A nyúlfarknyi EU szankció mit érnek, amikor az oroszoknak ott van a Sanghaji Együttműködési Szervezet?
Teljesen mindegy, hol mennyi ember ér, az a lényeg, hogy egy ország hol talál piacot a termékei eladásához, illetve honnan tud exportálni. Márpedig Oroszország exportjának jelentős része az EU felé megy. Ha az SCO országai olyan jó felvevőpiacot jelentenének számára, már rég odakoncentrálnak, nem az EU-ba.
Emellett import szempontjából is eléggé függ Oroszország a nyugati államoktól.
1. az orosz GDP 4-6%-al csökken idén, jó reggelt kívánok.
2. eközben az EU, bár lassul, még mindig növekszik, 0,8%-os bővülés várható idén, és az USA is még mindig növekszik, 1,5%-al.
Jó reggelt kívánok.
2. Kína növekedése a nyugatnál jóval brutálisabban lassul, a korábbi évek 8-10-12%-os éves növekedései helyett idén már csak 2,5-3% lesz.
Jó reggelt kívánok.
3. Az energetikai szankciók még nem is léptek életbe - december elején lépnek életbe az olaj-szankciók. A gáz pedig eleve nincs is szankcionálva.
Az oroszok egyoldalúan nem szállítanak gázt, mert cserébe az eddig életbe lépett szankciót feloldását követelik. Kínzó kérdés: vajon miért akarják a gázzal zsarolással feloldatni a szankciókat, ha amúgy nincs rájuk hatással, sőt, konkrétan jól járnak vele, ahogy azt a retardjobber média állítja?
Jó reggelt kívánok.
4. Egy hatalmi tömb erejét nem létszámban szokás mérni, hanem gazdasági és katonai erőben.
A nyugati tömb és szövetségeseik, azaz USA, EU, Nagy-Britannia, Japán, Kanada, Dél-korea, Ausztrália, Törökország, Szaud-Arábia, csak hogy a nagyobbakat említsem, az egész világ gazdasági erejének a ~44-45%-át teszik ki.
A Sanghaji együttműködés ~30%ot.
A katonai erőt hagyjuk is, mert a Sanghaji együttműködés nem katonai szövetség, de még ha az is lenne, a NATO annyival erősebb mindenki másnál, hogy értelme sincs összehasonlítgatni.
Jó reggelt kívánok.
"#2: De a Sanghaji Együttműködési Szervezet erősödik és bővül, az EU pedig szétesik és gyengül. Jó reggelt kívánok!"
Ezt csak te állítod. Illetve nem te, hanem a jobboldali retardmédia, te csak szajkózod vissza, mint egy papagáj, viszont semmivel nem tudod alátámasztani.
Az SCO egy elég laza együttműködési szövetség (és, idézek a wikipediáról: "The SCO is primarily centered on security-related concerns, often describing the main threats it confronts as being terrorism, separatism and extremism."). Kína és India mindketten tagok, a két legnagyobb, mégis voltak határharcaik 2020-21-ben. Pakisztán is tag, Indiával mind a mai napig folyamatosak a konfliktusaik, az utóbbi 75 évben négy háborújuk volt, szerintem formálisan ma sincs köztük béke, jobban utálják egymást, mint bárki mást a világon. Törökország tárgyalópartnere az SCO-nak, miközben hosszútávon EU-tagságra pályázik.
Az SCO inkább egy ázsiai klub, ahol országok beszélgetnek arról, hogy mik a problémáik, meghallgatják egymást, megtalálják a közös ügyeket, és azokban próbálnak együttműködni. Na már most, az nem egy közös ügy, hogy az EU szankcionálja Oroszországot. Ettől még, teszem azt, India nem fog több orosz kőolajat venni, mint amennyit egyébként is venne.
Egyébként azt én is megkérdezném, hogy ha az oroszoknak bliktri az uniós szankciócsomag, akkor mi a francért virnyákolnak már hónapok óta ellene... Merthogy azt teszik, miközben bizonygatják, hogy milyen jól elvannak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!