Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A nyugati államok miért nem...

A nyugati államok miért nem védik a piacukat az olcsó ukrán gabonától?

Figyelt kérdés

Rajtunk mennek keresztül a szállítmányok, szerintem örülnek neki, meg az olcsó tojásnak, olajnak is, legalább visszafordul az infláció náluk.

Oké, hogy pár ezer magyar búzatermelő érdeke az, hogy jó piszok drága legyen az élelmiszer, de cirka kilencmillió magyaré meg az, hogy meg is tudja venni.

Itthon már kenyeret is csak kevesen vesznek, nem tudom, hogy hol tudják eladni a magyar termelők a búzájukat, a tavalyi is a nyakukon rohad, olyan drága, hogy a kutyának sem kell.

A kormánynak nem érdeke az infláció letörése, mert ha minden drága, több ÁFA folyik be, meg jövedelemadó, meg egyéb adónemek és lehet felettük diszponálni, de aki megfizeti, annak meg a zsebéből rabolják ki az átkozottak.



#mesterséges infláció #drága-olcsó, mi a jobb?
2023. ápr. 20. 04:47
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
58%
Tényleg nem értesz, ez biztos, ahogy az is, hogy te a büdös életben nem szavaztál a fideszre. De felőlem egyétek a toxinos, penészes puccsrán búzát, lehetőleg az összeset egyszerre!
2023. ápr. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Sajnos a Fideszre szavaztam, de ez az inflációs politika túl sok nekem, ez már tényleg nagyon elcseszett, háromszoros élelmiszerárak és még messze nincs vége.


"De felőlem egyétek a toxinos, penészes puccsrán búzát, lehetőleg az összeset egyszerre!"


Ez a barom duma ébresztett fel, majd pont a finnyás, kényes EU venne meg bármit is, ha a legcsekélyebb gond lenne vele?

2023. ápr. 20. 10:55
 23/30 anonim ***** válasza:
Mivel arra nincs bizonyítékod, hogy csak valójában ráfogták a toxint, eu-ban betiltott szermaradványokat így ez egyelőre feltételezés. Ráadásul itt csak a lengyelek után, utólag léptek valamit, szokás szerint. A finnyás eu-ban meg biztos úgy voltak vele, hogy jó ez a keletieknek. Ámbár ilyesmi húzásért nyugaton nagy eséllyel felakasztják a trágyaszórót, és a városokat teleszórják ganéval. 😁
2023. ápr. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Akkor most miért veszik meg?
2023. ápr. 20. 11:09
 25/30 A kérdező kommentje:

"Mivel arra nincs bizonyítékod, hogy csak valójában ráfogták a toxint, eu-ban betiltott szermaradványokat így ez egyelőre feltételezés. "


Fordítva ülsz a lovon, arra nincs IGAZOLT bizonyíték, hogy valami nem jó az ukrán búzában, így az a (hamis) feltételezés, pontosabban egy piszok nagy kábítás.

2023. ápr. 20. 11:13
 26/30 anonim ***** válasza:
Mi nem igazolja?
2023. ápr. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Mi igazolja?
2023. ápr. 20. 11:19
 28/30 anonim ***** válasza:
Szóval akkor marad a feltételezés. 🤔 Ráadásul mivel még a szlovákok is megálljt mondtak így én ebben egyelőre jobban hiszek mint a te állításaidban.
2023. ápr. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Szarok én a szlovákokra!

Különben most már azt gondolom, hogy lehet, hogy az is hazugság, hogy ők nem veszik meg az ukrán búzát.

Egy szavukat sem hiszem most már.

Semmi nem érdekel többé, csak ez a borzalmas infláció!

Elképesztő mit művelnek, szarba sem veszik a népet, jól beleköpnek a pofánkba.

2023. ápr. 20. 11:29
 30/30 anonim ***** válasza:
60%
Majd ha jó drágán eladták a magyar gazdák a búzájukat, akkor majd jó lesz nekünk az ukrán is. De szerintem már most is azt esszük a magyar helyett.
2023. ápr. 22. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!