Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A szankciókat meddig bírja ki...

A szankciókat meddig bírja ki az Eu?

Figyelt kérdés

Nagyon úgy néz ki, hogy a szankciókkal az Eu lassan saját magát szankcionálja.

Mikor fog eljönni az a pont, amikor az Eu ki meri mondani, hogy a szankciók hosszú távú hatása az Eu-ra nézve sokkal rosszabb, mint Oroszországra nézve?


2022. szept. 30. 22:10
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
45%
Az EU gazdasága potens, jól keres, ki tudja fizetni, az oroszok meg csövesek, akik máson élősködnek (olaj, gáz, ásványi anyagok) mégsem jutnak egyről a kettőre.
2022. szept. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
73%
Öhm... kérdező, küldd már el újra azt a linket. Sikerült a forráskódot vagy mi a tökömet linkelned:D
2022. szept. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
2022. szept. 30. 22:59
 14/28 A kérdező kommentje:
11-es, álomvilágban élsz. Az Eu valójában egy piramisjáték. Egyik bedől, rántja magával a többit.
2022. szept. 30. 23:00
 15/28 anonim ***** válasza:
81%

#4

Ez két különböző dolog.

A gázprobléma és az infláció nincs túl nagy összefüggésben, bár a gáz árának növekedése természetesen jár más vonatkozásban is árdrágító hatással.

A magyar infláció viszont jórészt a költségvetési hiánynak köszönhető, ami a gigászi EU-s helyreállítási alap pénzeinek visszatartásából fakad. A Magyar államnak egyszerűen nincs annyi pénze, hogy kifizesse a fizetendőit, ezért devalvációhoz fordult, mert ha mondjuk például 30%-al leértékeli a Forintot, akkor ha ugyanannyit fizet ki, mint régen, akkor valójában 30%-al kevesebbet fizet.

Ez viszont természetesen azt is jelenti, hogy akkor 30%-al kevesebbet is keresünk, mivel a pénzünk ennyivel kevesebbet ér, bár a százalékot nem tudom pontosan, de szerintem valami ilyesmi lehet, bár nem biztos, a lényeget viszont remélem sikerült megértetnem.

2022. szept. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
66%

Német autó, svájci óra, francia pezsgő, skót viszki, olasz ruha, spanyol ingatlan.


Az orosz meg a siralmas, primitív szaraival csak kiröhögteti magát.

Nedm képes gyártani semmit.

Még egy processzort sem tud kiizzadni magából.

Szánalmas, töketlen, irigy buta verebek.

2022. szept. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
15ös, látom érved nincs. Bírom azt a fajta mentalitást, hogy arra aki reálisan lát, nem elfogult, egyből olyan jelzőket raknak egyesek, mint amilyet te rám. A realista, elfogulatlan gondolkodás bizonyos szellemi szintet igényel.
2022. szept. 30. 23:08
 18/28 A kérdező kommentje:
17-es, alapanyagok, pl acél, gáz, olaj, soroljam? Te termékekben gondolkodsz, ndm pedig alapanyagokban, nyersanyagokban.
2022. szept. 30. 23:09
 19/28 anonim ***** válasza:
73%
Jó, a linkelés nem megy, nemtom milyen eszközről csinálod, de nem halandóknak lett szánva:D
2022. szept. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Én rákattintok arra a linkre amit belinkeltem ide, és jó. Szerintem a többieknek is.
2022. szept. 30. 23:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!