Ukránpártiak, mit szóltok ahhoz, hogy a szankciók miatt egy tél alatt többen fognak meghalni, mint az egész háborúban?
"Megéri a háborúsdi?"
Hát... ezt beszéld meg azzal, aki háborúzik.
Ukrajna támogatása megéri az EUnak? Ha sikerül megvédeni az érdekszféráját, akkor igen.
Ne kezd megint azt a szentimentális szart, hogy egy gazdasági unió magasztos elvek mentén az átlag ember életének védelmére kelt. Nem értem miért nyomatják ennyire ezt az oroszpártiak. Az EU gazdasági érdek mentén cselekszik, ami jelenleg egybevág Ukrajna érdekeivel (tkeintve, hogy ha nem vállalják ezt az áldozatot és megadják magukat, megszűnnek Ukrajnának lenni:D)
"És az oroszpártiak mit szólnak ahhoz, hogy háború előtt is Magyarországon több ember fagyott halálra, mint Németországban?"
Az hagyján, de még Oroszországban is, még népességarányosan is.
"Az EU gazdasági érdek mentén cselekszik"
Nagyon helyesen, hiszen ezért jött létre.
Nem tudjuk, hogy hányan fognak meghalni. Sem a háborúban, sem a rezsiárak növekedése miatt.
Ezen kívül csúsztatások vannak a történetben:
a hidegben jobban terjednek a vírusok, mint az influenza;
- ez pont nem igaz, az influenza terjedését a magasabb téli hőmérséklet segíti elő
ezt erősíti, hogy ha kint hidegebb van, kevésbé szellőztetnek az emberek, ami szintén a vírusoknak kedvez;
- ez igaz, csak semmi köze a rezsiárakhoz. Meleg lakást sem szeretnek az emberek átszellőztetni, ha kint nagyon hideg van
hidegben nő a vérnyomás, ami növeli a szívinfarktus és az agyvérzés esélyét
- Ez így van, csak szintén semmi köze a rezsiárakhoz.
Az ÁNTSZ egy 2012-es cikke szerint:
"Az összes halálok miatti halálozás általában magasabb a téli hónapokban, mint nyáron.. Télen a magasabb halandóságot elsősorban a légúti fertőző megbetegedések, influenza járványok okozzák, az influenza terjedését a magasabb téli hőmérséklet segíti elő. A nagy hideg nem kedvez a járványok terjedésének, viszont a szervezet lehűlése elősegítheti a fertőző baktériumok, vírusok bejutását szervezetünkbe. További érdekes összefüggést figyeltek meg a havazás és a halálos szívrohamok között, amelynek oka úgy tűnik, inkább a téli csapadékhullás, nem pedig a téli hideg (Spitalnic 1996, Gorjanc 1999). Budapesti adatok alapján a szakemberek kimutatták, hogy télen a hőmérséklet csökkenése a szív- érrendszeri halálozás kockázatát mintegy 2%-kal növeli. Ez a hatás általában a hideghullám megérkezése után 3-7 nappal mutatható ki."
A fentieknek sincs köze a rezsiárakhoz. Aminek van, az a kihűlés illetve fagyhalál, de arra nem tér ki a Telex, hogy ezek az adatok hogyan alakultak az általuk vizsgált időszakban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!