Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek a pánszláviz...

Mi a véleményetek a pánszlávizmusról?

Figyelt kérdés
2010. okt. 9. 21:44
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
63%

Több okból:

-más írás (ciril és latin betük)

-más nyelv

-más kultúra (az orosz egészen a 15-16 sz-ig erősen ázsiai jellegű volt)

-más vallás (nyugati-keleti kereszténység)

-más gazdasági helyzet

-más érdekek

Csupán ez a pár dolog.... Akkor szerinted most a finnek és mi egy nép vagyunk? A németek, az angolok, a norvégok stb is egy nép? Ne röhögtess már.

2010. okt. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

"Ja. Nagyon okos.... a magyar az egy nép, míg olyan nép, hogy szláv nincs."

Ez most hogy jön ide? Ha egy nép lenne, akkor nem kellene a pánszlávizmus. Nem értem a logikád. Akkor mivel a magyar egy nép, akkor legyen pánmagyarizmus? Minek? Azt hittem mi már egy nép vagyunk.


"Csak hogy a Magyarok túlnyomórészt egy országban éltek 1921-ig, a szlávok viszont soha sem éltek egy ország területén!!" De hogy jön ide ez is? A "páncuccok" nem arra vannak, hogy régebben egy területen, egy kormány alatt élő népeket egyesítsen. Mert akkor lenne pánkurdizmus is.


"Ha a 7 honfoglaló törzs egy néppé válhatott, akkor a horvátok, szerbek, oroszok, lengyelek, csehek miért nem?"

Én sem értem. Ráadásul hozzávetve azt, hogy a hét honfoglaló törzshöz csatlakozott még kettő a kazár birodalomból (legalábbis én erről olvastam valahol). Valamint azt, hogy jöttek ide kunok, besenyők, stb...

2010. okt. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Na de értsed már meg: a 7 magyar törzs alapból egy nép volt, az a maradék 1 (én úgy tanultam, hogy csak 1 törzs csatlakozott) meg asszimilálódtak, mint a kunok is. De a szlávok sosem voltak 500 ezren és sosem éltek olyan kicsi területen mint mi. Magyar= nép, szláv= szláv nyelvcsaládba tartozó nyelvet beszélő népek összessége. Most itt direkt teszi mindenki a hülyét?
2010. okt. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

"Na de értsed már meg: a 7 magyar törzs alapból egy nép volt"


Ezt a marhaságot meg honnan vetted?

Dehogy voltak ők egy nép.

Akkor miért kellettek volna törzsek?

7 törzsről van szó, amelyek egy törzsszövetséget alkottak. Ez volt a magyar törzsszövetség.

Letelepedtek, államot alapítottak, ezer éven át együtt éltek, ezért lett belőlük egy nép.

A szlávoknál ez csak azért nem valósult meg, mert nem egy államban éltek.

Mellesleg a vallás vajmi keveset számít. És az összes többi is, amit itt felsoroltatok.

Nézd meg Németországot.

Más nyelv? Egy bajor meg egy porosz kb. nem érti meg egymást. Más kultúra? A poroszok pedáns, militarista népség. Tipikus németek. A bajorok sokkal kötetlenebbek, barátságosabbak, életvidámabbak. Más vallás? A poroszok protestánsok, a bajorok katolikusok. Más gazdasági helyzet? Erre csak annyit mondok: NSZK és NDK.

Az írás valóban nagy vízválasztó, de azt a legegyszerűbb megváltoztatni.


"az a maradék 1 (én úgy tanultam, hogy csak 1 törzs csatlakozott) meg asszimilálódtak, mint a kunok is."


Akkor nagyon rosszul tanultad, mert csak a kabaroknak volt 3 törzse, akik ugye nem is rokon nép. Akkor a szlávok miért nem hozhatnának létre egy integráns egységet?


"De a szlávok sosem voltak 500 ezren és sosem éltek olyan kicsi területen mint mi. "


Nem tudom, hogy a Dnyeper völgye mekkora, de nem hiszem, hogy sokkal nagyobb lenne, mint a Kárpát-medence. Mai kutatások szerint pedig az volt a szláv őshaza, mielőtt a lovasnomád népek széthordták volna őket.

Mellesleg az mit számít, hogy nem éltek olyan kis területen? Ennek mi köze az egészhez.

Nem alkottak egy államot? A németek sem (egészen a XIX. század közepéig). A Német-Római Birodalom kb. olyan volt, mint ma az EU. Egy nemzetek fölötti birodalom. Alatta ugyanúgy voltak királyságok, hercegségek, grófságok stb.


A szlávok egy népcsoport. Ugyanúgy, mint a németek. (Bocsi, hogy mindig velük jövök, de tökéletesen cáfolják azt, amit te állítasz.) Olyan nép, hogy német nincsen. (Ha már szláv sincs.) Vannak bajorok, poroszok, szászok, svábok, hesseniek stb. stb. Ők mégis egy nép. Akkor a szlávok miért nem lehetnének?


"Most itt direkt teszi mindenki a hülyét?"


Úgy látom te nem csak teszed, hanem tényleg az vagy

2010. okt. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

"Más nyelv? Egy bajor meg egy porosz kb. nem érti meg egymást. Más kultúra? A poroszok pedáns, militarista népség. Tipikus németek. A bajorok sokkal kötetlenebbek, barátságosabbak, életvidámabbak. Más vallás? A poroszok protestánsok, a bajorok katolikusok. Más gazdasági helyzet? Erre csak annyit mondok: NSZK és NDK. " Igen. Tudod pont ezért van, hogy olyan, hogy német állam NEM volt! 300 német fejedelemség volt. Öcsém. Ezt te direkt csinálod. MAGYAR törzsek! Érted? MAGYAR! Nem finnugor! Voltak orosz törzsek, voltak horvát stb törzsek, DE szláv törzsek nem! Szláv népek! Te ezt totál félreértelmezed, nem tudod a népet megkülönböztetni a nyelvcsaládtól! Ha szerinted a szláv egy nép, akkor olyan népnek is kéne lennie, hogy indoeurópai. Tudod van egy ilyen nyelvcsalád.

Ezt meg olvasd el: [link]

Isten adja, hogy találkozz egy némettel (ami egy nép) és verje már ki ezt a sok h*lyeséget a fejedből. Akkor tudod mit? Mi se vagyunk egy nép! Mert itt palócok meg csángók, meg székelyek meg mittodomén mi van. Kérdezz meg egy pl horvátot, hogy szerinted ők egy nép e az orosszal. :D Tudod nem hiába nem valósult meg sosem a pánszlávizmus. MERT NINCS ALAPJA!

2010. okt. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Na jó már lassan hülyeségeket írok.... hallottál arról, hogy a lengyel állam gyakorlatilag anarchiába fulladt az 1600-as években? Tudod akkor szerinted ők se egy nép.
2010. okt. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Kedves 21:24-es!

Igen, direkt csinálom, mert hülyeségeket beszélsz.

Hogy jönnek most ide a magyarok?

Magyar törzsek? Akkor miért ne lennének szláv törzsek?

Ezek a népnevek mind mesterségesek.

A szlovák, szlován, szerb nevek mint a szláv szónak különböző dialektusokban mondott megfelelőiből alakultak ki.

A lengyel név egy lendzsán nevű szláv törzsből ered, a külföldi Poland pedig a polján (magyarul síkvidéki) kifejezésből.

Nincs, olyan, hogy horvát törzsek, szerb törzsek, orosz törzsek stb. Igenis ugyanúgy vannak (voltak) szláv törzsek, ahogy magyar törzsek, vagy német népek, ha már ehhez a terminológiához ragaszkodsz.


Amúgy pedig nem értetted meg, miről beszélek. "Német állam NEM volt." De lett. Akkor szláv állam miért nem lehet?


"Te ezt totál félreértelmezed, nem tudod a népet megkülönböztetni a nyelvcsaládtól!"


Úgy tűnik te sem.

A szláv nem nyelvcsalád. Max. nyelvtörzs. De még az sem igazán.

Ha németekről beszélünk (és nem csak bajorokról, poroszokról, szászokról stb.), akkor miden további nélkül beszélhetünk szlávokról is.

Ha a szlávok egységes etnikai voltát nem ismered el, akkor hatalmas paradoxon, ha a németekét elismered. A németekét pedig miért ne ismernéd el?


"Ha szerinted a szláv egy nép, akkor olyan népnek is kéne lennie, hogy indoeurópai. Tudod van egy ilyen nyelvcsalád."


Olyan tényleg van. De olyan, hogy szláv nincs.


"Isten adja, hogy találkozz egy némettel (ami egy nép) és verje már ki ezt a sok h*lyeséget a fejedből."


Rengeteg német barátom van és köszönik szépen jól megvannak velem.

De te úgy látom egyet sem ismersz.

Ha elfogadod, hogy egy bajor azonos néphez tartozhat egy porosszal, akkor mi akadályozza meg, hogy elfogadd egy szerb és egy orosz egy néphez tartozását? A vallásuk közös, ahogy az írásuk is. A nyelvük kicsit eltérő, de jobban megértik egymást, mint egy bajor és egy porosz.


"Akkor tudod mit? Mi se vagyunk egy nép! Mert itt palócok meg csángók, meg székelyek meg mittodomén mi van."


Ha így nézed, akkor valóban.

De én azért a palócokat nem hoznám egy szintre a bajorokkal. Egyszerűen nem egy a kettő.


A horvátok azért rossz példa, mert ők teljesen elégedettek voltak a Monarchián belül elfoglalt helyükkel, amikor a nagy pánszlávizmus dívott.

A bolgárok viszont pl. feltétlen hívei voltak és amellett kampányoltak, hogy Oroszország "szabadítsa fel" (ergo szállja meg) Bulgáriát.

Erre mit lépsz kisöcsi?


Amúgy, ha megengedsz egy megjegyzést, már kezded elveszteni a logikádat.


"Na jó már lassan hülyeségeket írok"


Igen.


"hallottál arról, hogy a lengyel állam gyakorlatilag anarchiába fulladt az 1600-as években? Tudod akkor szerinted ők se egy nép."


Én ne hallottam volna róla?

Egy előadássorozatot is hallgattam róla az egyetemen.

Amúgy pedig már megint kevered a szezont a fazonnal.

A lengyel anarchizmusnak semmi köze az etnikai hovatartozáshoz.

Ott egyszerűen csak egy oligarchikus rendszer volt, ahol a nemesek tartották kezükben a hatalmat, a király meg csak a bábjuk volt.

Az anarchia abból állt, hogy gyakorlatilag nem volt központi hatalom és a nemesek azt csináltak, amit akartak.

Attól ők még egy nemzet. (Akkor már a FIDESZ meg az MSZP sem lenne egy nemzet, ha két lengyel nemesi család nem.)

Nem értem hogy ez az egész hogy jön ide.

Te már valami teljesen másról beszélsz.

2010. okt. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Félreértesz.

Egyáltalán nem vagyok szlavofil.

Nálam jobban senki nem örülne, ha a pánszláv egység nem valósulna meg.

Az olyan teljesen illogikus agymenéseknek viszont teljes mértékben az ellensége vagyok, amik itt elhangzottak.

2010. okt. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Mellesleg azt sem értem, hogy neked mi bajod a szlávokkal.

"Lengyel-magyar két jó barát..." ez neked semmit sem mond?

A horvátokban pedig egyes revizionisták itt olyan puszipajtásokat látnak, akik tárt karokkal rohannának felénk, ha lenne rá lehetőségük.

És még én vagyok a "szlávbabusgató"?

2010. okt. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

ma 21:54


A lengyel és a horvát nép kivétel. Egyébként ők határolódnak el legjobban a többi szláv néptől (nem véletlenül).

2010. okt. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!