Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az átlag ukrán miért támogatja...

Az átlag ukrán miért támogatja annyira az orosz-ellenes háborút, amikor orosz fennhatóság alatt jobban élnének?

Figyelt kérdés

-A Szovjetunióban még mindig jobb volt az életszínvonal, mint a mai Ukrajnában


-Amikor az oroszok megszerezték a Krímet, ott egyből jobb életkörülményeket tudtak teremteni, mint Ukrajnának sikerült 20+ év alatt



-Én jártam kint Kijevben még a Majdan előtt, amikor az orosz-párti Janukovics volt az elnök, majd a Majdan után is, amikor az oroszellenes Petró Porosenkó. Oroszbarát kormány alatt határozottan több bolt, étterem, büfé volt nyitva, olyan normális hangulat volt, még azon is elgondolkoztam, hogy valami IT-s munkával Kijevbe költözöm, ha már Moszkvába és Minszkbe vízum kell, esküszöm még Budapestnél is pezsőbb volt. A Majdan után már határozottan több keserűség, lerobbantság volt jelen.



2022. aug. 11. 09:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
75%
Ezt ti honnan veszitek hogy az oroszok szolgái jól élnek?
2022. aug. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
75%

Jobban élnének az oroszok alatt? Az oroszok jól élnek?


2019-ben a lakosság 77%-ánál volt vezetékes víz. A városi lakosság 9% nem rendelkezett hozzáféréssel a szennyvízhálózathoz. De a tuti: a vidéki lakosság két harmadának nem volt épületen belüli WC-je, a teljes vidéki lakosság 48%-a pottyantósba nyomta - 2019-ben. Értsd: a jobb színvonalon élő oroszok minimum harmada egy földbe ásott lyukba sz@rik. Mit gondolsz miért lopták a mosógépet és a WC csészét is Ukrajnában a katonák? :D


Van pár orosz kirakatváros, van pár komcsi színvonalú nagyváros meg van a barominagy ruszki vidéki putri. Több tízezer négyzetkilométer burkolt út nélkül, infrastruktúra nélkül... ez lenne az ukrán álom? Te is erről álmodsz? :D

2022. aug. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
80%

[ma 12:07]: "Van pár orosz kirakatváros (...)"

- És még azok a kirakatvárosok se túl nagy számok. Már többször is írtam itt, én korábban mindenhonnan azt hallottam (és el is hittem), hogy Moszkva, Szentpétervár, azok igen, minden szép, rendben van, még nyugat-európai mércével mérve is kiemelkedők, csillogás, fényűzés, egyebek közt még holland pénztárcával is drága városok. Aztán (2018-ban) voltam egy családi nyaraláson Pétervárott. A belvárosi (nem a legbelvárosabb belváros, de nem is külterület) boltok lepukkantabbak voltak, mint egy nyírségi kisvárosban a Lidl, vacak linóleum, igénytelen polcok, választék alig. A közeli kisbolt, a nagyobb szupermarket is. A legenda szerint Moszkva az még vagányabb, még csillogóbb, de már nem dőlök be, nyilván az is egy lepukkant hely.


Pétervár becsületére: a múzeumok, kulturális emlékek valóban csodálatosak. Arról elhiszem, hogy Moszkvában is nagyon rendben tartják. Minden másról mesének tartom az orosz fényűzést, csillogást. Oroszországban córesz van. Még a legkiemelkedőbb kulturális és gazdasági központok is messze elmaradnak Magyarországtól is, nemhogy a hozzánk képest is iszonyú fejlett Nyugat-Európától. Belegondolni is kemény, mi lehet vidéken. Vagy a tajga közepén a kitermelővárosokban.


<szarkasztikus hang> Persze, az ukránok a hülyék, hogy nekik az EU kell, nem a putri. <szarkasztikus hang vége>

2022. aug. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 MDaniel98 ***** válasza:
0%
A szabadságuk többet ér annál nekik szerintem, hogy 30%-kal több legyen mondjuk a fizu.
2022. aug. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!