Elképzelhető, hogy ha Oroszország ledobná az atomot az USA-ra, akkor a NATO annyiban hagyná, azon az alapon, hogy nem akarják elpusztítani a világot egy atomháborúval?
Ha NATO tagországok is atomot dobnának az oroszokra, akkor kitörne a harmadik világháború amely atomháború lenne.
Tényleg megérne kirobbantani egy ilyet azért, hogy bosszút álljanak az USA miatt?
Az egész kérdésed blődség. Azt bizonygatod, hogy az agresszor diktatúra oroszország dobhat atomot, de arra nem érdemes válaszolni, mert baj lesz.... Ez valami totális agybaj így.
Helyesen mi, a világ értelmes része így gondolkodunk: ha oroszország ledob egy atomot, akkor 30 percen belül írmagja sem marad. Eltűnik a föld felszínéről a teljes orosz infrastruktúra, az emberek 80 százaléka, és még az a bunker is, ahonnan egy dilinyós először megnyomta a gombot.
Tudjuk, hogy nem szép jövőkép. De csak ez tarthatja vissza azt a bunkerben ülő dilinyós diktátort, hogy atomot használjon. És hidd el, ez tuti módszer, mert még a dilinyósok sem akarnak elpárolgó gázként plusz hamuként kerengeni az univerzumban.
Eléggé fordítva ülsz a lovon.
Az atomháborút nem az kezdi, akit megtámadtak és ezért válaszcsapást mér az ellenségre, hanem az, aki először támadott. És annak, akit megtámadtak, miért is kellene hagynia magát? Természetes, hogy védekezik, hogy válaszcsalást mér a támadóra. A háború kirobbantója pedig minden esetben az, aki elsőként támadta meg a másikat.
Az atomháború (de általánosan is bármilyen háború) kezdetét nem a válaszcsapástól számítjuk, hanem az első támadástól. Ha tehát az általad leírt helyzet szerint "Oroszország ledobná az atomot az USA-ra", akkor nem akkor törne ki az atomháború ha/amikor a NATO szintén atomfegyvert alkalmazna, hanem már az első atomrobbanás megtörténtekor. Vagyis a háború kitöréséért egyértelműen az először támadó fél a felelős.
Ezért van az, hogy mindegyik oldal fenyegetőzik, hogy most aztán tényleg, de tényleg atomfegyvert használunk - de egyik sem akarja elkezdeni, mindegyiket visszatartja (még) az, hogy egyik fél sem akar felelős lenni egy világháború kirobbantásáért. És természetesen az elvesztéséért sem.
(Bár egy atomháború esetén a győzelem is felérne egy hatalmas vereséggel.)
#5
Ez nagyon drámai helyzet lenne.
7! Ami azt illeti nem tudjuk, hogy mennyire ismerik a másik fél képességeit...
Nagyon sok pletyka van arról hogy több országnak is van rakétavédelmi rendszere ami ballisztikus rakétákat is el tud fogni.
Olyan fejlett az USA által kifejlesztett hírszerzés, hogy mielőtt az Oroszország azt ledobná, USA 168 órával ezelőtt tudna róla. Hamarabb tudná, mint maga Oroszország!
Ez ijesztően hangozhat egyesek számára, akik nem járatosak az agy neutronhálóinak adatátvivő elektromosságával. Sőt, fejletteb ornitológusok is napokkal a támadás előtt az állatok viselkedéséből megjósolhatja, hogy valami készül pl. egy étvágytalan patkány utalhat atomháborúra (is, akár) de gyomorrontásra is.
Ezért több forrásból kell támaszkodni, több féle állartviselkedésének megfigyeléséből, általában a madarak megbíthatóak, különösen a néphiedelem szerint a varjú.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!