Az afrikában és ázsiában dùló háborúkba miért nem száll be az USA és az EU ? Nem akarják hogy szabadság és demokrácia legyen az egész Földön ?
Semmi köze az ottani háborúkhoz vagy harcokhoz, se az usának, se az eu-nak, ezért.
Az első válaszolóra reflejtálva, az oroszok vidzont egyébként jelen vannak a wagner csoportal, pedig nekik sincs semmi keresnivalójuk ott.
Egyedül azért mert nincs ott pénzügyi, vagy stratégiai érdekeltsége!
Amikor azt állítják, hogy a demokráciáért és a szabadságért háborúznak egyszerű parasztvakítás, olcsó szöveg az egyszerű embereknek.
Ez nem úgy működik, ahogy egyesek azt torzítják, hogy a nato mindenhova bepofátlankodik, nem.
Nincs köze az afrikai konfliktusokhoz a nato-nak, így nincs ott keresnivalója, ezért nincs ott.
De a wagner is hivatalosan egy zsoldos csoport, nem egészen az orosz állami hadsereg kötelékébe tartozik, tehát az orosz hadsereg hivatalosan nincs ott.
NATO és Oroszország militáris világhatalmak, így ők mindenhova beleszólhatnak ahol érdekeltségük van a háború kimenetére.
Sok afrikai, ázsiai háború egyáltalán nem érinti egyik felet sem, ezért nincs beavatkozás.
Ukrajna jelenleg nagyon is érdekelt mindkét fél számára, ezért eszkalálódik akár nukleáris Kelet-Európai háborúvá is ha kell. Nagyon fontos stratégiai terület Ukrajna, sokkal gazdagabb vasérc, gáz és egyéb természeti kincs lelőhelyekben amik még kiaknázatlanok, sokkal jelentősebb a Fekete-tengeri kereskedelem, és sokkal jobb a mezőgazdaságban rejlő lehetőség is mint pl. Mo.-n.
Valakinek itt mindig problémája van azzal, amit a NATO vagy az Egyesült Államok tesz. Ha nem avatkozik be ezekbe a harmadik világbeli konfliktusokba, akkor az a probléma. Bezzeg amikor beavatkozott Szomáliában, Irakban, Afganisztánban vagy éppen Líbiában, akkor még az volt a probléma. Azóta is ezt hallgatja a világ, hogy mennyire felháborító, hogy megdöntöttek egy rakat véreskezű, brutális diktátort.
Egyébként az Egyesült Államok és a NATO csak akkor avatkozik bele a konfliktusokba, ha az közvetlenül őket is érinti vagy az érdekükben áll. Az etiópiai polgárháború például számukra érdektelen, ugyanis nem számít, hogy ki nyeri meg Washington szemszögéből. A beavatkozás több pénzbe kerülne, mint amennyit hozna a konyhára, így szimplán nem éri meg egy amerikai intervenciót indítani. Meg persze az amerikai lakosság se örül annak túlságosan, ha amerikai katonák mennek a világ minden egyes lepukkant országába, mert az biztosan halálos áldozatokkal fog járni amerikai oldalon is. Arra pedig nagyon érzékeny az amerikai lakosság.
Viszont az nagyon is érinti a NATO-t és Washingtont, meg persze az érdekeiket is, hogy Putyin egyik napról a másikra úgy döntött, hogy feltámasztja a Szovjetuniót Ukrajnával kezdve, és ki tudja kinél állna meg. Először is, ez a konfliktus érint egy atomhatalmat is, és közvetlenül a NATO keleti határán zajlik. Tehát tetszik vagy sem, mindenképpen érinti a NATO biztonságát. Meg persze Ukrajna tagjelölt státuszban volt a szervezetnél, és Európában a második világháború óta nem volt ekkora fegyveres konfliktus. A NATO a saját érdekeinek és az általa létrehozott világrend védelmében mindenképpen kénytelen Ukrajnát segíteni.
Ez itt a nagy különbség. Ez a konfliktus Európában, küszöbünkön zajlik, míg azok, amiket említettél nem.
"Akkor csak ukrajnában kell megvédeni a szabad világot az orosz fenyegetéstól ?"
1993-ban Budapesten Ukrajna garanciákat kapott a területi integritására, többek között az Egyesült Államoktól. Meg persze Oroszországtól is, de nekik azt sem hisszük el amit kérdeznek..
Nem tudom neked ez jelent-e valamit, vagy hallottál-e erről :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!