagyni megtartani. A 21. században élünk, nem háborúval kell megoldani a nézeteltéréseket.

2023. máj. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Jeffrey Spender ***** válasza:

A németek és az osztrákok a második világháború eredményeképp abnormálisan szét lettek fenyítve.


Mind a németek, mind az osztrákok azt hangoztatják nagy szorgalommal, hogy szembenéztek a bűneikkel, és közben meg másokat, mint pl. minket rendszeresen bírálnak, hogy mi, magyarok nem néztünk szembe a bűneinkkel. Ez értelmezhetetlen, mert az emberek 90 %-ának Horthy, Szálasi és a VH-s részvételünk száraz, unalmas töriórai tananyag, az érettségire, amit elfelejtenek, lap szélére való és csak a politika / történelem / hadtech fanatikusok és egy - kettő, teljesen jelentéktelen, antiszociális hülye és szélsőséges aktuális témája ez.


Ez simán jobb, sőt teljesen normális, ellenben azzal, ami a németeknél és osztrákoknál megy, mert itt a magyar emberek normálisan élik az életüket, a német és osztrák emberek meg mindmáig térdepelnek.


A németek és osztrákok szembenézése a múlttal azt jelenti, még, 2020-ban vagy 2030-ban mindig térdepelnek nagyapáik bűneikért, képtelenségekbe fordulva, mint a 100 éves aggastyánok perlése, ha ők kihalnak, az újfasisztákkal és neonácikkal való riogatás, a kollektív bűnösség, a kárpótlások fizetése, a Canossa-járás, ezt még generációsan is átvetítik, a német - osztrák egység is pont a II. világháború felfújt bűntudata miatt ilyen ördögtől való dolog.


Különben 1870-ben szerették volna a témát, és az I. vh környékére meg is valósult. Ami ellenkezés volt, az politikusi, és nem népi szinten jelent meg, hogy ha egyesül a két ország, akkor az eddig valamelyik Németországot vezető politikusok egy ország helyett maximum egy megyét / tartományt vezethetnek, sokkalta kisebb lehetőségekkel. De idővel megoldották.


Az osztrákok annyira túltolták a témát, hogy a harmadik világból érkező illegális határátlépők elleni határzárról is a koncentrációs táborok jutnak eszükbe, és kritizálnak minket nyíltan nácizmus miatt.


Ennyire sikerült a bűntudatkeltés ellenük, és ez nem is normális.

2023. máj. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Jeffrey Spender ***** válasza:

" évszázadok óta próbálnak függetlenné válni. "


Milyen évszázados ukrán függetlenségi mozgalmak vannak mégis ? Volt olyan 1386-ban vagy 1475-ben ? Vagy 1600-ban ?


Arról van értelme beszélni, ami létezett, és sikeres is volt. Az szerintem fekete - fehér tény, hogy önálló államuk nem volt, nem ők voltak részes, tárgyaló és aláíró felei pl. az andruszovói békének vagy az 1795-ös békéknek.


Az ukrán nacionalizmus az pont először a Szovjetunióban virágozhatott, óvatosan. Hivatalos politikai irány volt. De attól még a nagyobb, jelentősebb városok többsége orosz eredetű, meg a nép is oroszajkú. A függetlenségük után 20 évvel is Ukrajna orosznyelvű ország volt, pedig kreáltak irodalmi ukránt is, mégis az orosz népszerűbb az ukránok körében, mint az ukrán nyelv.


Ha nincs az Euromajdan, és az azt megelőző aknamunka, akkor az elkövetkező évek során visszatagozódtak volna az ukránok az oroszok közé.



"hazafias érzéseimmel teljesen meg tudom érteni"


A hazafiasság egy gumi módjára csűrhető - csavarható eszme. Hazafias érzelmekkel az oroszokat is meg lehet érteni, hogy nekik Ukrajna elvesztése az olyan, mint nekünk Erdélyé.


Továbbá a hazafiassággal vigyázni kell.


A hazafiság az erőszak önigazolása. - Oscar Wilde



A magyar / román / ukrán / lengyel / orosz hazafiak nem is egymás jóbarátjai, hanem ellenségei, nagyrészt. A hazafiasság az tíz és százezrek, sőt milliók halálát okozta, de nem mentett meg egyetlen lelket sem.



"Nem kell ukrajnának adni semmit, csak az 1 évvel ezelőtti határait hagyni megtartani."


Tehát ha a 2022. február 23.-i határokat vesszük mérvadónak, akkor a Krím az végképp elúszott, le kellett volna mondaniuk róla, és jó eséllyel Donyeckről és Luhanszkról is ?



" A 21. században élünk, nem háborúval kell megoldani a nézeteltéréseket. "


Nem csak a háború létezik, hanem a lefizetett, megvásárolt politikusok, a gerjesztetett, szélsőséges ideológiájú politikai táborok, és hasonlók.


Ami 2022. február 24-én indult, azt intervenciónak tervezték, nem rendes háborúnak, saját hülyeségük volt az oroszoknak, hogy nem számoltak a NATO bújtatott részvételével. Ha a NATO műholdak, felderítő repülők, UAV-k, és drónok nem súgnak az ukránoknak, akkor 3 - 14 nap és siker is lett volna a különleges katonai művelet névre keresztelt intervenció.


Az intervenció kudarcba fúlt, de a presztízsvesztést semelyik nagyhatalom nem engedi meg magának, egy kérdőjeles háborúba vállalkoztak.

2023. máj. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Igen, Krím már szerintem elúszott. De a 22 februári határok még nem. És NATO ide vagy oda, szerintem az Ukránoknak igenis fontos a függetlenségük. Az orosz és ukrán morál közötti különbséget jól lehet látni az ide-oda feltöltött videókból is, ahol pl a rokonoknak üzennek. És nem az index, meg BBC-re felkerülő tartalmakra gondolok.


Én egyszerűen értelmetlennek tartom a 21-ki században a háborúzást. A korrupció is káros, de a háború az egy új szint. Olyan ez mint amikor egy cigány “csak” lop, vagy késel is…

2023. máj. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Jeffrey Spender ***** válasza:

Nem tudom, mennyire aktuális a téma, nem is az ukránokat akarom szidni, csak a németek - osztrákok kapcsán írnék kiegészítést, engedelmeddel.


A második világháború előtt nem nagyon létezett olyan, hogy osztrák nemzeti identitás. Természetesen voltak olyanok, akik osztráknak vallották magukat, ahogy ma is vannak svábok, bajorok, szászok, stb., de ezek a népcsoportok a korabeli felfogásban egy közös német nemzet tagjai voltak.


Ausztria 1938-ban (az Anschluss idején) még mindössze 20 éve létezett, komolyabb nemzeti identitástudat nélkül.


Az osztrák nemzeti identitás és nemzettudat csak később alakult ki. (Vagy inkább alakították ki). Úgy, hogy külföldről beleírták az alkotmányukba, hogy tilos a kettő német nép uniója. És ezzel párhuzamosan ment az ideológiai hadviselés, ami miatt ha ma egy osztrákot németnek szólítasz meg, egyből halálosan besértődik.

2023. aug. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!