Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Támogatta volna-e Karl Marx a...

Támogatta volna-e Karl Marx a Szovjet Unió azon rémtetteit, hogy templomokat robbantottak fel?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy Karl Marx azt írta a vallások kapcsán, hogy "A népek ópiuma!", de ugyanakkor nem hinném, hogy ő arra gondolt, az ősi, csodálatos templomokat fel kell robbantani, bezárni, betiltani, a papokat megverni és munkatáborban megölni őket stb...


Kérdésem, egyetértett volna-e Karl Marx azzal, hogy a templomokat a kommunisták felrobbantották, a papokat pedig megverték és sok esetben meg is ölték?



2023. ápr. 15. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Valószínűleg igen. Marx és a népe azóta gyűlölik a keresztényeket, amióta léteznek.
2023. ápr. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
29%
Szerintem ezt túlzásnak gondolná.A vallást szerette volna megsemmisíteni de nem erőszakos módon kívánta elérni.
2023. ápr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Marx nem akarta ezt. Ő inkább az akkori kapitalizmus (10 eves gyerekek a bányába) ellen szeretett volna inkább fellépni
2023. ápr. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyesírási szótárat támogatom.
2023. ápr. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Eleve filozófus és közgazdász volt. Még csak nem is forradalmár és pláne nem ilyen erőszakos-robbantgató stílusú ember.

2023. ápr. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ő nem erőszakot akart. Akkoriban a kommunista szó mást is jelentett mint ma.
2023. ápr. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

*Szovjetunió

Egybe kell írni!

2023. ápr. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen. Én is erre céloztam
2023. ápr. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30%

Kedves Kérdező, milyen templomokat robbantottak fel Szovjetunióban? Hány ilyen templomról tudsz?

Másfelől a "népek ópiuma" kifejezés keletkezésekor teljesen mást jelentett mint amit ma beleképzelünk. Abban az időben az ópium volt az általános fájdalomcsillapító, így akkor ez annyit jelentett, hogy a vallás az emberek lelkének fájdalmait volt hivatva enyhíteni. Nem negatív jelzőként használták.

2023. ápr. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Semmit, mert már rég halott volt.
szept. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!