Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Liberálisként nem értem, hogy...

Liberálisként nem értem, hogy iért kéne tárgyalni az oroszokkal? Az oroszbarát szélsőjobb, beleértve miniszterelnökünket is, mindig mindják, hogy "csak tárgyalással és tűzszünettel lesz béke. Demiért kéne az agresszornak engedni?.

Figyelt kérdés
A háborúnak nagyon gyorsan vége lenne, ha Putler,mint az orosz fegyveres erők főparancsnoka kiadja a parancsot Ukrajna elhagyására, beleértve a Krímet is. És hagyni hogy Ukrajna NATO-tag legyen

2023. márc. 3. 16:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
45%

A békekötéshez tudni kellene kézzel foghatóan, hogy miért robbant ki ez a háború.

Ez pedig az a kettő együtteséből fakad, hogy a NATO keletre terjeszkedett, és Oroszország elvesztette a politikai irányitást Ukrajna felett. Tehát amiket irtál az kuka. Oroszországnak elemi kérdés, hogy Ukrajna legyen az ütköző zónája. Ukrajnának meg van egy nácibarát kormánya aki kész gyerekekkel meg idős bácsikkal is harcolni az oroszok ellen. Erről láttam most egy videót Bahmutnál.


Tudod akkor kell tárgyalni ha nincs esély a győzelemre.

Itt sok liberális azon van, hogy még van esély...

Akkor még várni kell mig eloszlik a köd a fejekben és az ukrán társadalom végképp összeomlik.

2023. márc. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

1: a NATO egy védelmi szervezet, nem támad meg senkit, ez nem biztonsági kockàzat Oroszországnak.


2:Ukrajnának nincs náci kormánya. Zelenszky zsidó, nagyapja a nácik ellen harcolt az ő két testvérét megölték a holokausztban. Decemberben pedig kissebbségvédelmi törvényt fogadtak el. Meg a NATO amúgy se venné fel egy náci országot. Ellenben Oroszország az LMBTQ-ellenes és antiszemita propagandájával sokak inkább nácibb

2023. márc. 4. 07:04
 13/21 anonim ***** válasza:
73%

#12 Sajnos attól mert leírva ez van, hogy a NATO egy védelmi szervezet, ez még nem jelenti azt, hogy ez nem változhat meg.

Az Európai Unió is szerződéseiben, a létrehozók és a csatlakozó országok szándéka szerint egy gazdasági közösség, mégis azt látjuk az elmúlt évtizedben ahogy folyamatosan egy ideológia vezérelt birodalmat akarnak belőle csinálni akik megtehetik, mert most ők ülnek a vezetői székekben.

Ahogy bebizonyosodott, hogy a Minszki megállapodást úgy írták alá a németek és a többi aláíró, hogy eleve nem is akarták azt betartani, a Krím helyzetét elfogadni, csak időt akartak nyerni az ukránok felfegyverzéséhez, úgy érthető ha az oroszok a NATO védelmi politikájában sem hisznek.

Nem kell sem szeretni az oroszokat, sem elfogadni amit tettek, hiszen nem is lehet. De a tények makacs dolgok, attól mert nem veszünk róluk tudomást még nem tűnnek el. A NATO vezető országai átverték az oroszokat egy korábbi megállapodásban és nem csak szemlélték ahogy az ukránok fegyverkeznek hanem tevőlegesen ők a saját fegyvereiket, bázisaikat vitték oda az orosz-ukrán határra.

Vagyis bármi is van a NATO alapokmányaiban, az számít ami történt és az fenyegetés volt Oroszországra nézve.

Európa, és főleg a németek, britek ostobák voltak, az oroszokkal való jó kapcsolat helyett az amerikaiakat választották. Akkor kellett volna a német és brit, francia erőt bevetni, amikor az ukránok a határaikon belül kezdték a nácikat támogatni és a kisebbségeik ellen fellépni. Akkor lehetett volna kihúzni a méregfogat és megakadályozni, hogy az oroszoknak legyen indoka egy támadásra.

Akkor kellett volna arra gondolni, hogy a jó gazdasági kapcsolat milyen fontos és mennyivel könnyebb, jobb mindenki számára mint százezrek legyilkolásához asszisztálni fegyverekkel, csak mert egy távoli másik nagyhatalom szerint az oroszokat le kell gyűrni.

Most itt vagyunk a háborúban és közben az olyan "ellenség" helyett, mint az oroszok, akik olcsón szállítottak Európába mindenféle nyersanyagot, energiahordozót, kaptunk olyan "barátot", aki többszörös áron ad el nekünk mindent és még el is várja, hogy fizessük a háborúját az oroszokkal.

2023. márc. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Szerintem is az amerikaiakkal kell jó kapcsolatot ápolni, nem az oroszokkal. Amúgy az EU-nak vannak a szerződésben lefektetett alapértékei, amik jók. És nem értem mi a baj a liberális és az európai egység ideológiájával
2023. márc. 4. 10:32
 15/21 anonim ***** válasza:
64%

#14 Az a baj, hogy még mindig nem érted pedig már neked is fájdalmas a valóság.

"Szerintem is az amerikaiakkal kell jó kapcsolatot ápolni, nem az oroszokkal."

Miért?

Nem az amerikaiak vannak az EU határán hanem az oroszok. Nem az amerikaiakkal volt könnyű kereskedni, hanem az oroszokkal. Ez olyan, mintha direkt az utca túloldalán lakóval akarnál jóban lenne ahelyett aki a szomszéd lakásban lakik, miközben nem a túloldalon lakó fogja tönkretenni az életedet a zajongásával, veszekedésével meg hogy lenyúlja a postádat, hanem a szomszédod ha összevesztek.

Miért kellene az oroszok HELYETT az amerikaiakkal jóban lenni? Miért nem kell MINDKETTŐVEL jóban lenni más-más okok miatt?

Te tényleg azt hiszed, hogy az amerikaiak majd jót tesznek Európával? Hiszen most viszik el a neves és hasznot hozó nagy európai cégeket az USA-ba, mert pont ők hoztak létre itt egy olyan állapotot amiben ezek a cégek itt nem tudnak működni tovább.

"Amúgy az EU-nak vannak a szerződésben lefektetett alapértékei, amik jók."

Igen, vannak. Pont ez a baj, hogy azokat maga az eu vezetése nem tartja be és éppen azért zsarolnak minket már sok éve mert mi meg be akarjuk tartani. Pont ilyen alapérték a szubszidiaritás elve - vagyis hogy csak az a döntés szülessen meg eu szinten aminek feltétlen szükséges, minden más a lehető legalacsonyabb szinten dőljön el, tagállami, régiós vagy önkormányzati szinten. Ezzel megy szembe maga az Európai Egyesült Államok ötlete.

Ilyen az önálló szuverén tagországok jogköre, mint az oktatásügy, gyermekvédelem - ami le is van írva, hogy teljességgel tagállami hatáskör, semmi beleszólása az EU-nak és mégis tíz éve vegzálnak ezekkel minket.

Ilyen a határvédelem - az eu alapokmányaiban és a schengeni övezet szerződésében van rögzítve, hogy belépés csakis a kijelölt pontokon és személyazonosítást követően lehetséges azoknak akiknek erre van engedélyük. Mégis 2015 óta minket fenyegetnek, zsarolnak amiatt mert mi betartjuk ezeket és a többiek meg nem.

Mi lenne ha a jó alapértékeket betartanánk? Ahogy mi akarjuk is?

"És nem értem mi a baj a liberális és az európai egység ideológiájával"

Akkor nézz körbe! haszontalan, gazdaságtalan és működésképtelen az "európai egység" mivel teljesen más országokra akarna egyféle dolgot rákényszeríteni és ez nem lehetséges csak ha ezen országok jogait elveszik és rákényszerítik.

Ami jó volt a briteknek az nem volt jó a többieknek. Addig erőltették amíg a britek úgy döntöttek nekik ebből elég. Ami jó egy Spanyolországnak az nem jó Bulgáriának vagy Csehországnak. Az európai egység a szerződések szerint pontosan emiatt csak azokra a területekre terjed ki amikben meg lehet tárgyalni ezt, hogy mi az ami minden tagállamnak jó és ezért maradtak meg a szuverén területek, amikben nem is lehet "közös európai megoldás". Pont emiatt nem működött a migránsok ügye, meg a covid oltásoké sem.

Ráadásul minél nagyobb tömegben vagy annál kevésbé érvényesül az amit te valójában szeretnél. Egy 10 milliós országban is 12 éve megy a diktatúrázás meg hisztizés amiatt, hogy a 2 milliónyi ellenzéki szavazónak nem tetszik ki van kormányon. Te meg be akarnál olvadni egy 400 milliós tömegbe? Mégis hogy jelenne meg abban a 400 millióban a te döntésed, szándékod? Sehogy. Hiszen csak a franciák meg a németek 15-ször annyian vannak, mint mi. Soha semmiben nem valósulna meg az amit itt szeretnénk, mindig többen lennének, mindig leszavaznának.

Mégis miért lenne ez jó?

2023. márc. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Jó, csak tudod itt jön az, hogy gazdaságilag lehet, hogy valóban az oroszokkal lenne jó üzletelni, de én pl nem akarok abból az orszagból terméket, ahol elnyomják a szexuális kissebbségeket és antiszemitak, illetve rátamadtak egy országra, és ott háborús bűnöket követnek el. Nekem fontosabb a politika, mint a gazdaság
2023. márc. 4. 11:21
 17/21 anonim ***** válasza:
61%
#16: Épp ez az elv-alapú politizálás fogja tönkretenni Európát.
2023. márc. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
64%

#16 Nem is kell tenned ilyet.

A lényeg az, hogy ez legyen a TE döntésed és nem mások döntsék el, hogy neked kivel lehet és kivel nem lehet üzletelned.

Amúgy mi a véleményed arról, hogy 2019-ben még éppen olyan szankciókat fogadtak el ELVI alapon, ugyanolyan jogsértések miatt Venezuelával szemben, mint most az oroszokkal szemben - de tavaly már ott udvarol a teljes EU vezetés Venezuelában - ugyanannál a korábban szankcionált rezsimnél - kőolajért meg földgázért, mert közben kiderült, hogy aktuálisan az oroszokat szankcionálják már inkább, őket meg nem?

Mi a véleményed arról, hogy tavaly - a szankciókat követően - NŐTT a TÖBBI EU tagállam kereskedelme az oroszokkal és nem csökkent kőolajjal, ásványkincsekkel?

Nem ez a lényeg, hogy mi kimondjuk, hogy ez az egész baromság, míg a többiek színleg szankcióznak, a háttérben meg sokkal többet üzletelnek velük és közben ránk mutogatnak, hogy mi vagyunk a bűnösök mert csak ugyanannyit üzletelünk, mint korábban, amit nem is tudunk másképpen megoldani?

2023. márc. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Whitewolf19 ***** válasza:
65%

Senkit nem izgat a liberális vergődésed, kutya nem kíváncsi a szélső liberális LMBTQ propagandára..

Jó életet ott nyugaton.. Ahol fogy az őshonos lakosság, cserébe van gender lobbi.. ;)

2023. ápr. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
19 idióta
2023. ápr. 6. 21:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!