Kína hány éven belül provokálhat fegyveres konfliktust Tajwan kapcsán? USA megvédené Tajwan-t, ha erre sor kerülne? Környező szövetséges államok is belebonyolódva világháborúvá terebélyesedhet?
Kizárt, hogy konfliktus legyen ebből, Kína pedig csak brutális áldozatok árán tudná elfoglalni Tajwant még akkor is, ha csak egyedül védekezik. Egyrészt Tajwan hadereje NEM gyenge, másrészt pedig sokat segít, hogy egy sziget. Tehát nem csak, hogy nagyon jól védehető, de ráadásul azonnal értesítenék az amcsik őket, ha Kína támadni szeretne, hiszen 21. század van, NEM tudsz már elrejteni egy készülő offenzívát. Meg hát ekkora támadásra felkészülni hónapok lenne, Tajwan se ülne tétlenül:D
Kínának nem éri meg egy ilyen konfliktus, ez inkább csak olyan, mint mikor a ruszkik vergődnek, hogy ez lesz meg az lesz, de egyáltalán nem éri meg nekik, ez csak az ott élőknek szól, hogy ők milyen erősek.
Kína meg azért sem támadna, mert ott tényleg olyan ember van hatalmon aki a népe jövőjét nézi 100%-ban és mindent megtesz ezért, egy ilyen háború pedig semmivel nem vinné őket előre, sőt, inkább visszarántaná minden tekintetben.
Gazdaságilag is nagyot bukna Kína, mert mindenki elfelejti, hogy mi az olcsóság miatt gyártatunk ott, nem azért, mert hú de jók lennének..:D ők ellenben durván függenek a mi gazdag piacunktól, hogy megvegyük az olcsón készült alkatrészeket a drága telefonjainkba pl. Meg ki is szervezhetjük indiába a gyártást (ami elég drága lenne, de megoldható, ha nem szeretnénk nyugati fizetéseken gyártani), viszont Kína mit csinál, kinek árul majd?:D
#5
A párhuzam valamennyire adja magát, de egyrészt Hszipincsi nem Putyin, másrészt Ukrajnában a Donbaszban már 8 éve folyamatosan háború volt, február 24-én "csak" eszkalálódott
Megváltoztak a háborúk. Az ukrán háborúban jól láthatjuk, hogy már nem működik az a klasszikus terület szerző háború ami évezredekig volt, hogy felsorakoztatod a katonákat aztán csata.
Csak úgy lehet, ha porig rombolsz mindent. Tajvant senki se akarja porig rombolni. Ennyi az egész.
"4es, pontosan 1 éve még Ukrajnáról is ezt mondták..."
Akkoriban egy ( az elmőlt évtizedben nem először) gyakorlatozó 150 000 fő körüli haderő kapcsán vetődött fel a téma és valóban arról azt mondták, hogy nem fognak támadni.
Tajvan elfoglalásához minimum egy nullával nagyobb haderő kellene, e mellett a teljes kínai haditengerészet és légierő. Ez nagyobb csapatösszevonál lenne, mint a Sivatagi Vihar erői voltak 1991ben. Ezt ma már nagyon nehéz titokban tartani.
Minden attól függ hogy hogyan alakulnak a világgazdasági folyamatok.
Ha kína és a szövetségesei meg tudnak erősödni a következő években és megtörik a dollár világuralmát akkor kína meg tudja zsarolni az usa-t.
Az amicsiknak nincsenek elveik csak a pénz körül forog minden. Ha az üzlet azt kívánja szemrebbenés nélkül beáldozzák tajvant.
#9
Nem tudnának úgy alakulni "a világgazdasági folymatok" hogy Kína gazdasága ne rokkanjon bele egy akármilyen mértékű katonai akcióba Tajvan ellen. Még Kína elleni szankciók se kellenének hozzá hogy összeomoljanak mindenestül a jüanjukkal és az import-exportfüggő iparukkal együtt
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!