Pökhendiek, vagy magukat annak mutatók,akár egyenesen kirekesztő tekintetűek vajon miért ilyenek Erdélyben és (a háború előtti két-három évben) Ukrajnában az ukránok/románok a magyarokkal - vagy magyarul beszélőkkel - ha meghallják az idegen nyelvet?
A velük szemben hétköznapi módon, vagyis normális/elvárható szinten viselkedő magyarokkal szemben miért viselked(HET)nek így egyes ukránok/románok?
Azaz most ha oda utaznánk (kisebb tárasaságról van e kiírásban szó), igaz Kárpátalja érthető módon kissé necces, de ennek ellenére mentek a háború alatt is oda (rokonokhoz és/vagy barátokhoz) az orosz agresszió alatt is jócskán (akikről tudunk), szóval ha most Erdélybe, vagy Kárpátaljára utaznánk valóban valamelyest aggódnunk kellene (ha félnünk azért még nem is)?
Ha megtudnák ukránok/románok, hogy kik vagyunk, találkozhatunk majd - érthetően ok nélkül - kirekesztő, megvető arcokkal egy-egy beszélgetésben csak mert onnan jöttünk, ahonnan?
Még mindig van érthetetlen sovén gyűlölködés, vagy annak maradványa?
.
Egyáltalán: kik vannak többségben?
A magyarokat (fogalmam sincs miért) lenéző, velük szemben önmagukat felsőbbrendűnek mutatni kívanó ukránok/románok?
Vagy a velük szemben hétköznapian/normálisan viselkedő magyarokat nem kiközösítő pillantásokkal megbélyegző ukránok/románok?
"Az elmúlt években bőven tett a magyar vezetés azért, hogy így álljanak hozzánk, de már Európa többi részén is. Kinek mit intézett a kormánya ugye."
Kik regnálása idején is fordították vissza a köztársasági elnököt a szlovák határon, és becézgették "kócos asszonynak" a külügyminisztert?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!