Akik szerint az oroszok olyan jól el tudják adni most is a földgázt, vajon miért égetik a semmibe, nem hiányzik az orosz gazdaságnak a kieső pénz?
Rengeteg szankcióellenesek, oroszpártiak vannak, akik azzal jönnek, hogy csak az EU szív amiatt, hogy nem vesz földgázt, olajat az oroszoktól, ők simán eladják azt Kínának, Indiának, és rajtuk keresztül veszi esetleg meg azt az EU tagállam.
Azon túl, hogy ostoba állítás ez, hiszen csak korlátozott mennyiségben tudnak szállítani a fenti országokba, vajon nincs itt valami sántítás?
Kérdések:
Szerintetek nem fáj az orosz gazdaságnak a kieső bevétel?
Vagy úgy általában a rájuk kivetett szankciók?
Hogy lehet, hogy a földgáz világpiaci ára ismét visszacsökkent?
Miért égetik el a földgázt az oroszok a semmibe?
Hogy kezelik a fideszesek azt a kommunikációs zavart, miszerint eleinte Putyint támogatták, aztán, átáltaki, vagy legalábbis megy a "az orbán-pávatánc"?
Ha az olajat nézzük, akkor az arabok is tehetnek arról, hogy még nem mentek le az árak a világpiacon. Nem arról volt szó, hogy napi tízmillió hordós extra tartalékon ülnek? Bármikor leszoríthatnák az árakat, ha nem akarnának nyerészkedni helyette. Májusban már beszéltek róla, azóta semmi. Júliusban megint előjött a téma, azóta csend. Egyébként Amerika is rendesen beleköpött ebbe a levesbe, mert Biden a 2020-as kampány egyik céljának azt jelölte meg, hogy az új szaúdi koronaherceget nemkívánatos személlyé tegye a nyugati országokban.
Aztán nini, most júliusban már arról cikkeznek, hogy Biden elutazott a koronaherceg palotájába kicsit puhítani a koronaherceg valagát, miután az olajválság miatt óriási szükség lett a tartalékaikra.
Ironikus. Valahogy ilyen helyzetekben sosem érvényesülnek a demokratikus értékek, az arabok meg széles vigyorral nézik a vergődést, valamint besöprik a megnövekedett többletbevételt. Ha végeztek, akkor elárasztják a piacot olajjal és akkora esésbe kezd, mint a 80-as években, ami kinyírta a Szovjetuniót is.
Várni kell.
Bmeg azt nem értem hogy miért nem tudod használni az agyadat?
Te komolyan attól félsz hogy nem tudják eladni a gázt??
Hogy megromlik majd?
Korlátozottan ?Kinának bmeg 10 x annyi gáz kéne mint az eunak összesen.Nezz már ra a térképre könyörgöm!!És akkor még nem beszéltem Indiáról.
Elhiszem hogy jóvátételt akar a nyugat ,revansot meg mittomen,de azért gondolkodjunk mar!
A rubel árfolyamán nem látszik, hogy az exportmérlegük kedvezőtlenül alakulna. Márpedig az energiahordozók a fő bevételi forrásuk, az egészen biztosan látszana, ha gondjaik lennének a bevételekkel.
Egyenlőre különben az EU is vesz (vagy venne, ha a ruszkik adnának neki) orosz gázt, az év végére terveik, hogy harmadával kevesebbet vesznek, de szerintem ez nem reális, mert a ruszkik fognak felével kevesebbet adni, mert eladják másnak, főleg Kínának, az EU-nak egyszerűen nem jut több majd.
12: egyrészt Kína felé kevesebb a szállítási kapacitás, másrészt olcsóbban tudja nekik eladni
Egy kereskedőnek az a fontos, hogy minél több vevője legyen, mert akkor tudja feljebb srófolni az árat. Ha kiesik az EU piac, mint nagy kereslet, az az oroszoknak is rossz lesz.
Most játszadozhatnak még nyáron az oroszok, de télen ezt nem játszhatják el, mert akkor végleg elvesztik az EU-t, mint vevőt, a béke után is, mert az EU le fogja cserélni őket fokozatosan. Ha télen rendesen szállítanak, akkor kisebb a motiváció erre, mert látja az EU, hogy az ellenségeskedés ellenére rendesen szállítanak télen is.
Szóval most augusztusban még tét nélkül lehet elzárogatni az oroszoknak, a hidegben nem.
"az EU le fogja cserélni őket fokozatosan."
Jó,jó, de mire?
Senkinek nincs ekkora kapacitása, ezért drágul az egekbe a gáz, mert mindenki venni akar, de nincs elég.
16: a fokozatosan azt jelenti, hogy évek alatt, nem hónapok alatt
Egy biztos: ha az oroszok télen elzárják a gázt, akkor az EU a teljes leválasztáson fog dolgozni, mert zsaroló partnertől nem lehet függeni. Ha nem zárják el, szállítanak rendesen télen, akkor továbbra is szóba jöhetnek, mint partner.
Az oroszoknak nyilván az utóbbi inkább érdekükben áll, mint a teljes elszakadás.
Senki sem mondta, hogy az EU egyik pillanatról a másikra kész lett volna átállni más olajra, de a fokozatos korlátozással ezt helyezték KILÁTÁSBA. Ez önmagában még nem vágja gazdaságilag azonnal földhöz Oroszországot.
Putyin azzal vágott vissza, hogy ezt hirtelen drasztikusan tette: elzárogatta a csapot, kiszámíthatatlanná tette a biztosítást, ami nyilván az EU tagállamoknak fáj átmenetileg jobban.
DE ezzel azt érték el, hogy tényleg hosszútávon új forrást keressenek, és ha egyszer teljesen átálnak másra hosszútávon, akkor hiába lesz majd vége a háborúnak valamikor, egy hatalmas vevőcsoportot végleg elveszítenek. Oroszország tehát hosszútávon szúrta magát tökön.
De itt egy kis tájékoztató, hogy még te is megértsd közérthetően a gazdaságról.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!