Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az új olasz kormány szinte...

Az új olasz kormány szinte biztos hogy fél évig sem bírja ki a kormányzást?

Figyelt kérdés
2022. szept. 27. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Asszem olyan 1 év körüli az átlag amit egy olasz kormány bírni szokott, de most én azért bizakodó vagyok, mert elég nagy többséggel nyertek és 3 egymáshoz eléggé közeli párt nyert.
2022. szept. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez most valóban egy erős és egységes kormány:

"A belügyminisztérium kedden közölt végleges adatai szerint az Olasz Testvérek, a Liga és a Hajrá Olaszország alkotta jobbközép szövetség a kétszáz fős felsőházban 112, a négyszáz tagú alsóházban 235 mandátumot szerzett az előrehozott parlamenti választáson.

A baloldali Demokrata Párt irányította koalíció a felsőházban harminckilenc, az alsóházban nyolcvan helyet foglalhat el."

(A kérdező nagy bánatára.) :)

2022. szept. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy olasz viszonylatban egészen stabil kormány lesz. A három párt, ami majd a koalíciót alkotja mind jobboldali és többségében egyetértenek a fontosabb kérdésekben. Persze köztük is vannak nézeteltérések és folyton megpróbálnak egymástól szavazókat szerezni, de azért mégiscsak szövetségre léptek. Szerintem legalább 2 évet ki fog bírni ez a friss olasz kormány. A kisebb pártok csak akkor lépnének ki a koalícióból, ha azt éreznék, hogy nagyot erősödnének egy előrehozott választáson, vagy ha már kínos lesz együttműködni az Olasz Testvérekkel.
2022. szept. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Te vagy az, Fegyőr?
2022. szept. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szinte biztos hogy a talján libsik ráfáztak de rendesen:D
2022. szept. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 MDaniel98 ***** válasza:
Hát ugye ezzel az a baj, hogy ha bármelyik párt besértődik bármin, akkor vége az együttműködésnek, és ez az olaszoknál nagyon valószínű.
2022. okt. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!