Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az átlag ukrán miért támogatja...

Az átlag ukrán miért támogatja annyira az orosz-ellenes háborút, amikor orosz fennhatóság alatt jobban élnének?

Figyelt kérdés

-A Szovjetunióban még mindig jobb volt az életszínvonal, mint a mai Ukrajnában


-Amikor az oroszok megszerezték a Krímet, ott egyből jobb életkörülményeket tudtak teremteni, mint Ukrajnának sikerült 20+ év alatt



-Én jártam kint Kijevben még a Majdan előtt, amikor az orosz-párti Janukovics volt az elnök, majd a Majdan után is, amikor az oroszellenes Petró Porosenkó. Oroszbarát kormány alatt határozottan több bolt, étterem, büfé volt nyitva, olyan normális hangulat volt, még azon is elgondolkoztam, hogy valami IT-s munkával Kijevbe költözöm, ha már Moszkvába és Minszkbe vízum kell, esküszöm még Budapestnél is pezsőbb volt. A Majdan után már határozottan több keserűség, lerobbantság volt jelen.



2022. aug. 11. 09:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

"A Szovjetunióban még mindig jobb volt az életszínvonal, mint a mai Ukrajnában"


Ja ja, vissza kéne sírniuk a holodomort, amikor Ukrajnában olyan éhínség volt, hogy kannibalizmus is előfordult. Ez volt a kérdező által említett "jobb életszínvonal". Nem is értem, hogyhogy az ukránok ezt nem akarják.

2022. aug. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
#1 Nem a 30-as évekre gondolok, hanem a 60-as évektől 90-ig terjedő időszakra.
2022. aug. 11. 10:02
 3/14 anonim ***** válasza:
98%
Ez ránk is igaz lehet a te (elfogulatlan) nézőpontodból? Magyarországot mikor akarod visszacsatolni a Szovjetunióhoz? Hiszen akkoriban te és a családod nyilván jobban éltetek mint ma. Egy jó pártfunkcionárius nem szenvedett semmiben hiányt ugye.
2022. aug. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

És most hányat írunk? 1990-et?

Azóta 32 év eltelt, azóta volt mindenféle gazdasági helyzet.

Momentán pont azért megy lefelé az életszínvonal, mert az elnökük háborúzni kezdett és a világ szankciókat vezetett be ellenük. A szerencsétlen orosz kisember a legkevésbé sem tehet erről, de rajta csattan az ostor. Meg mindazokon a sportolókon, művészeken, akik emiatt nem tudnak külföldi versenyeken és rendezvényeken részt venni.

2022. aug. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Én most hivtam fel az imént egy átlag ukránt és kérdeztem meg tőle ezt a kérdést.

A válasza pedig az volt, hogy az átlag ukrán azt gondolja, hogy Ukrajnanának joga van eldönteni, hogy hova szeretne tartozni és milyen világnban szeretne élni. Ráadásúl még arra is felhivta a figyelmem, hogy ő nem szeretne kioktatni senkit se, de nem érti, hogy látatlanul, miért gondolja azt bárki is, hogy kritizálhatja őt a hovatartozása végett...


Egy átlag ukrán gondolotaiat tolmácsoltam a fent emlitett kérdés kapcsán


Üdv

2022. aug. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező

1. az átlag ukrán azt akarja hogy ne legyen háború. neki mindegy hogy orosz vagy ukrán terület lesz csak ne öljék meg sem őt sem a családját és élhesse az életét.

2. az átlag ukrán "rengetegen van", lévén az eredeti Ukrajna lakossága 40 millió feletti volt és ennek több, mint 20%-a, vagyis közel 8 millió ember valamilyen kisebbség tagja, legtöbben pont oroszok. Ennek megfelelően nagyon különböző véleményekből is nagyon sokkal találkozhatsz, nincs olyan hogy minden átlag ukrán ezt vagy azt szeretné.

3. az átlag ukránokból rengetegen elmenekültek az országból - 10 millió körül járnak. Ahogy rengetegen pont az oroszokhoz menekültek.

4. azzal, hogy valaki az oroszok ellenes háborút támogatja, még nem kell hogy a korábbi ukrán helyzetet szeresse. Csak nem akarja a háborút, a háborút elkezdő és Ukrajnát megtámadó oroszokat.

5. nem minden a pénz. Hiába jobb az élet a németeknél, ha eszükbe jutna megtámadni Magyarországot én is azonnal német-ellenes lennék és a velük szembeni háborút támogatnám, akkor is ha kint él több rokonom, barátom és tudom, hogy ott könnyebb az élet.

2022. aug. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%
Mert Oroszország megtámadna őket, azért. Mert Putyin az ő megkérdezésük nélkül ugyanígy eldöntötte, hogy ők mit szeretnének és hova tartozzanak. Momentán éppen jobb még talán az orosz életszínvonal, de egy pár éven belül a szankcióknak köszönhetően majd közel nem ez lesz a helyzet. Oroszország szépen elkezd majd visszacsúszni gazdaságilag egyre jobban és meg se áll addig, amíg el nem éri a többi barátjának, például Iránnak, a szintjét. Bár Ukrajna életszínvonalát is még jobban tönkreteszi ez a háború, de ők majd hozzáférnek q nyugati forrásokhoz, hogy újraépítsék az országunkat.
2022. aug. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%
Ezt honnan veszed? A cenzúra miatt semmi információ nincs arról, hogy akár az ukránok, akár az oroszok mit gondolnak az egészről. Csak a mérnöki módon konstruált propaganda elérhető mindkét oldal részéről.
2022. aug. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

Ez egy honvédő háború. Ha valaki bejönne az otthonomba, hogy írassam a nevére, nem tenném meg. Akkor se tenném meg, ha azt ígérné, hogy jobb internetre fizet elő, és gyakrabban lesz pulykasült vacsorára.


A magasabb szovjet életszínvonal valószínűleg propagandatermék, 2019-ben a születéskor várható élettartam Ukrajnában magasabb volt, mint 1960 és 1990 között bármikor. Nem hiszem el, hogy autóban, telefonban, mosógépben, utak minőségében, stb. a szovjet idők bármivel jobbak lettek volna a 2014-2021 időszaknál. Volt egy Csernobil is a '60-'90-ben, az ugye megvan? <szarkasztikus hang> Nyilván nagyon jót tesz egy országban az életszínvonalnak, ha egy kisebb magyar megyét kell kitörölni a térképről (egy kb. Baranya megyényi lakosságot telepítettek ki, egy kb. Nógrád megyényi területről). <szarkasztikus hang vége>


Esküdhetsz amire akarsz, én nem hiszem el, hogy Kijev az utóbbi százhúsz évben bármikor is pezsgőbb volt Budapestnél, leszámítva mondjuk '44-et és '56-ot.


(És ha még igazad is lenne az életszínvonallal kapcsolatban. A magyar életszínvonal sokkal magasabb, mint az EU-csatlakozás előtt volt, mégis honfitársaink jelentős része vért hányna, ha felmerülne a brüsszeli fennhatóság. Pedig a fennhatóság soha fel se merül, csak hogy ebbe-abba beleszólnak az uniós intézmények.)

2022. aug. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
96%
Miért kell ennyi ökörséget összehordani kérdező? Ha nem értesz a témához miért nem olvasol utána? Sosem volt jobb az életszínvonal a Szovjetunióban, ez tény.
2022. aug. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!