Miért van az ,hogy a szankciók Oroszországot alig érinti?
Orosz gazdaság alig 1 százalékot zsugorodott, szinte semmi baj nincs.
Pedig azt mondták, tavaly hogy a szankciók mellett csődbe mennek.
Jó lenne, ha ezt az 1%-ot, valamilyen pontosabb adattal is tudnád prezentálni, mert a valóság egyelőre mást mutat:
1: csúcstechnikát, chipeket nem tud legyártani magának, nincs meg hozzá a gyártási képesség
A olaj/gáztermelésük is tele van nyugati technikával, a feltárás, stb. szóval ezzel is gondban lesznek, mert hazai technológia nincs erre.
Elismerte Putyin: a nyugati szankciók árthatnak az orosz gazdaságnak - Portfolio.hu
Mert már megváltozott a világ a 90es évek óta.
Mivel a Szovjetunió és érdekszférája szétesett, és a keleti része átkerült a nyugati táborba, Oroszország már nem volt gazdasági tényező, Kína, India pedig még nem volt az.
Gyakorlatilag a vásárlóerő az USA által vezetett nyugat kezében volt, tehát ha ők szankcionálták egy ország importját, akkor az felért egy háborús győzelemmel, igen fájdalmas volt.
De mára megváltozott ez a helyzet, Kína vásárlóerő tekintetében pl. már megelőzte az USA-t, India pedig a harmadik helyen van.
Ketten együtt
Tehát ha ők nem szállnak be az import-szankcionálásba, akkor bizony a szankciós fegyver besül.
Magyarul: egy erősen export-orientált ország, pl. Oroszország, mondhatja azt, hogy oké, ha az USA és Európa nem vesz tőlem semmit, sebaj, majd vesz akkor Kína és India.
És pontosan ez is történt.
Ezt a nyugati csúcstechnika export szankciót meg erősen túlértékelik.
Lásd 3mas válaszoló, és hozzájuk hasonlók, persze, majd nem tudnak olajat termelni, mert nincsenek chip-ek :DDD
Sőt, néhány "szakértőtől" olyanokat is hallottam, hogy azért nem tudnak majd csővezetéket építeni Kínába, mert nincs hozzá nyugati technika :DD
Ezeken azért elég nagyokat lehet röhögni :DD
Hogy miért?
Csak két dolog:
1.
A 60as években, akkori szovjet technológiával a több ezer km-nyi Barátság kőolajvezetéket felépítették mindössze 2-3 év alatt.
Bizony, 60ban kezdték az építkezést, 62-ben Csehszlovákiában már jött a csőből az olaj.
Értjük? 60as évek eleji szovjet technológiával.
Tényleg van olyan retard f-sz, aki azt hiszi, hogy 2023-ban nem tudnak az oroszok csővezetéket építeni, csak mert nincsenek meg a legmodernebb nyugati chip-ek, csak mondjuk a 15-20 évvel ezelőttiek? :DDDD
2.
Az olajkitermelés ugyanez, ahogy a 60as években is tudtak akkori technológiával minden probléma nélkül olajat kitermelni, nehogy már most ebben megakadályozza őket az, hogy most "csak" 2000-2005-ös technológia áll a rendelkezésükre :DD
#3 En amiatt aggódok, hogy ezeket a nyugati technológiákat a kínaiak, indiaiak fel tudják váltani, es Kína eppen most köteleződött el a korlátlan gazdasági együttműködés mellett az oroszokkal.
Ez a folyamat már az első szankciós csomagnál sejthető volt, es baromira nem Európa erdeke ez a nagy ázsiai összeborulás.
Az orosz ember is inkább éhendöglik, minthogy engedjen a szankciók nyomásának, es ezt a "cárevics" pontosan tudja, es ki is használja. Nincsenek tüntetesek az oroszoknál a szankciók miatt. De az átlagember nem is nagyon érzékeli a változást.
Az a baj, hogy a szankciok hatása max 5-10 ev mulva fog leérni az emverekig, ha Kina nem ellensulyozza, addigra meg az ukránoknak regen késő, Europa meg nagyon szopóágon lesz.
Ha a szankciók már tavaly megállitották volna a háborút, akkor gond nélkül tűrném az inflációt, benzinárakat, bármit, de nem állította meg. Ez tény, nem lehet vele vitatkozni.
Pillanatnyilag mi europai polgárok melyebben sz0punk, mint az orosz emberek. Lehet, 10 év mulva megfordul, de bakker én most akarok kenyeret venni, nem 10 év mulva!
Az sem vigasztal, hogy a nyugatiak kevesbé érzik a sz0pást. Azt mondták, a szankciok pár honap alatt lehűtik az oroszok támadókedvét. Ez nem jött be. Meddig fog ez tartani? Nekem már most elegem van, sőt októberben is elegem volt.
8!Tudod van olyan, hogy gazdaságosság, költséghatékonyság, profit és hasonlók.
Ha van egy feladat, amire van egy modern technológia és tegyük fel 80%-os hatásfokkal üzemel, akkor több hasznod marad, mint akkor, ha ugyanazt egy régebbi mondjuk 65%-os hatásfokú technológiával építed ki. Ugyanannyiért fogod tudni eladni a piacon, csak ugye 15%-al kisebb a hasznod rajta, ergo kevesebb a pénzed, a gazdaságod lassul stb. Ugye pont ez a szankciók célja...
#10
Ez így rendben is van, de azért ne hazudozzunk már olyanokat, hogy chip-ek nélkül nem lehet olajat bányászni meg csővezetéket építeni.
Lehet. Csak rosszabb hatásfokkal.
Viszont a másik oldalának a mérlegen meg az van, hogy ha 20%-al rosszabb hatásfokkal termelek és szállítok a vevőnek, de 25%-al többet adok el, akkor máris a pénzemnél vagyok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!