Él még az elszakított magyarságban a hazatérés, a visszacsatolás reménye?
Az elszakított magyarság lapjaiban is sokszor, sokat olvasni Trianonról és a megszálló területrablók egykori és mai magyarellenes cselekményeiről.
Ezen írások is sajnálkoznak Magyarország szétdarabolásán és a kisebbségi lét keserveit taglalják.
Pl.:
De ugyanígy más lapok is foglalkoznak vele a Délvidéken, Erdélyben, Felvidéken, Kárpátalján...
Ezek szerint él még bennük annak a reménye, hogy egyszer sikerül elérni újra a határrevíziót és legalább az általuk lakott országrészeink hazatérnek Magyarországhoz?
Hogyan látják ezt ők, a határon túl és mi, azon belül?
#11.: "Mivel jórészük nato tagos ország így pl erdély már biztos nem lesz visszacsatolva"
Hogy függ össze a NATO-tagság a visszacsatolással? Csak azért, mert mi NATO-tagok vagyunk, nem lehetnek területi követeléseink? Pedig 1999-ben éppen a NATO kínálta fel nekünk a Délvidékünket.
Aztán meg a görögök és a törökök hogyan lehetnek NATO-tagok, ha egyszer területi vitában állnak egymással, pl. Ciprus helyzetét illetően?
És arról hallottál, hogy a Helsinki-szerződések záróokmánya is kimondja, hogy békés úton lehetnek határmódosítások, az érintett felek kölcsönös beleegyezésével?
#8.: "azok a területek békés módon nem kerülnek vissza, csak egy háborúval lenne ez elképzelhető"
Pedig 1938-41 között is békés módon kerültek vissza, a Bécsi Döntések által.
"jelenleg Magyarország egy gyengülő, gazdaságilag, demográfiailag lecsúszó ország, amelynél a szomszédai erősebbek katonailag"
És mit, miket teszünk annak érdekében, hogy ez a helyzet számunkra kedvező módon megváltozzon?
"Pedig 1938-41 között is békés módon kerültek vissza, a Bécsi Döntések által."
És milyen tartós eredménye volt, igaz?
"És mit, miket teszünk annak érdekében, hogy ez a helyzet számunkra kedvező módon megváltozzon?"
Semmit, hiszen az emberek kétharmaddal szavazzák meg azt a kormányt, így marad, ami van. A fejlődéshez pl. remek oktatás kellene, kb. olyan intenzitással kellene ezzel foglalkozni, mint amennyit a focival foglalkozott az Orbán-kormány az elmúlt 10 évben.
12.
Szép hasonlat és jelenleg szinte teljesen igaz is. Nem várják, hogy visszacatolják őket az anyaországoz, ahogy senki se várja hogy feltámadjon a rokona, de örülnének neki, ahogy annak is ha a rokon feltámadna. Ráadásul egy olyan helyzetben, amelyben lenne lehetőség a visszacsatolásra, a helyi magyarok is küzdenének érte, és talán előbb lesz ilyen, mint emberek feltámasztása.
#15.: "És milyen tartós eredménye volt, igaz?"
Kérd számon Sztálinékon.
De most már szerencsére sem ő, sem Hitlerék nem élnek, úgyhogy talán ideje lenne újból próbálkozni és kifejezni igazságvágyunkat.
19: milyen cselekvés? Az országunk háborúhoz gyenge, plusz NATO tagként nem is reális,hogy rátámadjunk egy szövetségesre.
Legfeljebb egy európai háborús helyzetben fordulhatna elő határváltozás, de ahogy a történelem mutatja, mi ezeken rendre rajtavesztettünk, és még az is lehet, hogy még több terület veszne el.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!