Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Tulajdonképpen majdnem mindegy...

Tulajdonképpen majdnem mindegy, hogy az EU milyen szankciókat hoz, ha úgyis csak az orosz-amerikai megegyezés zárhatná le a háborút?

Figyelt kérdés

Sok vita megy a szankciókról nálunk is. A kormány amit mond, hogy anélkül minden szuper lenne nyilván nem igaz, mert az infláció már tavaly meglódult a Covid miatt és az idei választások előtti pénzszórás nagyon sokat rontott a helyzeten, de politikailag persze érthető, hogy másra akarják tolni a felelősséget. Másfelől meg az ellenzék kommunikációja is problémás, ha fegyvereket akarnak küldeni, mert azzal csak eszkalálnák tovább a helyzetet.

Viszont egyik fél sem mondja ki, hogy Európa nincs abban a helyzetben, hogy kikényszerítse az oroszok visszavonulását, mert nincsenek meg a katonai eszközei és szétválnak az EU és az USA gazdasági érdekei, mert az euró zuhan a dollárhoz képest. Persze tudjuk, hogy jókora nyomás jön az USA-tól, de nem lehetne kicsit jobban képviselni a saját érdekeinket?



2022. szept. 27. 20:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#3

Az orosz gazdaság recesszióban van. Konzervatívabb becslés szerint 4 százalékos, a radikális szerint 11. Amúgy meg könnyű azt mondani, hogy kényszerítsük Oroszországot arra, hogy tárgyaljon, de mivel kényszeríted rá? A szankciókon kívül már csak a katonai lépések vannak. Vonuljon be a NATO Ukrajnába?

2022. szept. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

[ma 21:29]: "Pont ahogy kiderült, hogy a többszörös áron megvett LNG valójában az oroszok gáza, csak kicsit megutaztatták a világban és eladták nagyon drágán az ostoba európaiaknak."

- Azt ugye tudod, hogy a gázt az eddig elfogadott szankciók nem érintik?


[ma 21:35]: "Harmadik fél közbeiktatásával (India és Azerbajdzsán) az EU Orosz olajat és gázt vesz a mai napig."

- Még egyszer. Az orosz gázra nem vonatkoznak szankciók. Olajra igen, de amelyik ország kért alóla felmentést (ilyenek vagyunk mi), az kapott.


"Nagyon sok nélkülözhetetlen nyersanyag van még Oroszországban, melyek nélkül a világgazdaság összeomlana. Pl. Chipgyártáshoz Xenon, argon, neon (...)"

- Na ne már... basszus, ezek nemesgázok, a levegő bontásából állítjuk őket elő. Ugye nem azt delirálod, hogy levegőből is rászorulunk az orosz nyersanyagkészletre?


"(...) titán, nem utolsó sorban nagyon jó kalóriaértékű szén."

- Titánt sok helyen lehet bányászni, Ausztráliában, Dél-Afrikában, Japánban. Szenet a világon majdnem mindenhol bányásznak.


Én nem fogok az összes általad felsorol anyagon végigmenni, de szerintem a nemesgázos (és igen gázos, haha) próbálkozásod után nem is kell (xenon, neon, argon az oroszoktól, te jó ég...). Jó az orosz nyersanyagkészlet, de pár évig a világ simán megvan nélküle. Egyetlen nyersanyaggal se tudja Putyin zsarolni a világot.


[ma 21:39]: "Akkori mire menne egy Orosz ellen ? És az Orosz harcászati rakéták mire valók ?"

- Az oroszok az ukránok ellen égnek, mint a rongy. Pedig nyugati katonai beavatkozás nincs, pár önkéntes ment oda a saját szakállára. Ezenkívül olyan NATO-fegyvereket kapnak az ukránok, amik a NATO-ban már jórészt elavultnak számítanak (van pár kivétel), általában nem a csúcstechnológiát kapják. Ehhez képest a medve folyton azon picsog, hogy a nyugat miért segíti fegyverrel Ukrajnát.

2022. szept. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Jeffrey Spender ***** válasza:

# 12



Megnézhetjük, hány napja tart a háború és azt is, hogy a Nyugat hány EUR-t és Dollárt utalt át ezalatt az Oroszoknak. Ennyit arról, hogy mennyire küzd a Nyugat az Oroszok ellen... Ne legyenek illúzióid, a szankciók semmilyen háborút nem akadályoznak meg ezt minden szakértő elmondja mindentől függetlenül. Ami viszont hatna a háborúra az ha elzárnák a pénzcsapot és Oroszország fizetésképtelenné válna, csak a Nyugatnak nem ér annyit Ukrajna, hogy egyik napról a másikra ne fizessen az oroszoknak a gázért és az olajért. Nem látod át az a képmutatást amit a Nyugat tanusít ebben a háborúban.



Az Orosz veszteségek szelektívek. Az Oryx megállapította, hogy az 1,000 harckocsi felét kapásból otthagyta teljesen működőképesen a személyzete, mert kifogytak üzemanyagból / demoralizálódtak / nem értenek feltétlenül a gépükhöz.


A maradék 500-nál már vannak, amik megsemmisültek, de arra azt mondom, a harckocsik egymás nyíllövedékeit jól viselik, és a páncéltörő rakéták azok, amiket nem szereti sem az Abrams, sem a Chally 2, sem Leclerc, és a Leó 2-es és az Orosz meg különösen nem.


És a veszteségek is exaggeráltak.


A háborúban a harckocsis / helikopteres / repülős veszteségeknek van hírértéke, de azokat nézve nem akar kijönni a 30 - 90,000 elesett katonával való számolás, mert a harckocsizók, lövészpáncélosok, és a többi azok egy 4 - 5,000 halottat hoztak össze.


A legnagyobb veszteséget a tüzérségi fegyverekkel okozzák egymásnak a felek. A légierő is dolgozik, amikor valahova becsapódik egy tüzérségi lövedék, egy légibomba, rakéta ott nem 3 ember hal meg, hanem 10 - 15 - 30 - 50 - 89.

2022. szept. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

#12 "Azt ugye tudod, hogy a gázt az eddig elfogadott szankciók nem érintik?"

Azt ugye felfogod, hogy a nyugatiak az orosz gáz HELYETT veszik meg sokkal többért az LNG-t, amiről kiderült, hogy valójában orosz gáz?

Hiába írod le ezerszer hogy a szankciók nem érintik a gázt, attól még a nyugati tagországok kitalálták, hogy nem fognak venni az oroszoktól gázt, ezt nyilvánossá is tették, elkezdték máshonnan beszerezni helyette a gázt és nem engedték megindítani az új vezetéken a gázszállítást.

Attól mert nincs szankció alatt a gáz, még a nyugatiak körbe kilincselik a világot hoyg máshonnan vegyenek és közben megkapják azt az orosz gázt amit csővezetéken nem akartak beengedni - csak sokkal drágábban.

Hurrá! te meg tapsolsz nekik hozzá.

De ugyanez van más nyersanyagokkal, a kőolajjal is. Valójában az orosz nyersanyagok jutnak el török, kínai és más cégeken keresztül, sokkal több pénzért, körbeutazva a fél világot, szennyezve ezzel a környezetet még jobban - mivel nincs felesleg a piacon. Ha a nyugati országok gázt, kőolajat, szenet, egyebet akarnak akkor az az oroszoktól lesz mert ami máshol van kibányászva azt már mások megvették jó előre.

Legközelebb ne moss egybe más kommentelővel! Válaszolj külön arra amit én írtam meg külön arra amit más!

2022. szept. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

[tegnap 22:38]: "Ne legyenek illúzióid, a szankciók semmilyen háborút nem akadályoznak meg ezt minden szakértő elmondja mindentől függetlenül."

- Hát én ezt a "minden szakértőt" erősen kétlem.


"Nem látod át az a képmutatást amit a Nyugat tanusít ebben a háborúban."

- Ebben talán igazad van, sokszor leírtam már, hogy az úgynevezett Nyugat elég képmutató egy csomó dologban. Ebben a háborúban pont nem nagyon érzem annak. De elképzelhetőnek tartom, hogy ebben tévedek.


[ma 00:22]: Az orosz gázról való leválás kimondottan hosszútávú terv. Egyébként sem az összes Európába érkező LNG orosz eredetű. Meg a kőolaj sem. Itt most a kérdés a szankciókról szólt, te dobtad be a gáz vonalat.


"Legközelebb ne moss egybe más kommentelővel! Válaszolj külön arra amit én írtam meg külön arra amit más!"

- Nem sértettem meg a vita alapvető szabályait azzal, hogy a szádba adtam olyat, amit más mondott, nem mostalak egybe senkivel. Szögletes zárójelben világossá tettem, melyik szövegrészem kinek (milyen időpontban tett hozzászólásnak) szól, sőt, még idézőjelekkel ki is emelem az adott részeket. Hogy ezt én hány kommentben teszem meg, azt nem te fogod eldönteni. Vannak, akik minden gondolatuknak külön hozzászólást szentelnek (én ezt el tudom fogadni). Mások csak a különböző vitapartnereknek címzett részeket veszik külön hozzászólásokba (ezt is el tudom fogadni). Engem nem zavarnak a hosszú kommentek, én szívesen válaszolok akár háromnak is egyszerre, de világossá teszem, mi kinek szól (elvárom, hogy ezt más elfogadja). Ezek kommunikációs stílusok, és egyik sem megy szembe a vita alapvető szabályaival.

2022. szept. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 MDaniel98 ***** válasza:
Nem teljes mértékben, de értem amúgy a gondolatmenetet.
2022. okt. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!