Mikorra válhat jelentőssé a török gazdaság?
Vicc de vásárlóerő paritáson az törökök kb. már most is egy szinten vannak az olaszokkal. A franciákkal meg eléggé párhuzamosan mozognak, szóval nincs igazi közeledés.
ma 13:59
Ugye vágod, hogy a különböző árszínvonalak és pénznemek miatt semmi értelme nincs a gazdasági teljesítményt dollárban összehasonlítani?
De még dollárban se igaz amit írsz, mert 2003-ban kevesebb mint 20%-on álltak, most meg 38,8%-on vannak az olaszokhoz képest.
ma 14:33
Ugye vágod, hogy te az összGDP-t mutatod, én meg főre vetítve írtam. Attól, hogy nagy, a török gazdaság még nem lesz erős. Bőven világátlag alatt vannak.
A vásárlóerőparitásokat meg nincs sok értelme nemzetközi gazdasági teljesítmény esetén összevetni, az inkább az életszínvonalra mutat rá. A török csak azért mutat jól, mert sokkal alacsonyabb az árszint.
ma 14:44
A kérdés arra vonatkozott, hogy mikorra válik jelentős gazdasággá és nem arra, hogy egy főre mennyi GDP esik, az max arra lenne jó hogy a gazdaság fejlettségét vizsgáljuk.
Hiába van egy nagyon fejlett ország aminek a lakossága kicsi, mert az a világgazdaságban jelentéktelen lesz jó eséllyel.
Ha mindkét országban "legyártanak" 100 milliárd kenyeret és az az olaszoknál 100 milliárd eurót ér, a törököknél meg csak 50-et akkor az olaszok gazdasági teljesítménye kétszer nagyobb?
Az elmúlt 10 évben az olasz termelés volumene 2%-ot nőtt, a török gazdaság meg 84%-ot. Tényleg 300 év lesz mire utolérik őket?
"Ugye vágod, hogy te az összGDP-t mutatod, én meg főre vetítve írtam. Attól, hogy nagy, a török gazdaság még nem lesz erős. Bőven világátlag alatt vannak."
A kérdés az volt mikorra válhat jelentőssé a török gazdaság. Én pedig azt írtam már most is jelentős mert összesített GDP alapján benne vannak a TOP 20-ban. Az egy főre vetített GDP-nek ebből a szempontból nincs jelentősege. Akkor a te logikád alapján India és Kína sem jelentős gazdaságok mert nem jó az egy főre vetített GDP.
ma 15:13
ma 16:01
Döntse el a kérdező, hogy hogyan értette.
1) Én tényeket írtam, tehát mindegy, hogy tudom-e, miről beszélek;
2) ha én félreértettem, akkor nem egyértelmű, hogy hogyan értette a kérdező,
ergo mindkét állításod rossz :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!