Brüsszel miért nem fogja már fel végre, hogy a szankciók csak Európának ártanak és miattuk szenvednek az európaiak?
" És az mit segít az EU-n, ha Oroszországban is vannak nehézségek?"
Ezt már egy kicsit jobb képességű általános iskolás is átlátja, ez azért nem olyan bonyolult kérdés, főleg így egy évnyi háborúzás után.
Gondolkozzunk Béláim!
Hörp,hörp...
-Moungyad Bélám!
- Meg kell értetni Brüsszellel hogy a szankciók hibák!
-Nem jó Bélám! Akkor megint csak nem kapunk pízt!
Akkor gondolkozzunk Béláim!
Hörp,hörp,hörp...
_Moungyad Bélám!
-El kell fogadni mindent,de idehaza azt kell mondani, rossz!
...
Az Európai gazdaság mérete önmagában a többszöröse az orosz gazdaságnak (csak a Német gazdaság mérete egyedül két és félszer nagyobb, mint az orosz) - csak hogy megértsük az erőviszonyokat, és érezzük a szankciós politika súlyát.
Az orosz gazdaság maga tényszerűen megreccsent. Az olajra sem számíthatnak: a jelenlegi orosz olajárak hordónként még a 60 dolláros szankciós felső határt sem érik el. Adalék, hogy az autópiac megroppanása mellett Oroszország gyakorlatilag egyetlen (külföldi) megrendelést sem kapott repülőgépgyártásra. Az évet 4,5%-os recesszióval zárták úgy, hogy félévkor még 1% pluszban voltak.
Fontos tudni, hogy az orosz gazdaságpolitika vezetői mindazonáltal hozzáértő szakemberek, akik évek óta készültek egy ilyen szkenárióra, ezért nem látványosabb az összeomlás. Azt is fontos tudni - és ezt a döntéshozók már február ótaa hangslyozzák - hogy a szankciós politika nem valami gyors atomfegyver, inkább lassan ható, de kíméletlen erő. Egyes elemzők szerint már most, alig egy év után, évtizedekben mérhető az orosz lemaradás.
Az európaiak pedig köszönik, jól vannak. Gyakorlatilag - Magyarországot kivéve - minden országban túl vannak az infláció csúcsán, és mindenhol lassul a pénzromlás mértéke. A holland tőzsdén szuperalacsonyak a gázárak, és bár az energiaválság veszélye nem hárult el, sok minden helyrebillent. (Franciaország pl. újra exportál villamosenergiát, noha kezdetben még importra is szorult)
Magyarországnak sem a szankciók ártanak, hanem a hozzáértés hiánya, a rendszerszintre emelt korrupció, és az állam rabul ejtése. Emiatt bukjukk pl. az Erasmus+ programot, a Norvég alap több millió euróját, a helyreállítási alapok több milliárd euróját. Emiatt van, hogy a 2010-ben jó állapotban átadott gazdaság, és 10 éven keresztül kedvező gazdasági környezet ellenére az ország durván sebezhető maradt a COVID válság idejére.
Csak gondold végig lépésről lépésre, és világos lesz, hogy mennyi lehetőség robogott el mellettünk, mert a Fidesz kizárólag a klientúra hízlalásával és helyzetbehozásával volt elfoglalva.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!