Tulajdonképpen majdnem mindegy, hogy az EU milyen szankciókat hoz, ha úgyis csak az orosz-amerikai megegyezés zárhatná le a háborút?
Sok vita megy a szankciókról nálunk is. A kormány amit mond, hogy anélkül minden szuper lenne nyilván nem igaz, mert az infláció már tavaly meglódult a Covid miatt és az idei választások előtti pénzszórás nagyon sokat rontott a helyzeten, de politikailag persze érthető, hogy másra akarják tolni a felelősséget. Másfelől meg az ellenzék kommunikációja is problémás, ha fegyvereket akarnak küldeni, mert azzal csak eszkalálnák tovább a helyzetet.
Viszont egyik fél sem mondja ki, hogy Európa nincs abban a helyzetben, hogy kikényszerítse az oroszok visszavonulását, mert nincsenek meg a katonai eszközei és szétválnak az EU és az USA gazdasági érdekei, mert az euró zuhan a dollárhoz képest. Persze tudjuk, hogy jókora nyomás jön az USA-tól, de nem lehetne kicsit jobban képviselni a saját érdekeinket?
"Tulajdonképpen majdnem mindegy, hogy az EU milyen szankciókat hoz, ha úgyis csak az orosz-amerikai megegyezés zárhatná le a háborút?"
Ebből a szempontból teljesen mindegy.
2014 óta vannak szankciók az oroszok ellen. megerősödtek közben annyira, hogy belekezdtek a sokadik háborújukba Ukrajnában.
Erre kitalálják, hogy na majd most aztán kicsináljuk a ruszkikat egy újabb szankcióval. Ha az éveken át tartó sok szankció nem volt elég, akkor ez az újabb az már tuti betesz nekik.
Nem tett. A második meg a harmadik, negyedik sem. A sok agyukkal mit tudtak kitalálni?
Legyen egy újabb szankció!
Közben Európa egyre nagyobb bajban van, már vonulnak ki a cégek, mennek tönkre a vállalkozások, az emberek 10 éves megtakarítása megy majd el az idei téli fűtésre meg a megemelkedett élelmiszer és energia árakra, de sebíj, csináljunk egy újabbat!
Az Isten szerelmére! 7 - hét! - szankció volt már a fél év alatt és semmi, nem állította meg az oroszokat. Mégis mennyire kell ostobának lenni hogy a 7 sikertelen próbálkozás után egy nyolcadikat is kitaláljanak?
#2 A szankciókról nem csak itthon van vita, csak itt van olyan kormány amelyik meg is hallgatja.
Meg talán az osztrákoknál, ezt még nem tudni, és nemsokára ilyen lesz az olaszoknál is.
#1 "Tehát te azt mondod szajunk bele, aztán ha Putyin tovább megy..."
NEM!
Azt mondjuk hogy ezzel eddig semmit nem sikerült elérni, csak nekünk lett sokkal rosszabb. Azt mondjuk hogy MÁST kellene csinálni. Mondjuk végre valahára nem hergelni tovább az ukránokat, nem fegyvereket kellene küldeni hanem rávenni mindkét háborúzót hogy legyen tűzszünet és tárgyalás.
Már az első héten ezt kellett volna tenni és sok vezető meg is próbálta. Nem kellett volna abbahagyni és akkor már béke lenne vagy legalább fegyvernyugvás.
Nem mindegy. Az orosz gazdaság nyög a szankciók miatt. Mikroelektronikával óriási bajban vannak. A polgári használatú repülőgépeiket szervizelni se tudják. A nyáron gyártott Ladákban már se légzsák, se ABS. És ilyenkor szokott jönni, hogy Kína majd segít a technológiával. Hát ugye az nem megy egyik napról a másikra. És ha majd megy is, na Kína vajon olcsón vagy drágán adja azokat a cuccokat Oroszországnak, amiket Oroszország senki mástól nem tud megvenni? (Gyengébbek kedvéért a válasz: nyomorultul drágán.) Egyes hosszútávú geopolitikai elemzések arról szólnak, hogy Oroszország betagozódhat a kínai gazdasági övezetbe, még akár kínai bábállam is lehet belőle, mire kiháborúzza magát.
"Viszont egyik fél sem mondja ki, hogy Európa nincs abban a helyzetben, hogy kikényszerítse az oroszok visszavonulását, mert nincsenek meg a katonai eszközei (...)"
- Egyrészt de, megvannak Európa katonai eszközei, britekben, franciákban kifejezetten sok kakaó van, és még jó pár nyugat-európai ország rendelkezik ütőképes hadsereggel. Ha ez mind megjelenne Ukrajnában, valószínűleg gyorsan kiszorítanák onnan az oroszokat. Másrészt viszont azért nem csinálják ezt az uniós országok, mert nem akarják, hogy eszkalálódjon a helyzet, illetve bíznak benne, hogy gazdaságilag is kikényszeríthető az orosz visszavonulás. Utóbbiban persze vagy tévednek, vagy nem.
"(...) nem lehetne kicsit jobban képviselni a saját érdekeinket?"
- Ha itt a mi érdekünk alatt az európai érdeket érted, nos, az az, hogy Putyin mielőbb, de minél kevesebb áldozat árán megbukjon, és Oroszországban is végre elinduljon az a nyomorult polgárosodás, ami Nyugat-Európát és annak kellően polgárosodott, majd felszabadult gyarmatait (USA, Kanada, Ausztrália, stb.) naggyá tette.
#6 Te merre jártál az elmúlt fél évben?
Ugyanazt a szöveget nyomod amivel etettek minket még februárban.
Majd jön a 'még egy kicsit összébb kell húzni a nadrágszíjat, de utána jó lesz' mese?
Fél év ember! Ha fél év nem volt elég nem lesz az hozzá több sem. Mitől lenne? Tényleg nem érted hogy működik a világ? Ahol hiány van ott megjelenik a kínálat is idővel, még ha drágábban is. Pont ahogy kiderült, hogy a többszörös áron megvett LNG valójában az oroszok gáza, csak kicsit megutaztatták a világban és eladták nagyon drágán az ostoba európaiaknak.
"Az orosz gazdaság nyög a szankciók miatt. Mikroelektronikával óriási bajban vannak. A polgári használatú repülőgépeiket szervizelni se tudják. A nyáron gyártott Ladákban már se légzsák, se ABS. És ilyenkor szokott jönni, hogy Kína majd segít a technológiával. Hát ugye az nem megy egyik napról a másikra. És ha majd megy is, na Kína vajon olcsón vagy drágán adja azokat a cuccokat Oroszországnak, amiket Oroszország senki mástól nem tud megvenni?"
Van az EU számára kritikus fémek, nem fémes elemek, ásványok listája (akár 80 - 100 % import) 2020-as adatok ezek.
- Antimon
-Bárium
-Aluminium (Bauxit-ból, EU ban egyedül görög bányászat van, mintegy 18,000 tonna/év)
-Berilium
-Bismut
-Bór
-Kobalt
-Gallium
-Germánium
-Hafnium
-Indium
-Lítium
-Magnézium
-Platina fémek (palladium, platinum, rhodium, iridium, osmium és ruthenium)
-Foszfor
-Ritka, és a könnyű földfémek (La, Ce, Pr, Nd, Pm, Sm, Eu, Gd), illetve (Tb, Dy, Ho, Er, Tm, Yb, Lu, Y)
-Titán
-Wolfrám
-Vanádium
Ez a lista nem tartalmazza az energia hordozókat - szénhidrogén, urán.
Ez azt jeleni ha az import valamilyen módon ezekből erősen csökken vagy megszűnik, akkor az arra alapuló ipar egyszerűen bekrepál.
Az USA nyíltan üzletel velük, szankciók alól mentesítették ezeket, nem vitális dolgokat tilalmaznak, és csak az EU szankcionálgat mindent, magas lóról rózsaszínű elvekkel dobálóznak, de belátják, ezek csak elvek, nem a valóság, és jön a harmadik fél közbeiktatása.
Harmadik fél közbeiktatásával (India és Azerbajdzsán) az EU Orosz olajat és gázt vesz a mai napig. Nagyon sok nélkülözhetetlen nyersanyag van még Oroszországban, melyek nélkül a világgazdaság összeomlana. Pl. Chipgyártáshoz Xenon, argon, neon, repülőgépgyártáshoz nélkülözhetetlen titán, nem utolsó sorban nagyon jó kalóriaértékű szén.
Oroszországot egyszerűen kivenni az világgazdaság energiaképletéből , és beharangozni, nincs rá szükség, egyszerűen nagyotmondás. Legjobb esetben is csak annyi történik, hogy mindent is körbehajóznak a fél világon, majd új "zöld" címkével megveszi Európa. Persze 9-szeres áron ...
“Már az első héten ezt kellett volna tenni és sok vezető meg is próbálta. Nem kellett volna abbahagyni és akkor már béke lenne vagy legalább fegyvernyugvás.“
Ne légy NAÍV! Akkor lenne más ellenfél, ahogy voltak a Csecsenek, Grúzok
Itt még nem szankciókat akar ő ?
"britekben, franciákban kifejezetten sok kakaó van"
A Briteknek utoljára 1992-ben volt ténylegesen nagyméretű és hadrafogható hadseregük. Most 227 harckocsival, amit 150-re csökkentenek, mire mennének ?
A Franciák azok, amelyek normálisan gyártanak, 400 otthonra, 400 exportra, 1,500 megint Indiának, és otthonra is egy újabb 200 - 300.
A Brit Challenger 2-est Irakban bizonyítottan, frontálisan beütötte, leküzdötte az RPG-29-es.
"még jó pár nyugat-európai ország rendelkezik ütőképes hadsereggel."
Nyugat - Európában 20 - 200 közötti harckocsival bírnak, a Bundeswehr is 250-el, a Leopárd 2-esről azt tudjuk, hogy a 70-es évekbeli páncéltörő rakétáktól is repül egy 10 - 15 métert a tornya, és a képtelen leküzdeni az ERA kazettázott Lengyel T-72-est.
Akkori mire menne egy Orosz ellen ?
És az Orosz harcászati rakéták mire valók ?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!