Reális, hogy sokan félnek egy atomháborútól? Hisz úgysem teszik meg, mert az világvégét okozna....
"Amikor feltalálták az atombombát, akkor is azt hitték, hogy soha senki nem merné bevetni.."
Kik? Nem is tudott róla szinte senki az egész világon.
Egyáltalán nem biztos, hogy világvégét okozna.
A 80 évek elején kidolgozott nukleáris tél teóriát már számos egyéb tanulmány és gyakorlati megfigyelések is cáfolták.
Például a kuvaiti olajkutak felgyújtása - Carl Sagan, aki a nukleáris telet jósoló klimatikus modell egyik kidolgozója volt, a kollégáival együtt fogta a modelljét, és az égő kuvaiti olajkutakra alkalmazta, ki is jött nekik, hogy itt ez nukleáris telet fog okozni, ha nem oltják el azonnal. Persze nem oltották el azonnal, sőt, még fél múlva is bőszen égtek a kutak.
És nem történt semmiféle globális napkitakarás meg lehűlés. Konkrétan NULLA hatása volt a klímára.
Méghozzá azért, mert nem jutottak fel a sztratoszférába az égéstermékek, hanem elég hamar leülepedtek a felszínre.
Mert ehhez konkrétan tűzviharoknak kellene kialakulnia, ami egy elég ritka jelenség.
A 2017-18as ausztráliai bozóttüzeknél pl. keletkeztek ilyen tűzviharok, és direkt azt figyelték és követték nyomon műholdakkal, hogy ezen tűzviharok miatt a sztratoszféra alsó rétegét elérő égéstermékek mennyi ideig maradnak ott.
Az találták, hogy ~4-5 hónapig.
Tehát van ezeknek a nukleáris tél-modelleknek két alapvető hibája.
1. feltételezik, hogy nagyon nagy mennyiségű égéstermék jut fel a sztratoszférába, de erre nincs semmilyen bizonyíték
2. feltételezik, hogy ez az égéstermék sok-sok évig ott kering, mielőtt leülepszik, de erre sincs semmilyen bizonyíték, sőt, gyakorlati megfigyelések cáfolják
Az a helyzet, hogy ha bármelyik ilyen nukleáris teles tanulmányt elolvassa bárki, akkor mindegyik gyakorlatig azzal kezdődik, hogy "feltételezzük, hogy X mennyiségű atomfegyver bevetése esetén Z mennyiségű korom jut a sztratoszférába", majd ebből a kiinduló állapotból szépen lemodellezik, hogy ennek milyen hatása lenne a klímára.
Csakhogy az alapfeltevés is téves.
És egyébként még a hatását tekintve is téves sok ilyen tanulmány.
A legutóbbi, amit olvastam, azt becsülte, hogy egy USA-orosz nukleáris háború 150 Tg, azaz 150 millió tonna hamuval számol, és világvégét vizionál.
Hát izé, Pinatubo vulkán 1991-es kitörése, ~20 millió tonnányi kén-dioxidot és egyéb, a napsugárzást kitakaró anyagokat lőtt fel a sztratoszférába, gyakorlatilag semmi sem történt.
A Triász-végi nagy kihalást okozó vulkáni tevékenység több milliárd! tonnányi kén-dioxidot és egyéb, a napsugárzást kitakaró anyagot juttatott a sztratoszférába.
Na az tényleg tömeges kihalást okozott.
De azért azt lássuk, hogy van egy nagyságrendi különbség a 150 millió és a több milliárd tonna között.
#8
Állandóan bemásolod ezt az áltudományos faxságot, amiben egy nagyvárosokban tömegesen alkalmazott nukleáris támadást hasonlítasz a kuvaiti olajkutakhoz, meg bozóttüzekhez.
El kel hogy szomorítsalak, még egy pöcsköszörű 100 kT-ás atombomba felhője is bőven a sztratoszférába emelkedik, a cár-bomba 100 MT-ás hatóerejét azért korlátozták 50MT-ra, mert a robbanási törmelékfelhő kilépett volna az űrbe, és alacsony-földkörüli pályáról a robbanástól több ezer km-re is rádióaktív salakkihullást okozott volna. Tűzvihar nem alakul ki, ezt a baromságot! Pont a termonukleáris fegyver sajátossága, hogy a robbanás epicentrumától akár 40 km-re is minden éghető azonnal anyag meggyullad az intenzív fény-, és hősugárzástól. Tűzvihart eddig a történelemben csak pár helyen dokumentáltak, Drezdában, és Tokióban a II.vh alatt, ott a szövetségesek tömegesen alkalmazták a gyújtóbombákat. A jellegzetessége, hogy olyan felfel irányuló légáramlás alakul ki a környezetében, hogy akár az embereket is be tudja szippantani a légáram. Ha egy atomfegyvert alkalmaznak egy városban, akkor 100% a tűzvihar, ami a több tízezer Celsius fokos tűzgömbből indul ki. Ehhez még hozzá kell venni, hogy minden környékbeli erdő, szántó, falvak leégnek.
Sokan lemodellezték az atomtelet, és valahogy mindig kijött egy totális nukleáris háború esetén. Annyiban igazad van, hogy most nincs esély egy olyan hidegháborús apokalipszisre, amiben eldurrantanak 60-70 ezer töltetet, és amiben minden város pusztulásával számoltak, de ha a NATO, ruszki beindulna, kb 10-15 ezer biztos felrobbanna. Lehet nem lenne 5 évig tartó sötétség -50 C fokkal, de ha csak pár fokkal esne a hőmérséklet, akkor is éhen halna az emberiség jó része. 1816-ban volt a "nyár nélküli" év, amit a Tambora vulkán kitörése okozott. A sztratoszférába került por miatt kb 1 C fokkal csökkent a globális hőmérséklet, és ez azzal járt, hogy a gazdák nem tudtak vetni, mert még júniusban is fagyos volt a talaj, meg augusztusban havazott.3-4 év múlva állt csak helyre a rend, ennyi idő alatt ülepedett le a por. Csak Európában kb 2-300 ezren haltak éhen, lázadások, zavargások voltak. Ehhez tegyük hozzá, hogy abban az időben az emberek sokkal önellátóbbak voltak, a tűrőképességük sem összehasonlítható a mai elkényelmesedett emberekéhez.
Érdekel benneteket, hogy mikor jön el a világvége?
Mikor ennek a sorozatnak a cselekménye elérkezik Máté 24-hez.
Pontosan akkor jön el a vég. Amikor levetítik amerikában és a hívek szerte a világon nézni fogják azt az epizódot.
Ne így legyen, de így lesz!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!