Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Most hogy Törökország ellenzi...

Most hogy Törökország ellenzi a NATO bővítést, nem lehet, hogy az amerikaiak bekapcsolták a HAARP-ot és csináltak nekik egy kis földrengést?

Figyelt kérdés

Csak mert ugye Magyarország sem támogatja és nálunk is észleltek olyan furcsa jeleket, amelyeket szintén okozhatott a HAARP. Csak nálunk nemigan vannak törésvonalak, amelyek energiáját ki lehet pattintani, így az akció ezen része nem sikerült.

De az akkor is furcsa véletlen egybeesés, hogy pont ott történnek, ahol nem támogatják a NATO bővítést.

Az pedig logikus, hogy egy szövetséges országot nem illendő megtámadni, olyan módszer kell, ami nem bizonyítható. Az Orosz-Ukrán háborút pedig fenn kell tartani minél tovább, az a legjobb üzlet, hiszen rengeteg adósságot termel és rengeteg fegyvert lehet eladni.


[link]



2023. febr. 8. 11:54
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

"Nem azt mondtam hogy a HAARP erre a célra jött létre"


Te nem, ezt a kérdező jelentette ki kerek perec, neki szólt ez a rész.


"az is biztos hogy a technológia már megvan, amit nyilván nem kötnek az orrunkra"


Akkor hogyan lehet biztos? :)


"Az USA-tól nem áll messze tömegpusztító bevetése. Lásd két atombomba ledobása Japánra, német városok porig bombázása. "


Te is mehetnél politikusnak: összesen kettő példád van, mindkettő ugyanabban a háborúban, majdnem 90 évvel ezelőtt történt, de erre benyögöd, hogy "nem áll távol tőle". Én másképpen látom: az USA végigháborúzott úgy 80 évet, ezekből számtalan háborút elveszített, és egyik esetben sem vetett be tömegpusztító fegyvert. Ráadásul most épp az látszik, hogy elkezdett átszokni a gazdasági háborúzásra a fegyveresről.


"tehát ellenségnek tekintik a közel keletet"


Ez sem igaz, csak sajnos idióta volt a külpolitikájuk a 20. században. Irán és Irak a két legerősebb szövetségesük volt, csak elb.szták.


"Az USA nem tekint senkit szövetségesnek. Mindenkire rá akarja kényszeríteni saját akaratát."


Ez egy teljesen megalapozatlan, végtelenül szubjektív kijelentés, egyáltalán nem értek egyet. Ha a hasonló hatalmi törekvésű alternatívákkal hasonlítjuk össze - mint Kína, vagy Oroszország, akkor az USA erőlteti rád legkevésbé az akaratát. Csak éppen mivel most az USA érdekszférájában vagyunk, így vele gyakrabban kell szembenézni.


"Bárhol nem tud, csak ott ahol törésvonalak vannak."


Például Kínában.


"Irán nagyon gyenge. Semmiféle valós veszélyt nem jelent."


Bocs, de nézz már néha utána a kijelentéseidnek! Irán lakossága, hadserege nagyobb, mint Törökországé. Éppen titokban atombombát építenek és Oroszországnak adnak el fegyvereket. Emellett nyíltan ellenséges az USA-val (meg is van rá az okuk amúgy), míg Törökország NATO tag, és Irán egyetlen helyi ellenpólusa Izraelen kívül.


"Például megfenyegeti hogy lesz még egy ilyen földrengés"


És akkor Törökország kiteregeti, hogy az USA felelős a földrengésért, stb. Kinek kell az.


De mindegy, inkább a kérdés: Iránban - ami hiába állítod, k.rvára nem gyenge ország katonailag - miért nem veti be a földrengést? Gazdasági szankciókkal szerencsétlenkedik évek óta, és Irán ennek ellenére lassan elkészül az atombombájával. Ezzel is lehetne üzenni Törökországnak, hogy van ám ilyenünk, és nem félünk használni.

2023. febr. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

"Akkor hogyan lehet biztos? :)"


Hát onnan hogy már 100 éve kutatják. Azóta csak elértek valamit ami működik.



"Te is mehetnél politikusnak: összesen kettő példád van, mindkettő ugyanabban a háborúban, majdnem 90 évvel ezelőtt történt, de erre benyögöd, hogy "nem áll távol tőle"."


Vietnámban például vegyifegyverrel bombáztak. Az USA közel keleti háborúiban pedig 2-3 millióra becsülik az áldozatok számát akiknek többsége civil.



"Ez egy teljesen megalapozatlan, végtelenül szubjektív kijelentés, egyáltalán nem értek egyet. Ha a hasonló hatalmi törekvésű alternatívákkal hasonlítjuk össze - mint Kína, vagy Oroszország, akkor az USA erőlteti rád legkevésbé az akaratát. Csak éppen mivel most az USA érdekszférájában vagyunk, így vele gyakrabban kell szembenézni."


Kínának és Oroszországnak nincs ilyen ereje. Oroszország még a vele szomszédos Ukrajnára sem tudja ráerőltetni az akaratát. Ellenben az USA mindenkivel ezt teszi és meg is van hozzá az ereje. Törökország pedig azon kevés országok egyike aki ellenáll az USA-nak.



"Például Kínában."


Kínával ilyet tenne, Kína válasza sem maradna el ami érzékenyen érintené az USA-t. Törökország nem tud olyan választ adni mint Kína.



"Bocs, de nézz már néha utána a kijelentéseidnek! Irán lakossága, hadserege nagyobb, mint Törökországé."


Darabszámra igen több de minőségben az iráni hadsereg hulladék. Sok évtizede lejárt technológiákat használnak. Az iráni légierőt például 60-as 70-es évekből maradt repülőgépek alkotják A török hadsereg minőségben, kiképzésben harci tapasztalatban fényévekkel megelőzi az iráni haderőt.



"Éppen titokban atombombát építenek és Oroszországnak adnak el fegyvereket."


Ja kb 30 év alatt összegyűjtenek egy darab bombára elég uránt.



"És akkor Törökország kiteregeti, hogy az USA felelős a földrengésért, stb. Kinek kell az."


Hivatalosan nem létezik ilyen fegyver és ha nincs rá bizonyíték semmire nem mennek.



"De mindegy, inkább a kérdés: Iránban - ami hiába állítod, k.rvára nem gyenge ország katonailag - miért nem veti be a földrengést? Gazdasági szankciókkal szerencsétlenkedik évek óta, és Irán ennek ellenére lassan elkészül az atombombájával."


Mert Irán semmiféle veszélyt nem jelent az USA-ra. Sőt, jól is jön az USA-nak Irán mivel ők síita irányzatot képviselnek, megosztják az iszlám világot.

2023. febr. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Ja és szakértők úgy nyilatkoztak hogy nem láttak még olyat hogy két ilyen pusztító földrengés egymás után következzen be. Tehát soha a történelem folyamán.
2023. febr. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

"Hát onnan hogy már 100 éve kutatják. Azóta csak elértek valamit ami működik."


Ez jelenti azt, hogy nem vagy biztos, csak feltételezed. Megjegyzem, a fúziós reaktort is 100 éve kutatják, el is értek valamit, ami működik. Ettől még nem mondanám, hogy a technológia bevethető. Maradjunk annyiban, hogy sem neked, sem nekem nincs fogalmunk arra nézve, hogy bárki képes-e egy richter 7.8-as földrengés előidézésére. Oké, van okod feltételezni, hogy igen, de nem lehetsz benne biztos.


"Vietnámban például vegyifegyverrel bombáztak."


Jaj, annyi itt a félrecsúszás. Az agent orange egy okádék dolog volt, de nem tömegpusztító fegyver, hanem gyomirtó. A dzsungelt irtották vele, és sajnos brutális hatása maradt a lakosságra is. Ettől függetlenül ez nem tömegpusztító fegyver bevetése kategória.


"Az USA közel keleti háborúiban pedig 2-3 millióra becsülik az áldozatok számát akiknek többsége civil."


Ez megintcsak nem tömegpusztító fegyver bevetése során történt. Szerintem übergáz dolgokat csinált az USA a közel-keleten, de tömegpusztító fegyver volt a téma, azt meg nem vetett be.


"Kínának és Oroszországnak nincs ilyen ereje."


Nincs a fenét, csak kisebb. Kína magába kebelezte Hongkongot, legközelebb Tajvant szeretné, és egyéb szigeteket is. Oroszország pedig egész Eurázsiára kényszeríti rá az akaratát, csak most éppen fogyóban az ereje. Az egyetlen különbség, hogy az USA erősebb.


Amit én ki akartam emelni, hogy nem az a kérdés, hogy valaki ráerőlteti-e az akaratát másokra, mert mindenki ezt csinálja. A kérdés az, hogy mit kezd ezzel az akarattal, és milyen módszerekkel teszi. Ilyen szempobtól az USA a legkisebb rossz.


"Kínával ilyet tenne, Kína válasza sem maradna el ami érzékenyen érintené az USA-t. Törökország nem tud olyan választ adni mint Kína."


Ok, ebben tényleg van logika, a Kína párhuzam vitorlájából mondhatjuk, hogy kifogtad a szelet de ettől még mindig nem látom logikusnak, az eredeti teóriát. Még ha kivitelezhető is lenne, egyszerűen nincs arányban a válasz. Számtalan olyan konfliktusa van/volt az USA-nak, ahol sokkal kézenfekvőbb lett volna bevetni egy ilyet, mint egy szaros NATO csatlakozás blokkolása.


"A török hadsereg minőségben, kiképzésben harci tapasztalatban fényévekkel megelőzi az iráni haderőt."


Igen, ez így van, én nem azt mondtam, hogy gyengébb a török hadsereg, hanem azt a szélsőséges állításodat cáfoltam, hogy az iráni hadsereg nulla lenne. A térségben igen komoly haderőnek számít.


"kb 30 év alatt összegyűjtenek egy darab bombára elég uránt"


Nem az urán az érdekes, hanem a tudás. Ha képesek megépíteni egy bombát, akkor hozzávaló már lesz hozzá.


"Hivatalosan nem létezik ilyen fegyver és ha nincs rá bizonyíték semmire nem mennek."


Szerintem ez nem ilyen egyszerű, veszélyes játék az ilyen. De mindegy, ezt engedjük el.


"Mert Irán semmiféle veszélyt nem jelent az USA-ra."


De jelent, mert egy stratégiailag fontos területen van domináns hatalom, aki ellenséges vele. De mindegy, ez más téma.

2023. febr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

"Ez jelenti azt, hogy nem vagy biztos, csak feltételezed. Megjegyzem, a fúziós reaktort is 100 éve kutatják, el is értek valamit, ami működik. Ettől még nem mondanám, hogy a technológia bevethető. Maradjunk annyiban, hogy sem neked, sem nekem nincs fogalmunk arra nézve, hogy bárki képes-e egy richter 7.8-as földrengés előidézésére."


Mivel egy tömegpusztító fegyverről van szó, nem fogják az orrodra kötni, de nagy valószínűséggel van ilyen eszköz.



"Jaj, annyi itt a félrecsúszás. Az agent orange egy okádék dolog volt, de nem tömegpusztító fegyver, hanem gyomirtó. A dzsungelt irtották vele, és sajnos brutális hatása maradt a lakosságra is. Ettől függetlenül ez nem tömegpusztító fegyver bevetése kategória."


És szerinted nem tudták hogy milyen hatása van az emberekre? Ugyanmár. Urakban meg uránnal bevont lövedékeket használt az amerikai hadsereg.



"Ez megintcsak nem tömegpusztító fegyver bevetése során történt. Szerintem übergáz dolgokat csinált az USA a közel-keleten, de tömegpusztító fegyver volt a téma, azt meg nem vetett be."


Nem azt mondtam hogy tömegpusztító fegyverrel tette, de az tény hogy szándékosan gyilkolta a civil lakosságot.



"Nincs a fenét, csak kisebb. Kína magába kebelezte Hongkongot, legközelebb Tajvant szeretné, és egyéb szigeteket is. Oroszország pedig egész Eurázsiára kényszeríti rá az akaratát, csak most éppen fogyóban az ereje. Az egyetlen különbség, hogy az USA erősebb."


Kína még a szomszédos Tajvanra sem tudja rákényszeríteni az akaratát, Oroszország meg nem bír a szomszédos Ukrajnával.



"A kérdés az, hogy mit kezd ezzel az akarattal, és milyen módszerekkel teszi. Ilyen szempobtól az USA a legkisebb rossz."


Az USA-t én sokkal rosszabbnak gondolom. Kína és Oroszország nyers erővel próbálja ezt leginkább elérni, mig az USA a nyers erő mellett belülről bomlasztva. A 2016-os Törökországi Gülen féle puccskísérlet mögött is az USA van. Gyakorlatilag minden állami szervezetbe beépültek.



"Még ha kivitelezhető is lenne, egyszerűen nincs arányban a válasz. Számtalan olyan konfliktusa van/volt az USA-nak, ahol sokkal kézenfekvőbb lett volna bevetni egy ilyet, mint egy szaros NATO csatlakozás blokkolása."


Akkor nem érted. Nem a NATO bővítés blokkolása a fő probléma. Az csak egy csepp a történetben. Törökország kijelentette hogy független és nem úgy ugrál ahogy az USA fütyül. Ez az igazi ok.



"Igen, ez így van, én nem azt mondtam, hogy gyengébb a török hadsereg, hanem azt a szélsőséges állításodat cáfoltam, hogy az iráni hadsereg nulla lenne. A térségben igen komoly haderőnek számít."


A többit már az USA szétverte.



"Nem az urán az érdekes, hanem a tudás. Ha képesek megépíteni egy bombát, akkor hozzávaló már lesz hozzá."


Annyit nem fog tudni szerezni hogy az fenyegetést jelentsen az USA-ra.

2023. febr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Igazából akármit csinálunk, két malomban őrölünk, úgyhogy én elengedtem. Szép napot!
2023. febr. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
64%
Még egy érdekes dolog. A török belügyminiszter pénteken nyilatkozott úgy hogy az USA vegye le a koszos kezét Törökországról. Hétfőn pedig földrengés.
2023. febr. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
44%

A másik meg, hogy "rendes" földrengéskor mikor vannak ilyen fényvillanások?

[link]

2023. febr. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

" [link]


Úgy néz ki ők is beszólhattak az USA-nak :).

2023. febr. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
22%

Ugyanazon a napon volt Grúziában is 4,4-es, amikor a románoknál.

Nem szóltak be, de a műholdról ugye pásztázni kellett azért, lehet, hogy pont ezen a vonalon pásztázták végig, és úgy irányították rá Törökországra.

2023. febr. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!