Mi az összefüggés a vallás és a fejlettség között?
Elvileg ahol kevésbé vallassosak, ott magasabb lehet az eletszinvonal. Ahol alacsonyabb a fejlettség, ott annál jobban vallassosak.
Persze itt kivétel az arab országok, hiszen ők olajban úszkálnak.
Az hogy ahol erős a vallás (india, magyarország, középkor, arab országok, muszlimok stb) ott visszamarad a fejlődés.
Nézd meg orbánék is mit művelnek a melegekkel, a nőkkel, a tanárokkal, a kultúrával, stb. Kb sötét középkorba visz minket ispánokkal mrg vármegyékkel.
Ne vegyük kivételnek az arab országokat, pont ott látszik, hogy pontosan mit is jelent, ha "vallásos" egy ország.
Izrael is vallásos ország, de a muszlim országok azért ezerszer komolyabban veszik a vallási dogmákat. Vegyük Iránt, ahol azért végeznek ki embereket, mert nők jogai mellett felszólalnak, vagy bármelyik olyan arab országok egyikét, ahol kivégeznek, ha meleg vagy. Életszínvonal azért nem teljesen igaz, hogy az olajos országokban magas, max egy-két helyen, de a nagy oligarchák és barátjaik kivételével mindenki nagyvárosban lakik? Lehet képeket találni iráni és szaudi nyomornegyedekről, nagyon egy bizonyos életszínvonal alatt vannak, nem is beszélve az emberek jogairól.
Ha visszatérünk keresztény vallás szemszögeibe, akkor nézhetjük az USA-t, ahol a republikánusok Istenre hivatkozva nem engedik egyes államokban, hogy egy megerőszakolt gyerek elvetesse a terhességét, mert hogy az embrió egy új ember, új lélek. A beteges erőltetése a vallásoknak az, ami fordítottan arányos a jogi/általános fejlettséggel. Ahol nem tiltanak be alkoholokat pl. (muszlimok), ott például egy teljes iparág kialakulhat körülötte, vagy mondható lenne az esküvő, húsvét, karácsony is.
#3 Norvégia és Dánia nem igazán vallásosak. Jobb ellenpélda lett volna Írország, ahol nagyon sokáig a katolikus egyháznak nagy hatása volt a társadalomra, illetve mai napig a legvallásosabb nyugat-európai országnak számít. Viszont a dolog hátulütője az az, hogy a hidegháború idején Írország az pont Nyugat-Európa legelmaradottabb országának számított. Ezt kevesen tudják, de nem mindig számítottak olyan fejlett országnak mint manapság, kb. csak a 80-as, 90-es évektől kezdtek felzárkózni Nyugat-Európa többi részéhez.
Észak-Korea meg azért érdekes, hogy felhoztad, mivel bár az ottani állami ideológiát nem vallásnak nevezik és hivatalosan nem is számít annak, mégis ugyanarra a népbutító célra használja fel az ottani vezetés. A Kim család az istenség akiknek örök a hatalmuk, a szavukat nem szabad megkérdőjelezni, ők a nép megmentői akik megmentik az embereket a bűnös nyugati fertőtől stb stb. Nem ismerős ez valahonnan? Észak-koreai menekültek beszámoltak róla, hogy az állami propaganda ott már ilyen szintű, hogy a diktátort már lassan örökéletűnek tüntetik fel és, hogy mindenféle természetfeletti csodák történtek azon a napon amikor ő megszületett. Lehet, hogy nem vallásnak hívják ezt, de őszintén, van lényeges különbség?
#4 Ha már az USA-t felhoztad, a legszegényebb részei az országnak az pont az úgynevezett "Bible Belt", tehát az olyan államok, mint Mississippi, Alabama stb.
Tehát van benne valami, hogy a nagyon erős vallásosság visszaszorítja a fejlődést.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!