Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Akik úgy gondolják, hogy a...

Akik úgy gondolják, hogy a szankciók nem hatják meg az orosz gazdaságot, azok mivel magyarázzák, hogy (a korábbi Putyin-haverok - pl. olajmágnások) családostul halnak meg?

Figyelt kérdés

Nyilván nem tetszik nekik a gazdasági alakulás, viszont túl sokat és hitelesen tudnak a rendszerről, és nyilván való, hogy Putyin-haverok.

Simicska-esethez hasonlított volna, csak durvábban.


Amúgy a szankció működéséről itt egy jó cikk.

[link]



2022. szept. 28. 16:14
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

#3 Folyt: "Most hogy Oroszország elzárta a gázt Ukrajna irányából is,az EU egyből viszakozik és a szankciók enyhítésén gondolkodnak."


A szankciók elvéről beszélek, hogy működik. Nyilván Oroszországnak van egy remek trójai falova az EU-ban, ami vétóz, kiherél dolgokat stb. - Orbán és a Fidesz.


A szankciók jelenleg is működnek, csak természetüknél fogva lassan ingatják meg a gazdaságot, a hatásuk viszont nagy.


Oroszország válaszlépése, hogy hirtelen egyik napról a másikra zárogatják el a csapokat, csak átmenetileg nagy és nagyobb a füstje, mint a lángja.


A klímaválság miatt amúgy sem ártott egy kis energiatakarékossági intézkedés, nagyon szomorú, hogy ezt nem lépték meg már sokkal korábban, abból az okból.

2022. szept. 28. 17:26
 12/17 anonim ***** válasza:

11 Csak megsúgom,hogy az EU álltal berendelt kőolaj többek között Indiából ,orosz kőolaj.


[link]


Áruld már el nekem,hogy ennek mi a tök értelme van? India megveszi nyomott áron,majd továbbadja piacin+a logisztikai kiadások. Magunkat *tjuk ember :)

2022. szept. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

#4 "a szankciók NEM működnek. Ha SZERINTED igen, írd már le nekem amolyan tételes módon, hogy miért igen..."


Háború folyik. Orosz-Ukrán, és emellett Orosz-sok állam által vívott gazdasági háború, aminek célja, hogy Oroszországnak elmenjen a kedve az Ukrán háborútól, és később más országokkal vívott háborútól.

Ha ezeknek a szankcióknak a Krím-félsziget megszálásakor csak a töredékét meglépték volna, akkor most Oroszország nem támadta volna meg Ukrajnát, és mindenki nyugodt lenne.


Ajánlom ezt a videót: https://www.youtube.com/watch?v=OieAynl_BWM


#6 "Az megvan, h pont az olajra kivetett szankciók miatt extrém olcsó az orosz olaj, és csakis emiatt a szankció miatt tudsz 480-ért tankolni. Ezt is el kell törölni?"


Ebben az állításodban hatalmas tévedéssorozatok vannak, de vegyük sorra az állításokat, mert van benne igaz állítás is!

"az olajra kivetett szankciók miatt extrém olcsó az orosz olaj"

- ez az állítás igaz. Az oroszok jelenleg az olajukat általában nagyon olcsón tudják csak eladni Indiának, Kínának, és iszonyatosan drága szállítási költséggel, és korlátozott mennyiségben. Ez tehát korlátozott bevételt jelent nekik. Hatalmas értékektől kellett megválnia a gazpromnak, hogy nyereségesnek tűnjön, bevételt produkáljon, de ez olyan mint nálunk a privatizáció volt, előbb-utóbb ez is elfogy. És mivel rubeljük van csak mert abban lehet fizetni, nem is tud vele nagyon mit kezdeni az egyéb szankciók miatt.

És ez egy szupernagy vállalat, a többi kisebb vállalkozásokat még érzékenyebben érinti a háború, és ezen keresztül az orosz gazdaságot, magát is.


DE!!! Orbán Putyinnal kötött egy vásárlási szerződést, miszerint NEM az orosz áron vásároljuk a földgázt, kőolajat, hanem a világpiaci áron... Ezt viszont számtalan dolog befolyásolja, ami már a háború kitörése előtt megkezdődött. Vagyis jóval drágábban. Tehát Orbán nagyon is rossz üzletet kötött, ráadásul hosszútávra.

Amúgy most nagyon olcsón árulják az olajat, és ha oroszoktól is vennénk orosz áron, sokkal olcsóbb lenne az olaj.


"és csakis emiatt a szankció miatt tudsz 480-ért tankolni."

Egyáltalán nem emiatt kerül a benzin 480-ba.

1. Először is hangsúlyozom: rossz kiindulási pontból indultál, jelenleg az orosz olaj ára olcsóbb, mint amennyiért mi vesszük tőlük. Tehát konkrétan a mi esetünkben a szankció éppen nem érinti érzékenyen Oroszországot, mert tőlük veszünk drágán.

2. A benzin nem azért kerül 480-ba, mert fú de olcsón vesszük Oroszországtól az energiahordozót, hanem azért mert Orbán bevezette az árstoppot. A különbözetet Magyarországon fizetik meg. Hogy ezt megértsd, nézd meg ezt a videót, itt közérthető módon elmagyarázzák. Megjegyzem, a videó régen készült, azóta már további durvább lépések is voltak.

https://www.youtube.com/watch?v=Tg8FoEX72Mw&t=103s


"Ezt is el kell törölni?"

Magyarul az árstopot?

Egyértelműen igen!

Ennek sok oka van.

1. Az EU gazdasági háborúban áll Oroszországgal, csak hát Magyarország vezetője megint az agresszor oldalára áll ebben a háborúban ahelyett, hogy a szövetségesei mellé állna.

2. Az árstop árát Magyarországon fizeti meg valaki, és ez elég erősen érződik a forint gyengülésében is.

3. Mivel bizonyos értelemben (gazdasági) háborúban állunk, érdemes lenne némileg (gazdasági) háborús költségvetésre ráállni, ehhez alkalmazkodni. A többi ország kicsit gyengén de már betervezte, és felkészítette a lakosságot, felkérték őket az együttműködésre, és állami szinten is léptek, ha nem is sokat stb. Ezeken az intézkedéseken fél éven át gúnyolódott a Fidesz (höhö, 18 fokra lehet fűteni, csak 22 fokra lehet hűteni stb. - ha van egy kis memóriád, emlékszel ezekre, nyomták ezerrel, elhitetve a néppel, hogy Magyarországot "megvédik ezektől".) Aztán mi történik? Bevezetik, hogy 18 fokra lehet fűteni az intézményeket, önkormányzatok intézményeket zárnak be, mert nem tudják finanszírozni az extrán megnövekvő rezsit, és megy a józanodás, hogy fával gáz helyett, ill. honnan vegyünk fát, és mennyiért...)


Tehát igen, a hatósági árat el kell törölni a jelenlegi formájában, (célzott támogatást kell viszont nyújtani az igazán rászoruló rétegnek)

A régen bevezetett rezsitámogatás is úgy volt rossz, ahogy volt: nem százalékosan kellett volna támogatni a fogyasztást, ahogy adták, hanem x értékű rezsiutalványt adni mindenkinek, amin olyan energiahordozót, ill. vizet vesz, ami neki megfelel.

És emellett már jóval korábban, jóval komolyabb módon folyamatosan támogatni kellett volna az energiahatékonysági beruházást, mert ami történt, az nudli, ráadásul pont a leginkább rászorulók nem tudnak élni vele.


Tehát ha egyrészt komolyan vették volna a klímavészhelyzetet, és arra készülnek, és a háborús vészhelyzetet (amit meghirdettek, de csak azért, hogy megint csökkentse a demokratikus mozgásteret az Orbán-kormány), akkor nem kellene itt tartanunk. Csak tudomásul kéne venni, egy két dolgot, nem hazudni, nem propagandára és nemzeti konzultációra költeni a kevés pénzt, amikor amúgy is szarban van a gazdaság, hanem cselekedni, változtatni, alkalmazkodni, előre gondolkodni, és Magyarország hosszútávú érdekét nézni.


Továbbá nem benzint kellett volna támogatni, hanem közösségi közlekedést kellett volna fejleszteni ezerrel, és azt támogatni. Nem az autóvásárlást kellene támogatni, hanem a bérlet árát, ill. ezerrel fejleszteni a P+R parkolókat.


És igen, bazinagy dugódíj kell, és parkolási díj kell, mert én se kapok egy parkolónyi közterületet csak úgy puszira, hogy ott tároljam a holmimat, pedig az még nem is szennyezi a környezetet.


"Áruld már el nekem,hogy ennek mi a tök értelme van? India megveszi nyomott áron,majd továbbadja piacin+a logisztikai kiadások. Magunkat *tjuk ember :)"


Ha kijátsszák is a szankciót, akkor is van értelme. Ahogy írtad: India nyomott áron veszi meg Oroszországtól az olajat, (amit egyébként logisztikai okok miatt csak drágán tudnak odaszállítani és korlátozott mennyiségben) Lehet, hogy India már normál áron árulja az olajat, de ezt a hasznot nem adja oda Putyinnak a háborúra, vagyis ennyivel is kevesebb lóvét tudnak fordítani háborúra.


Amúgy az oldal erősen torzítja a tényeket.

2022. szept. 29. 08:28
 14/17 A kérdező kommentje:

Pl. A régiósnál nagyobb infláció az árstop miatt és a fideszes politikusok beszólásai, valamint az ország érdekével szembemenetele miatt van. (Az EU értékrend megtartása 90%-ban Magyarország érdeke is, gondolok itt pl. arra, hogy elvárják, hogy átlátható legyen a gazdaság stb.)


De Magyarország inkább lemond az EU-s támogatásról, a Norvég alapról, és egy halom pénzről, amire nagy szükség lenne, de még így is hülyeségekre fordítjuk a maradékot fontos dolgok helyett, na és abból is megy korrupcióra bőven.

2022. szept. 29. 16:55
 15/17 A kérdező kommentje:

"

A magyar kormány szerint a szankciók tehetnek a magas gázárakról, és a szankciók feloldásával visszaesne a gázár az azok meghirdetése előtti alacsony szintre.

Ennek az állításnak egyik eleme sem igaz.

Nézzük meg közelebbről.

1. A gázszállításokra - ahogy azt már sokan sokszor elmondták - jelenleg nem vonatkoznak szankciók, így azok nem is lehetnek felelősek a magas gázárért.

2. Ennek oka valójában az orosz szállítások leállása a legtöbb európai partner irányába, és az így az orosz fél egyoldalú és szerződészegő döntései nyomán kialakult kínálati hiány. Az első grafikonom a holland TTF gáztőzsde árainak az alakulását mutatja, és jól látható, hogy a gázárak intenzív emelkedése 2021 nyár végén indult el, éppen amiatt, mert az orosz fél már a háború előkészítéseként elkezdte csökkenteni a szállításokat Európának. Ezen pedig nem a szankciók feloldása, hanem az orosz fél részéről a szerződéses kötelezettségeknek megfelelő gázszállítások helyreállítása segíthtene. A magyar kormánynak erre kellene felszólítani Oroszországot, Szijjártó Péternek ezt kellene követelnie Szergej Lavrovtól, nem pedig a szankciók káros hatásairól hazudoznia a nyilvánosságban.

3. Világosan látszik az is, hogy a szankciós politika bármilyen változása nélkül a gázárak az elmúlt napokban a 2021. decemberi, tehát az ukrajnai orosz agresszió előtti szintre zuhantak vissza, egyszerűen annál fogva, hogy az európai gáztárolók feltöltése a végéhez közeledik, így a kereslet csökkent. A szankciók módosítása nélkül is erős korrekció tapasztalható a gázárakban, amit csupán az Északi Áramlat gázvezetékeket érintő incidensek (robbanások) fordítottak ismét emelkedő tendenciába. Hogy mi történt a gázvezetékeknél, és ki felelős érte, azt jelenleg nem tudjuk pontosan, de korántsem zárható ki, hogy orosz beavatkozások állnak a háttérben, amelyek célja éppen a gázárak ismételt felhajtása.

4. Az aktuális tőzsdei gázárak egyébként messze nem befolyásolják általában olyan mértékben a gázárakat, mint azt sokan gondolják. A szállított és felhasznált gázmennyiség töredéke forog a gáztőzsdén, nagy részét hosszú távú szerződések keretében kialkudott képletek alapján árazva adják át az egyes nagy vásárlóknak vagy országoknak. Ezek egészen más dinamikát mutathatnak a tőzsdei árakhoz képest, az alkalmazott árképlet függvényében. Jellemzően valamilyen olajtermék, vagy olajtermékek kombinációjának árváltozásához igazítják a gázárakat, az olajárak pedig (mivel sokkal rugalmasabban szállítható, máshonnan pótolható termékről van szó) sokkal kisebb áringadozást mutatnak az elmúlt 1 évben. A 2. grafikonon látható, hogy a Brent kőolaj ára jelenleg a 2021. őszi szinten van, de a nyári csúcspontján is csak 50%-kal haladta meg a 2021 őszi szintet, nem pedig ötszörös árváltozás volt, mint a TTF gáz esetében. Magyarország tragédiája, hogy a kormány egészen elképesztően rossz szerződést írt alá Oroszországgal, amely valóban lényegében a holland tőzsdei gázárhoz köti a magyar fél által fizetendő árat. Így hazánknak most a brutálisan dráguló tőzsdei árat kell fizetnie a gázért, míg más vásárlók esetében az árképlettől függően, de átlagban sokkal kevésbé növekvő árakkal kell szembenéznie. Belgiumi háztartásunk energiaszámlája (gáz+villany) mintegy 60%-kal nőtt az elmúlt időszakban bármiféle rezsicsökkentés vagy hatósági ár nélkül, ami persze komoly növekedés és teher, de messze nem az a sokszoros emelkedés, amellyel a magyar háztartások jelentős része kell, hogy szembenézzen most. Ezt a csekélyebb növekedést a belga állam amúgy támogatásokkal részlegesen még kompenzálja is a rászoruló háztartások számára.

5. Az EU lépései a gázhelyzet kezelésére egyébként pozitív hatásúak, a tárolók feltöltésével és az alternatív szállítási útvonalak kialakításával biztosították, hogy ha nem is nézünk elébe könnyű télnek, de az EU polgárai nem fognak fagyoskodni a gázhiány miatt. Az intézkedések hatására egyébként mostanra a gázárak is csökkenésnek indultak (az Északi Áramlat 1-2-t érintő incidensek sajos megfordították ezt a tendenciát). Mindezen intézkedésekben egyetlen tagállam nem vett részt igazán, és keresett különutas megoldásokat, ez pedig Magyarország. Amely egy párját ritkítóan drága beszerzési forráshoz ragaszkodik körömszakadtáig, amelyen keresztül intenzíven finanszírozza Oroszország ukrajnai agresszióját. A magyar kormány egyre nyíltabb oroszpártiságát és az orosz háborús erőfeszítések támogatását a magyar háztartások az energiaszámláikon keresztül fizetik meg.

6. Összegezve: a magas nemzetközi gázárakért nem a szankciók, hanem Oroszország felelős. Amúgy a szankciókért is, ha nem támadják meg Ukrajnát, nincsenek szankciók sem. Az egész zűrzavar oka Oroszország hódító, birodalmi háborúja, ennek pedig a leggyorsabban megint csak Oroszország tud véget vetni, ha sürgősen kivonul a megtámadott, szuverén Ukrajnából. Magyarország külön baja a kormánya által Oroszországgal megkötött rendkívül előnytelen gázszerződés, amely egészen drámai áremelkedést eredményezett a magyar gázbeszerzésben, amit most a fogyasztóknak kell megfizetniük. A szankciók feloldása egyik bajunkon sem segítene, csupán annyit jelentene, hogy Európa kapitulál egy háborús agresszor előtt. Felteszem, a magyar kormánynak pont ez a célja. Csak hogy tudjuk, mire is használnak minket, magyar állampolgárokat."

(Jávor Benedek)

[link]

2022. okt. 1. 08:51
 16/17 MDaniel98 ***** válasza:
A halálesetek mondjuk inkább Putyin hatalomgyakorlásának módját mutatják be.
2022. okt. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
#16 Nyilván arra céloztam, de a két dolog összefügg.
2022. okt. 4. 10:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!