Akik szerint az oroszok olyan jól el tudják adni most is a földgázt, vajon miért égetik a semmibe, nem hiányzik az orosz gazdaságnak a kieső pénz?
Rengeteg szankcióellenesek, oroszpártiak vannak, akik azzal jönnek, hogy csak az EU szív amiatt, hogy nem vesz földgázt, olajat az oroszoktól, ők simán eladják azt Kínának, Indiának, és rajtuk keresztül veszi esetleg meg azt az EU tagállam.
Azon túl, hogy ostoba állítás ez, hiszen csak korlátozott mennyiségben tudnak szállítani a fenti országokba, vajon nincs itt valami sántítás?
Kérdések:
Szerintetek nem fáj az orosz gazdaságnak a kieső bevétel?
Vagy úgy általában a rájuk kivetett szankciók?
Hogy lehet, hogy a földgáz világpiaci ára ismét visszacsökkent?
Miért égetik el a földgázt az oroszok a semmibe?
Hogy kezelik a fideszesek azt a kommunikációs zavart, miszerint eleinte Putyint támogatták, aztán, átáltaki, vagy legalábbis megy a "az orbán-pávatánc"?
#28 Ennnyi erővel az EU is pont ennyire megbízhatatlan partner a szankciók kapcsán.Az úgy nem működik, hogy a gáz jöjjön, de alád rakok.A baj az, hogy sehonnan máshonnab nem lehet ilyen áron és ekkora mennyiségben gázt beszerezni.Nem beszélve arról, hogy csövön szállítva a legkevésbé környezetszennyező.
Meg úgy egyébként semmire nem megyünk vele, hogy hápogunk milyen "megbízhatatlan partner" Oroszország, ha nem lesz otthon fűtés/melegvíz/főzés, az ipar meg leáll télen.Ott egy megoldás van, könyörögni az orosz gázért.
Ui.eddig békeidő volt, tökéletesen megbízható partner volt Oroszország.
Egyfelől Kínába, Indiába szállítani drábábban az olajat, és olcsóbban eladni nem jó üzlet.
Másfelől ennek a két országnak kiszolgáltatva lenni sem az Oroszországnak: ezzel India is zsarolhatja Oroszországot. És ha az ő érdeke azt kívánja, mert pl. hatalmas támogatást adnának, ha nem vennének többet, akkor Oroszország rendesen meg lenne lőve, mert egyre kevesebb potenciális vevője marad.
#29
Az üzleteket havonta kötik, egyre emelkedőbb árakon.
Most már többet fizetnek a kínaiak, mert az arabok és a négerek is árat emeltek.
Alkudozás az persze állandóan van, de összességében nagyobb a kereslet, mint a kínálat, főleg Európa hajtja fel mindenhol az árakat a kétségbeesett venni akarásával.
De amúgy is az energiaigény a bolygón exponenciálisan nő.
#37
Látom nem akarod felfogni, hogy iszonyatos igény van a gázra és olajra.
Meg a nyersanyagokra is, bár abból nem mindegyik annyira kapós.
A világon mindenki venni akar energiahordozót.
Mit gondolsz, miért megy egyre magasabbra az ára?
Megsúgom, sajnos ez még messze nem a vége.
Csak akkor jönne helyre ez az egész, ha sikerülne fúziós erőművet rentábilisan üzembe helyezni, de ez egyenlőre nem megy, talán sosem fog.
Az olajár most éppen esésben van, látszik itt mekkorát esett két hónap alatt:
Ha visszaesés lesz a nagy gazdaságokban, ami esélyes, akkor kevesebb energiára lesz szükség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!