Angliában a köztársasági államformát favorizálók mennyire erősek a királyság intézményét elfogadó és fenntartani akaró monarchistákkal szemben?










2
Mit értesz középkori idétlenkedésen?
A király ott nem kormányoz. Nálunk elv. demokrácia van, mégis ugyanaz a ffej dönt kénye-kedve szerint szinte mindenről immár 12 éve. Hidd el, sokkal inkább jogállam az, mint ez az illiberális bohóckodás.










3.
Igen, idáig rendben, én a dolog bulvár jellegét tartom idétlennek, hogy "úúúúú Károly király kettőt köhögött, hujujj", "úúúúú ekszlúzív fotók Toportyán hercegről akinek nem ízlett a délre kapott spenót, haha, de cuki", "Erzsébet királynő nem szereti a zserbót!!!!!!!!"
És mitől "király" a király? Csak, mert jó helyre született? Mi alapján lesz király? Nem elérte azt, hanem csak megörökölte.










6
De akkor szerinted ne is örököljenek az utódok, mert mi az, hogy csak úgy rájuk száll egy vagyon, gyár, vállalat stb?
Elvben jó lenne, hogy a vezető tisztségeket választás útján töltsék be, csak gyakorlatban ez szívás, lásd OV, a grazi bolond.





7.
Véleményed szerint igazságos rendszer az, ahol a legtöbb dolog már "születés jogán" eldől? Lesz valaha "esélyegyenlőség" egy faluban született negyedik gyerek és egy gyáros első - és egyetlen - utóda között?
A helyes válasz: Nem.





# 2
EZT ÍRTAD: "Remélhetőleg egyre erősebbek - ez a középkori idétlenkedés egy nyugati országtól nevetséges. Különösen egy olyantól amelyik mindig bőszen szidja le a "nem eléggé jogállami" Magyarországot, Lengyelországot.."
A VILÁG LEGGAZDAGABB, LEGFEJLETTEBB ORSZÁGAINAK TÖBBSÉGE MONARCHIA! HOPPÁ.
Dánia - monarchia
Norvégia- monarchia
Svédország - monarchia
Hollandia - monarchia
Belgium - monarchia
Luxemburg - monarchia
Japán - monarchia
Nagy-Briannia - monarchia
Kanada - monarchia
Ausztrália - monarchia
Új-Zéland- monarchia





9.
Akkor ezen országoknak semmi joga kioktatni a kelet-európai országokat "demokráciából" és "progresszivitásból".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!