10: ha valami nagyon nyilvánvalónak látszik, akkor jó esély van, hogy megrendezett, és szándékosan tereli arra a gyanút
Egy profi titkosszolgálat mindig úgy végzi a dolgokat, hogy ne legyen egyértelmű, hogy ők csinálták, inkább az ellenfélre mutassanak a nyomok.
Még a zajló háború ellenére is a legvalószínűbb válasz a rozsda és karbantartás hiánya. Nyílt titok, hogy a vezeték több helyen is nagyon ramaty állapotban van, pár éve volt egy nagy leállás mikor szennyezett olajat küldtek az oroszok Fehéroroszországba, Szlovákiába és Magyarországra is ami erősen korrozív, fel sem tudták dolgozni a finomítók és akkor is készleteket kellett felszabadítani azokra a hónapokra amíg helyre állt a rend. A szankciók kezdete óta ráadásul valószínűleg a Transneft sem rendelkezik minden eszközzel ami a gyors és hatékony munkavégzéshez kellene.
A lengyel ágat egyébként azért nem lenne értelme szabotálni, mert január 1.-től úgy is leáll a lengyel határtól rajta az európai szállítás (elvileg lehet rajta EU-n kívüli exportra szállítani, de ennek nem sok értelme volna), nem stratégiai célpont.
Az a baj, hogy orbán túl sok barátságot küld a vezetéken a tömeggyilkosnak.
Ezt nem bírta a rendszer.
"válasz a rozsda és karbantartás hiánya. "
Huhhúúú!
rozsda???
#15: Igen, kb. az olajiparral egyidős a probléma. Egyszerű paraszti logikával egy olajos környezetben nyilván nem szabadna korróziónak fellépnie, de a vezetékrendszerekben tenyésznek olyan baktériumok és mikroorganizmusok, amelyek biológiai korróziót okozhatnak, mert életük során savas anyagokat termelnek. Ez egyrészt ott van természetes eredetűen is az alapkőzetben, másrészt bejuthat szennyezőként is kívülről mikor Lev Davidocs olajmunkás beleejti a parizeres szendvicsét a vezetékbe. Az, hogy az orosz olaj minősége ezen felül elég kiszámíthatatlan is csak rátesz egy lapáttal.
A németek mutatták ki, hogy a hozzájuk érkező orosz olajban (s termékekben is!) nagyon magas a vas-oxid és más fémes szennyezők aránya. A nagy méretű részecskéket ki tudják szűrni az oroszok, így az iparban általánosan elterjedt teszteket meg tudják hekkelni, a 10 mikrométer alatti részecskéket viszont nem szokta szinte senki sem vizsgálni, ezekből van nagyon sok az uráli kőolajban ami átjön a vezetéken.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!