Az EU milyen jogon szól bele az Olaszországban tartandó választásokba?("Így fenyegette meg Ursula von der Leyen az olaszokat a választások előtt")
"Így fenyegette meg Ursula von der Leyen az olaszokat a választások előtt"
Ha Olaszország a parlamenti választások után "nehéz helyzetbe" kerül, megvannak az eszközeink, mint Lengyelország és Magyarország esetében - idézte Ursula von der Leyent, az Európai Bizottság elnökét pénteken a Corriere della Sera napilap pénteken.
Von der Leyen az amerikai Princeton Egyetemen mondott beszédében hozzátette, hogy akármilyen demokratikus kormány alakul a választások nyomán Olaszországban, az Európai Bizottság együttműködik Rómával.
Von der Leyen kijelentéseit "szánalmas fenyegetésnek, intézményes visszaélésnek" nevezte Matteo Salvini a Radio Capital rádiócsatornán. A Liga vezetője szerint az Európai Bizottság elnöke "teret tévesztett megfeledkezve, hogy minden európait képviseli, nem csak a baloldaliakat".
Matteo Salvini a jobbközép szövetség csütörtök esti római nagygyűlésén azt mondta, a fél világ diktálni akarja az olaszoknak, kire szavazzanak, de "Berlinnek, Párizsnak, Brüsszelnek meg kell nyugodnia, mivel a jobboldal fog győzni".
A jobboldali Il Giornale azt írta, Washington semmilyen vétót nem emelt az esetleges jobboldali kormánnyal szemben.
A választási kampány utolsó napján, a szombati kampánycsend előtt Matteo Salvini a közösségi oldalain zajló négyórás egyenes közvetítésben létesít kapcsolatot a szavazókkal.
Az Olasz Testvérek (FdI) elnöke, Giorgia Meloni Nápoly mellett a korábban baloldali munkásfellegvárnak tartott Bagnoli utcáin zárja kampányát.
Az Öt Csillag Mozgalom (M5S) és a baloldali Demokrata Párt (PD) a római tereket igyekeznek megtölteni.
A közszolgálati RAI1 televízión csütörtök késő este sugárzott kampányzáróban a pártok vezetői egyenként válaszoltak a kérdésekre. Matteo Salvini a szerinte győztes jobboldali kormány legelső lépésének a rezsicsökkentést ígérte, hangsúlyozva, hogy ellenkező esetben karácsonyig egymillióan maradhatnak munka nélkül a termelés leállása miatt. Salvini hozzátette, hogy a legelső kormányülésen visszavezetik az illegális migrációt leállító rendelkezéseket. "Nem fogunk lemondani templomainkról, nem engedjük, hogy megváltoztassák imáinkat, évezredes történelmünket" - jelentette ki Matteo Salvini a jobbközép kampányzáró eseményén a római Piazza del Popolo terén.
A Enrico Letta, a PD főtitkára a most először szavazó fiatalokat buzdította voksolásra emlékeztetve, hogy közel négymillió új szavazót várnak az urnákhoz. Az M5S elnöke Giuseppe Conte bejelentette, hogy pártja nem lép szövetségre a baloldallal. Az ötcsillagosok legjobb döntésének nevezte a Draghi-kormány júliusi megbuktatását.
Milyen Olaszországra ébredünk hétfőtől? - kérdezte a Gazzetta del Mezzogiorno dél-olasz napilap, megjegyezve, hogy a választás az ország déli régióiban dől el, ahol az M5S, a PD és az FdI harcol a szavazatokért. A La Repubblica napilap rámutatott, hogy szoros verseny a kétszáz fős szenátusban várható, ahol a választási rendszer sajátossága miatt erős győzelem kell a többség megszerzéséhez.
Kampányzáró televíziós szereplésében Giorgia Meloni kijelentette, hogy az Olasz Testvérektől egyedül a baloldal fél, mivel tart "hatalmi rendszere" elveszítésétől. A felmérések szerint esélyes miniszterelnök-jelölt Meloni a jövendőbeli kormány legsürgősebb lépéseként a gáz- és villanyáram árai egymástól való függetlenítését jelölte meg. Bejelentette, hogy a jobboldal energetikai csomóponttá (hub) akarja átalakítani a több irányból érkező vezetékrendszerrel bíró, valamint természetes forrásokban gazdag Olaszországot.
Giorgia Meloni az illegális bevándorlás azonnali leállítását sürgette a befogadásra jogosultak európai szétosztásával. Az Oroszországgal szembeni szankciók fenntartása mellett kötelezte el magát egy úgynevezett kompenzációs alap bevezetését szorgalmazva a szankcióktól leginkább sújtott tagállamok számára. "Nem értek mindenben egyet Orbánnal a külpolitikában és Ukrajnával kapcsolatban (..), de tagadhatatlan, hogy a nyugati szövetségben vannak országok, melyek nyernek a szankciókon, mások viszont veszítenek" - jelentette ki Giorgia Meloni.
"Von der Leyen az amerikai Princeton Egyetemen mondott beszédében hozzátette, hogy akármilyen demokratikus kormány alakul a választások nyomán Olaszországban, az Európai Bizottság együttműködik Rómával."
Ez lenne a fenyegetés?
Ursula von der Leyen már hazánkkal és Lengyelországgal szembeni gonoszságával és mérhetetlen önzésével kimutatta a foga fehérét, nem is csoda, hogy a Szörny Ella von der Frász nevet érdemelte ki ezen országokban, az olaszok majd megtoldják az 'il male' (gonosz) jelzővel.
Nekik viszont már kipengette a helyreállítási alap gigászi pénzét, így az olaszoknál nem lesz rekordinfláció és nyomor, mint nálunk, amit egy személyben neki köszönhetünk, mind a kormánypártiak, mind az ellenzékiek, mert a bizottság csak asszisztált ehhez a gyalázatos tetthez, amikor egész országokat tesznek politikai okokból taccsra.
3.
Nem kéne a magyar migriket elosztani az EU országainak aranyosan?
Az EU 70 éve abban a hitben van, hogy bárkivel bármit megtehet. És régebben valóban így volt. A nyugatiak hozzászoktak az elmúlt évszázadokban a gyarmatosító hangnemhez. Ők a "klub", az egyenlőbbek, mi a csicskák.
Nos, keményebb dió vagyunk, mint hitték.
Be sem kellett volna lépnünk. Most meg nem tuduk kilépni. Emlékszem a csatlakozási szavazás előtt osztogattak röplapokat, hogy mi lesz a csatlakozással a változás. Nekem bűzlött az egész a gumiszabályokat már akkor lehetett látni. Most azok miatt szívunk.
Ursulácska nemsokára vissza fog venni az arcából, a svédek már beleléptek a tányérjába, úgyhogy lassan meg fog oldódni a helyzet.
Orbán vitt minket az EU-ba,
és amúgy pont ez egy, azon kevés dolgok közül amit a fidesz jól csinált
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!