Bush ellen miért nem adott ki elfogatóparancsot a Nemzetközi Büntetőbíróság?
#18
Miért vagy ennyire fogalmatlan kretén?
Ha a hozzád hasonló idióták fórumokon rugóznak és nem nyújtanak be semmit a Hágai bírósághoz, akkor az nem fog eljárni.
Ha ellopják a lovadat, de nem mész a rendőségre, akkor hiába pampogsz a kocsmában, hogy a rendőr miért nem megy a gebéd után.
#23
Mondjuk akkor még nem is létezett az ICC, szóval miért adtak volna ki bármit is?
"Ha neked a haverod azt mondja menj és rabold ki a boltot, akkor téged fognak lopásért körözni, nem a haverod."
Ha kényszer hatására tetted akkor nem:
"A kényszer és a fenyegetés
„19. § (1) Nem büntethető, aki a büntetendő cselekményt olyan kényszer vagy fenyegetés hatása alatt követi el, amely miatt képtelen az akaratának megfelelő magatartásra.
(2) A büntetés korlátlanul enyhíthető, ha a kényszer vagy a fenyegetés a bűncselekmény elkövetőjét korlátozza az akaratának megfelelő magatartásban.”
A kényszer és a fenyegetés a beszámítási képességre, ezen belül is az akaratnak megfelelő magatartás tanúsítására való képességre gyakorol hatást. (Az indokolásnak ez a megállapítása vitatható, hiszen a fenyegetés hatása alatt cselekvő rendelkezik beszámítási képességgel.)
A kényszer fogalmát a törvény nem határozza meg, lényegében erőszakot, fizikai ráhatást, míg a fenyegetés pszichés ráhatást jelent. Az erőszak lehet akaratot megtörő és akaratot hajlító. A fenyegetés fogalmát a törvény az értelmező rendelkezések [459.§ 7.pont] között úgy határozza meg, hogy fenyegetésnek minősül olyan súlyos hátrány kilátásba helyezése, amely alkalmas arra, hogy a megfenyegetettben komoly félelmet keltsen.
A kényszer vagy a fenyegetés által kiváltott félelemnek tehát ki kell zárnia vagy korlátoznia kell az érintett személy akarati képességét. A 19.§ (1) bekezdés kizárja annak a büntethetőségét, aki a büntetendő cselekményt olyan mértékű kényszer, illetve fenyegetés hatása alatt valósította meg, amely kizárta, hogy az akaratának megfelelő magatartást tanúsítson. A 19. § (2) bekezdés lehetővé teszi a büntetés korlátlan enyhítését akkor, ha a kényszer, illetve fenyegetés csak korlátozta az elkövetőt abban, hogy az akaratának megfelelő magatartást tanúsítson.
A kényszerre és a fenyegetésre egyaránt vonatkozik, hogy:
amennyiben kizárták az akaratnak megfelelő magatartás tanúsítására való képességet, a törvényi tényállást megvalósító személy büntetőjogi felelősségre nem vonható, míg a kényszert vagy fenyegetést alkalmazó közvetett tettesként felel
ha az elkövetőt korlátozták az akaratnak megfelelő magatartásban, a bűncselekmény megvalósul és az elkövető tettesként felel, de a bíróság megítéléstől függően lehetőség van a büntetés korlátlan enyhítésére, míg a kényszerítőt felbujtóként vagybűnsegédként lehet felelősségre vonni
az alkalmazásukkor elkövetett bűncselekményért (pl. testi sértés) a kényszert vagy fenyegetést kifejtő tettesként felel."
Amúgy:
"A tévedés
„20. § (1) Nem büntethető az elkövető olyan tény miatt, amelyről az elkövetéskor nem tudott.
(2) Nem büntethető, aki a büntetendő cselekményt abban a téves feltevésben követi el, hogy az a társadalomra nem veszélyes, és erre a feltevésre alapos oka van.
(3) Nem zárja ki a büntethetőséget a tévedés, ha azt gondatlanság okozza, és e törvény a gondatlan elkövetést is büntetni rendeli.”
A tévedés a szándékosság tudati oldalát befolyásolja. A tévedés a tudati oldal fogyatékossága, amelynek következtében a tévedésben levő személy olyan magatartást tanúsít, amit a tévedés nélkül nem tett volna. A hatályos Btk. a tévedés két fajtájáról rendelkezik, a ténybeli tévedésről és a társadalomra veszélyességben való tévedésről.
Ténybeli tévedésről akkor beszélünk, ha a tényállásszerű cselekményt megvalósító személy tudata az elkövetéskor nem fogta át a konkrét bűncselekmény törvényi tényállásának valamennyi tárgyi oldali ismérvét. A ténybeli tévedés akkor zárja ki a büntetőjogi felelősséget, ha az olyan tényállási elemre vonatkozik, amit a szándékosságnak át kell fognia. Az 1978.évi IV. törvény alapján az ítélkezési gyakorlat a ténybeli tévedés keretében bírálja el a személyben, illetve a tárgyban való tévedést, az elvétést (aberratio ictus) és az okozati összefüggésben való tévedést. A 20.§ (1) bekezdés változtatás nélkül átveszi a „régi-hatályos” Btk.-nak (1978.évi IV. törvény) a ténybeli tévedésre vonatkozó rendelkezéseit."
Ajánlom, hogy mielőtt a jogról beszélsz legalább doktorálj le valamelyik jogi egyetemen , hogy legyen róla fogalmad. Vagy használd a Google keresőt
Bástya ez nem a te kérdésed?
https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__..
"Miért vagy ennyire fogalmatlan kretén?
Ha a hozzád hasonló idióták fórumokon rugóznak és nem nyújtanak be semmit a Hágai bírósághoz, akkor az nem fog eljárni."
Szerinted nem akadt a világon egyetlen ember sem aki beadta volna a kérelmet a Hágai bírósághoz? :) Ennyire fogyatékos vagy?
"Bástya ez nem a te kérdésed?"
Nem az én kérdésem, de lehet hogy az anyádé.
"Nem az én kérdésem, de lehet hogy az anyádé."
Tesa az kizárt. De inkább kapj be egy xanaxot fél üveg toménnyel. Kicsit idegálapotba jöttél more
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!