A keleti országok miért veszik készpénznek, hogy az USA semmit se fejleszett az atomarzenáljulból? Semmit se tanultak a második világháborúból?
Az USA taktikája mindig az volt, hogy sose reklámozták milyen erősek.
Ameddig a németek meg az oroszok lövöldözték egymást, addig az USA a háború végén ledobta az atombombát.
Akkor mindenki csak pislogott, hogy mi a szar ez.
Én mondjuk azért gondolom, hogy nem sokat költöttek rá, mert minimum 35 évvel előzték a korukat a hidegháború végén.
Még ma is ők rendelkeznek a legjobb csapásmérő képességekkel, ugyanis nukleáris triádjuk csak nekik van - földi rakéták, tengeralattjáróról indítható rakéták, és lopakodó nukleáris bombázók.
Na épp a lopakodó bombázó az, amiből egyik ellenségének sincs egy darab sem.
És abból is lehet sejteni, hogy nem sokat költöttek a nukleáris fegyverkezésre, hogy sokan belülről is kritizálják a vezetést, hogy nem költenek eleget és attól tartanak, hogy a ruszkik leelőzhetik őket.
"(...) az USA a háború végén ledobta az atombombát.
Akkor mindenki csak pislogott, hogy mi a szar ez."
- Valójában annyira nem pislogtak, hiszen a háború alatt futott német és japán atombomba-projekt is. Az alapkutatás sokkal nemzetközibb és globálisabb (most is, és volt már akkor is), mint azt általában szokás gondolni. Nem volt titok, hogy nukleáris láncreakció segítségével brutálisan nagy energiát lehet felszabadítani, ezt tudták az amerikai, a német és a japán atomfizikusok is, meg kb. minden olyan atomfizikus a világon, aki naprakész volt, függetlenül attól, hogy a hazája indított-e atomprogramot.
A konkrét megvalósításért (ami már nemcsak elméleti fizikai, hanem mérnöki feladat is volt) óriási verseny folyt, ezt nyerték meg az amerikaiak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!